Witchcraft - Forum ezoteryczne

Pełna wersja: 9 kroków (praw) szczęśliwości
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

Ismena

"1.Prawo podobieństwa.

Zawsze przyciągamy takich ludzi do swojego życia, jakimi sami, w istocie, jesteśmy. Jeśli nie odpowiada ci otoczenie – zajrzyj do własnego wnętrza. Jeśli zaś uważasz, że masz szczęście do ludzi, to znaczy, że sam taki jesteś. Dlatego, jeśli chcesz pozyskać dla swojego życia szlachetnego człowieka, sam bądź takim człowiekiem.

2. Prawo przyczyny i skutku.

Co dajemy, to do nas wraca. Traktuj partnera tak, jak chcesz, aby on traktował ciebie.

3. Prawo miłości

Wszyscy – i kobiety i mężczyźni – bardzo potrzebujemy miłości. Miłość oznacza akceptację, szczerość, czułość, troskę, gotowość do oddania, niesienia odpowiedzialności, nadzieję, bezinteresowność, szczodrość. Im więcej sami przejawiamy te cechy w działaniach, tym więcej otrzymamy od świata. Strach, zazdrość, uzależnienie, manipulacja, kontrola, pretensje, wymówki niszczą relacje i nie mają żadnego związku z miłością.

4. Prawo mocy słowa.

Czy wiesz, jaką moc mają słowa? Słowo może uzdrowić i może zabić. Uważaj na to, co mówisz. Etykietki, oskarżanie, wymówki tworzą w duszy rany, które trudno się goją. Są nieodwracalne, ponieważ w duszy każdego człowieka mieszka dziecko, które boi się odrzucenia. Nie doceniamy swoich umiejętności zadawania temu dziecku bólu. Wykorzystaj moc swoich słów po to, by wspierać, chwalić, mówić rzeczy dobre.

5. Prawo zaufania.

Zaufanie jest niezbędne dla relacji w miłości. Bez zaufania człowiek robi się podejrzliwy, niespokojny i pełen obaw. Jego partner czuje się wówczas, jakby utkwił w emocjonalnej pułapce, wydaje mu się, że nie może swobodnie oddychać. Zazdrość to strach przed samotnością, niska samoocena i brak miłości do siebie. Zaufanie to warunek miłości.

6. Prawo szczerości.

Ludziom często wydaje się, że gdy kochasz kogoś, to wystarczy, aby razem żyć długo i szczęśliwie. Miłość jednak podobna jest do rośliny, która albo wzrasta i kwitnie, albo więdnie i umiera. Wszystko zależy od tego, co z nią robimy. Zaufanie to woda, bez której roślina nie przeżyje. Otwartość i szczerość uczuć, mówienie drugiej osobie o swoich uczuciach do niej, wspieranie, chwalenie to słońce, niezbędne roślince do tego, by była silna i odporna. Wewnętrzne dziecko każdego z nas pragnie akceptacji i przytulenia.

7. Prawo obdarowania

Kochać oznacza podarować część siebie nieodpłatnie i bezwarunkowo. Obdarowywać, a nie „poświęcać się”. Jeśli chcesz, by ktoś obdarował cię miłością, zacznij od obdarowania nią kogoś. Miłość wraca do ciebie zawsze. Może nie wróci od tego człowieka, ku któremu została skierowana, ale na pewno wróci. W dwójnasób. Pamiętaj, że zapas miłości jest nieograniczony. Nie tracisz jej, gdy nią obdarowujesz. Jednym z powodów, dla których ludzie rzadko kochają jest oczekiwanie, aż ktoś ich pokocha. To tak, jakby muzyk powiedział: „zacznę grać dopiero wtedy, gdy ludzie zaczną tańczyć”. Albo jakbyś oczekiwał ciepła z ogniska, którego nie rozpaliłeś. Miłość jest bezwarunkowa i nie żąda niczego w zamian. Nie znosi wymiany barterowej. Tajemnica szczęśliwych relacji na całe życie tkwi w myśleniu, co możesz dać, zamiast – co możesz wziąć.

8. Prawo dotyku

Dotyk to jeden z najsilniejszych przejawów miłości, burzący mury i umacniający Wasz związek. Dotknąć kogoś to dotknąć jego duszy. Dlatego, gdy jest nam źle, jesteśmy obrażeni, mówimy „nie dotykaj mniej”. Przytulaj człowieka, którego kochasz tak często, jak jest to możliwe. Trzymajcie się za ręce. Kiedy dotykamy kogoś z czułością, zmienia się nasza fizjologia oraz fizjologia dotykanej osoby. Zmniejsza się poziom hormonów stresu, odpręża się system nerwowy, zwiększa się odporność, polepsza się stan emocjonalny. Dlatego brak 8 przytuleń dziennie skazuje nas na różne choroby.

9. Prawo wolności.

Jeśli kogoś kochasz – daj mu wolność. Prawo do własnego podejmowania decyzji, prawo do życia tak, jak on chce, a nie tak, jak chcesz ty. Każdy potrzebuje własnej przestrzeni i raczej nikt nie lubi tkwić w pułapce. Jeśli kogoś kochasz, to uwzględniasz i szanujesz jego życzenia i potrzeby. Nie zawsze jest to łatwe, ale nie ma innej drogi"/Małgorzata Gabriela Wrońska/


"Co to znaczy prawdziwie kochać?... To znaczy szanować, pomagać i zrozumieć drugą istotę, która tak naprawdę jest Tobą. Tutaj można zapytać: Jak ktoś inny może być mną, skoro ma inne doświadczenia i wygląda inaczej? Oczywiście jest to prawda ale tylko na poziomie fizycznym. Każda istota wcielona posiada ego ale na poziomie eterycznym ego nie istnieje. Ja Jestem taki jak Ty. Ty taki jak Ja. My jesteśmy tacy jak nasz Stwórca. Natomiast Stwórca, jest równy Nam. Dlatego pierwszy punkt, jest taki ważny. Ważne jest aby również zrozumieć, iż gdy wyrządzasz krzywdę bliźniemu, tak naprawdę wyrządzasz krzywdę również samemu sobie. Przez regułę: “Wszystko jest Połączone”. Nie możesz skrzywdzić innej osoby, nie doświadczając skutków swojego czynu.
Uniwersalne Prawo Wibracji i Rezonansu głosi: “Cokolwiek uczynisz innej istocie, uczynisz samemu sobie”. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ cokolwiek wysyłasz, wraca z powrotem do Ciebie i tego nie unikniesz. Jeżeli pragniesz krzywdy innej istoty, lub pragniesz się zemścić, zaczynasz używać swojej wyobraźni aby opracować plan. Tak, to wyobraźnia kreuje Twoją rzeczywistość. Może i uda się skrzywdzić daną jednostkę, ale zapewne istota która to zrobi, doświadczy tego cierpienia podwójnie. Gdy potraktujesz drugą osobę jakby była Tobą, doświadczysz wspaniałych rzeczy. Gdy troszczysz się o inną osobę w sposób wyjątkowy, dostrzegasz że również inni troszczą się o Ciebie i to dotyczy wszystkich zamiarów które masz wobec swoich bliźnich. Gdy pomożesz innej osobie, zauważysz iż nie jedna lecz dużo więcej innych osób, pragną Tobie pomóc. Gdy dzielisz się chętnie różnymi rzeczami, zauważasz iż te rzeczy nie w tych samych, ale w ogromnych ilościach wracają do Ciebie, z różnych źródeł.

Pamiętaj to co wysyłasz, dostajesz z powrotem. Dlatego czyń wszystkim tak, jak chcesz aby Tobie czyniono. To jest prawdziwe znaczenie Uniwersalnej Miłości"/Małgorzata Gabriela Wrońska/
W pełni się z tym zgadzam. Szczególnie z
2. Prawo przyczyny i skutku.
Co dajemy, to do nas wraca. Traktuj partnera tak, jak chcesz, aby on traktował ciebie.

Byłam już nieraz w takiej sytuacji, która udowodniła mi, że dobro naprawdę może dać dobro a kiedy nie będziemy traktować drugiego dobrze, może czekać nas to samo.