Witchcraft - Forum ezoteryczne

Pełna wersja: Jabłka w mitach
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Pierwszą jabłoń według mitologii greckiej stworzyła Gaja - Bogini Ziemi, jabłka były złote I dawały nieśmiertelność, ogród w której Gaja zasadziła jabłoń był pilnie strzeżony przez trzy Hesperydy I stogłowego smoka.
To właśnie jabłkiem z tej jabłoni Eris Bogini chaosu, waśni I niezgody. A było to tak, że się na maxa wkurzyła bo nie została zaproszony na wesele Tetydy i Peleusa. I tak oto zjawiła się mimo tego na weselu i rzuciła między Boginie jabłko z napisem ''Dla Najpiękniejszej''.
Każda Bogini go pragnęła, jednak najbardziej Afrodyta, Hera oraz Atena... powstała straszna kłótnia, w końcu Zeus wściekły kazał rozstrzygnąć spór Peleusowi - Boginie obiecywały mu różne dary w zamian za jabłko, lecz to Afrodyta je zdobyła obiecując Peleusowi najpiękniejszą kobietę Helenę... żone która Sparty. Afrodyta spełniła obietnicę I to się stało przyczyną wojny Trojańskiej.

Złote jabłka występują także w mitologii nordyckiej! I także były przeznaczone tylko dla Bogów. Induna - Bogini wiosny, tylko ona mogła te jabłka rozdawać, dawała je tylko Bogom a te jabłka zapewniały im nieśmiertelność I wieczną młodość.

W mitologii celtyckiej mamy praktycznie to samo. xD
Wyspą Jabłek nazywał się świat pozagrobowy.
Jabłka (także złote) tutaj również dawały życie oraz młodość...

W chrześcijańskiej (mitologii? xD) mamy natomiast, że Ewa skuszona przez węża zrywa owoc poznania dobra I zła i tak oto kusi potem Adama który również zjada owoc z zakazanego przez Boga drzewa...
Natomiast w mitologii greckiej Persefona zostaje porwana przez Hadesa Boga podziemi i zjada podobny owoc a konkretnie kilka ziarenek granatu i tak oto Persefona zostaje zmuszona wracać do Hadesa na trzy miesiące do podziemii...