Witchcraft - Forum ezoteryczne

Pełna wersja: Duchy by schadow
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Dusza
Dusza to masa energetyczna wypełniona emocjami i myślami, sama w sobie nie może poruszać się bez "pojemnika". Pojemniki na dusze nazywane są ciałami, najpopularniejsze dwa to ciało fizyczne i astralne. Poruszając się po płaszczyźnie fizycznej dusza jest w pojemniku fizycznym. W świecie astralnym dusza jest w astralnym pojemniku. Wychodząc do astrala nie wychodzimy samą duszą, tak naprawdę dusza zmienia pojemnik z fizycznego na astralny.

Odwieczne pytanie nurtujące ludzkość, po śmierci z duszą człowieka dzieją się cztery rzeczy które starannie zostaną opisane poniżej.

Śmierć absolutna
Dusza po śmierci pojemnika nie ma gdzie się podziać, zaczyna się ulatniać a z czasem całkowicie zanika. Wszystkie wspomnienia, zdolności czy wiedza zostają utracone. Śmierć absolutna po człowieku nic nie zostawia dusza znika, ciało ulega rozkładowi a pozostałe pojemniki niszczą się nieużywane.

Reinkarnacja
Dusza po śmierci zapamiętując wszystko i ukrywając całą wiedzę głęboko w podświadomości ulega reinkarnacji, czyli przybiera nowy pojemnik fizyczny.


Właściwy opis "Ducha"Zaświaty
Dusza ludzka po śmierci pojemnika fizycznego przemierza do specjalnego wymiaru, w zaświatach ludzka dusza może bytować bez pojemnika. Zaświaty przybierają różne postacie zależnie od wyobrażenia maga lub nekromanty. W ów wymiarze panują duchy ludzkie i wyłącznie ludzki (niektóre byty mają swoje "zaświaty"). Jest to azyl w którym dusze mogą odpoczywać od zbędnego pojemnika.

Duch
Po Śmierci pojemnika fizycznego dusza przybiera pojemnik astralny, bytując w nim występuje w świecie astralnym, może po prostu egzystentować, Dążyć do oświecenia po przez praktykę i rozwój duchowy lub na wzór afrimacji wykonywać czynności które postanowił wykonać za życia.
Duch może być bardziej lub mniej świadomy swych czynów.

Zdolności
Zdolności ducha są zależne od "poziomu" rozwoju duchowego, np. duch maga będzie miał inne zdolności niż tuch przeciętnego "Pana majstra". Umiejętności duchów to standardowe "Moce" bytów astralnych np. Poruszanie przedmiotami fizycznymi, przybieranie postaci (nie ciała), itp.
Duch maga może kontrolować energie na takim poziomie jak za życia lub się rozwijać, przez co może używać zaklęć, klątw itp.

Występowanie
Duchy jak opisałem występują na płaszczyźnie astralnej i zaświatach, lecz wyjątkowo upodobały se miejsca zgonów lub pochówku ich ciał. Najwięcej duchów można znaleźć na: Drogach (duchy ludzi umarłych podczas wypadku), miejsca katastrof (występują tu różne rodzaje duchów), Cmentarzach (znajduje się tam ich ciało z którego "wyszły"), ich domy (domy są ich "bastionami" które je przyciągają i dają schronienie) itp.

Opis techniki napisany przeze mnie i skopiowany z starego forum na nowe. To nie plagiat. Oto link do oryginału:
http://www.witchcraft.pun.pl/viewtopic.php?id=1659