Witchcraft - Forum ezoteryczne

Pełna wersja: Podzielenie znaków na żywioły
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
WODA: to uczucia, emocje, sny i sprawy ukryte w podświadomości. Do tego żywiołu należą Raki, Skorpiony i Ryby. Mało mówią, o uczuciach i przeżyciach, poświęcają się dla dobra innych. Są wrażliwe i łatwo, je urazić, mają silną intuicję, lubią psychologie, ezoterykę, niewyjaśnione zjawiska. Trudno, je oszukać lub wprowadzić w błąd, bo przejrzą intencję. Są, czuli, namiętni, przejmują się krytyką i bywają skryte.

POWIETRZE: inspiruje i pozwala rozprzestrzeniać się informacją. Do niego należą Wagi, Bliźnięta i Wodniki. To osoby energiczne, ruchliwe, skore do zabawy, pomysłów im nie brak! Namiętni, zapominalscy, entuzjastyczni i z humorem. Lubią rządzić innymi, rzadko przyznają się do błędów, często działają szybko i bez zastanowienia, gdyż są spontaniczni.

ZIEMIA: jest fundamentem na którym, powstają trwałe dokonania. Do żywiołu Ziemi należą Byki, Panny i Koziorożce. Są praktyczne, przewidywalne i uparte To idealiści, bardzo konsekwentni. Dbają, o bezpieczeństwo bliskich, są poważni w sprawach rodzinnych.

OGIEŃ: jest żywiołem który, pobudza i działa. Należą do niego Barany, Lwy, i Strzelce. Te znaki zodiaku, są czasem zmienne, najczęściej wesołe, inteligentne.

Mirek

O to chodzi, by utrzymać równowagę. Zarówno między wszystkimi żywiołami, jak i równowagę danego żywiołu. Skupianie się na jednym to ograniczanie się, a dodatkowo możemy zacząć popadać w skrajność utożsamiając się z cechami tylko jednego elementu.
Hmmm i co ja mam tu powiedzieć?
Może powiem tak, jeśli chodzi o mnie to w każdym z tych żywiołów jest coś co odnajduje w sobie! Hmmm czyżby ta równowaga?
Także uważam, że równowaga pomiędzy danymi znakami i żywiołami jest ważna.