Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Różnorodne podejścia magiczne
Autor Wiadomość
Sh3
Corvus

Liczba postów: 135
Dołączył: Feb 2015
Reputacja: 4
Podziękowania: 107
Podziękowano 120 razy w 48 postach
Post: #11
RE: Różnorodne podejścia magiczne
Utrudniona mowa gdy to co podpowiada głowa wyrażają słowa.

Pokrótce odniosę się do każdego z punktów.

0. System/Ścieżka Magiczna.
Nic a zarazem wszystko. Nie chcę kopiować więc odpowiem tylko, że chyba najbliżej mi do Thelemy (Odsyłam do odpowiedzi Cyjanek987 iż bardzo ładnie się rozpisał). Nie mam wybranego kierunku. Zawsze prowadzi mnie intuicja i moje "natchnienie". Rozważania odnośnie duchowości towarzyszą mi praktycznie codziennie i staram się zgłębiać jak najwięcej z różnych źródeł.

1. Bóg, Bogowie.
Wszyscy! Zastanawiałam się długo nad postacią godformy. Nazewnictwo i klasyfikacja według mnie jest potrzebna ludziom by pojąć umysłem coś co poza niego wykracza. Mamy tendencję do wrzucania wszystkiego w szufladki i przyklejania plakietek. Problem zaczyna się gdy coś w szufladkę się nie mieści.

2. Duchy
Tutaj wchodzi Hermetyzm i szufladka z plakietką wibracje (odnosi się to również do Bogów). Wszystko jest energią wibrującą z różną częstotliwością.

3. Świat, rzeczywistość.
Absolut, Umysł czy jak kto woli to nazwać. Jedno wielkie COŚ w czym jestem tak samo ja, ten paproszek w Afryce i myśl sprzed tysiąca lat. Podział materialny-mentalny-duchowy (oczywiście można go jeszcze bardziej rozbić) jest mi najbliższy. Możliwe, że dlatego iż jestem w stanie objąć go umysłem i potwierdzić sama w sobie. Do reszty jeszcze dojdę.

4. Kosmogonia świata i jego ew. koniec.
Częściowo odpowiedzią może być punkt 3. Co do końca i początku świata nie mam zdania.

5. Człowiek i jego "energetyka".
Hmmm...
Z własnych doświadczeń wiem, że często to jak się "nastawię" potrafi wpływać na innych. Można by tu wrzucić nasze wibracje. Poprzez pracę nad sobą możemy zmieniać nie tylko siebie ale i otoczenie. Czakry są jakby skupiskami/punktami danej energii, swoistą ścieżką ku "górze".

Na koniec dodam, że nie chciałam robić kopiuj-wklej z opisów różnych systemów/ścieżek magicznych. Nie jest to całość mojego rozumowania a tylko skrótowa odpowiedź do każdego podpunktu. Jeśli coś nie jest jasne to pytać. Oczko

[Obrazek: tumblr_ly0kvvLq2s1qc5c66.gif]
01-09-2018 16:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowali: Nikodem
tupajda
Wtajemniczony

Liczba postów: 207
Dołączył: Aug 2014
Reputacja: 7
Podziękowania: 192
Podziękowano 92 razy w 60 postach
Post: #12
RE: Różnorodne podejścia magiczne
0. System/Ścieżka Magiczna.
Energia. W końcu wszystko kończy się na manipulowaniu energią, mniej lub bardziej subtelnie.

1. Bóg, Bogowie.
Nigdy nie zgłębiałem się ezoterycznie w ten temat. Generalnie religię (każdą) uważam za więzienie umysłu.
Moim osobistym zdaniem tzw. bogowie, to byty, które w pełni potrafią panować nad swoją energią, co pozwala ich postrzegać jako bogów. Cel ich działania jest różny, część uczy, część pomaga, a część wręcz odwrotnie. Jeszcze inna część obojętnie patrzy na świat, do puki ten świat nie wejdzie im na odcisk. Przekrój jak w ludzkości. To, że potrafią wiele, nie jest dla mnie wystarczającym powodem, by oddawać im cześć.

2. Duchy
Są też byty, które nie potrafią doskonale operować swoją energią, czasami wręcz są w tym fatalne. Te "najgorsze" żerują na energii wokół. Inne potrafią pomóc, choć ich możliwości są ograniczone przez ich poziom umiejętności panowania nad energią.

3. Świat, rzeczywistość.
Wszystko jest energią. To, że dla nas wszystkich dom jest domem, to jest wspólny sposób interpretowania energii. Od urodzenia jesteśmy uczeni interpretowania świata w określony sposób. Dlatego tak wiele osób na wspomnienie o magii itp. puka się w czoło. Po prostu tego zostali nauczeni i ich interpretacja świata nie dopuszcza takich "bzdur". Elastyczność w interpretacji energii pozwala np. na wyginanie łyżek. Oczko

4. Kosmogonia świata i jego ew. koniec.
Tu się jeszcze mniej pochylałem niż z bogami. Świat istniał, istnieje i istnieć będzie, bo każdy koniec jest jednocześnie początkiem.

5. Człowiek i jego "energetyka".
Ponieważ wszystko jest energią, człowiek nie odbiega od tego scenariusza. Swoją energię zużywamy wciąż, by móc przeprowadzać interakcję z otaczającym nas światem. Są działania, które wręcz spalają energię, np. emocje. Są działania, które przynoszą dodatkowy zasób energii. To, ile posiada się energii i jak bardzo potrafi się nad nią panować, pozwala na bardziej lub mniej przyjemne życie. Osobom z dużym poziomem energii, które nie trwonią swojej energii, wiele rzeczy przychodzi jakby samo. Ich energia pozwala im zdobyć to czego pragną. Dla odmiany osoby o niskim poziomie energii zawsze mają pod górkę, a gdy próbują cokolwiek zmienić w swoim życiu, przychodzi im to z wielkim trudem. Zwłaszcza gdy te zmiany dotyczą nawyków, które spalają ich energię.
Medytacje, ćwiczenia, noszenie różnych talizmanów itp. to są sposoby na używanie i kierowanie energią. Czakry są sposobem interpretacji energii człowieka. Skupianie uwagi na innych tworzy linki, które też są energią. Nie oczyszczanie własnych stworzonych linków powoduje "zamrożenie" w nich energii do czasu ich usunięcia. Linki innych też są energią i wpływają na nas. Stąd też zbiorowa opinia innych o nas powoduje, że te opinie nas kształtują.

Wystarczy być sobą.
01-09-2018 21:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Podziękowali: Nikodem
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB