Witchcraft - Forum ezoteryczne

Pełna wersja: Dewy - ogólnie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Dewa oznacza światło, blask.
Dewy są to duchy Natury; każdy ma swojego Przewodnika Duchowego i dewy właśnie nimi są, z tym, że opiekują się wszystkim co żyje oprócz... ludzi. Wszystko i każdy ma swojego dewę oprócz człowieka i większości zwierząt. Człowiek wyrzekł się tego, że jest dzieckiem Natury, więc dewy go opuściły, za to zwierzaki potrafią się same bronić, więc dewy nie potrzebują.

Dewa rodzi się wraz z życiem, np. pojawia się nowa planeta, to i rodzi się dewa; zasadziłeś roślinkę, to zaraz będzie nim dewa. :) Nowe miasto, nowy kamień, nowa muszla - zaraz narodzi się dewa.

Dewy nie są równe, mają swoje rangi. Przykładowo:  

Dewa rośliny/drzewa/kamienia -----> Dewa miejsca/terenu -----> Dewa Miasta -----> Dewa Województwa -----> Dewa Państwa ----> Dewa Kontynentu ------> Dewa Ziemi (jako żywiołu) ------> Dewa Ziemi (jako planety) -----> Dewa Wszechświata  

Wszystkie Dewy podlegają aniołom.
Ludzie nie masz szans skontaktować się z Dewami, jeśli na powrót nie przyznają, że są częścią Natury i się z nią nie zjednoczą. nie zaczną współpracować, nie wrócą do życia w trybie koła Natury, tzn według pór roku, faz księżyca itp.

Im Dewa jest niższa rangą, tym łatwiej się z nią skontaktować. Pamiętaj, Dewy Cię nie znoszą, jeśli niszczysz Naturę, poza tym... łamiąc gałąź drzewa, krzywdzicie też jego Dewę - istotę Boską.
No, ale jeśli nie tylko szanujesz, ale też sprzątasz śmieci z ulicy, dbasz, aby podlewać kwiatki sąsiadki, bo sama ma wyjebane itp., to wtedy Dewy są Ci przychylne, ale musi to być bezinteresowne, a nie 'bo chcesz nawiązać kontakt z Dewą'...

Dewy, jak już mówiłam, są Duchami Natury, ale nie wspomniałam, że uważa się je za Duchy Natury, które są aniołami niskiej rangi albo za Boginki, czyli pół-Boginie.

Dewy wyglądają jak ludzie, ale są o wiele piękniejsze i mają rożne charaktery, nawet wielkości... Ich wielkość zależy od tego, czego pilnują - Dewa Kamienia jest malutka (chyba, że mowa o dużym kamieniu), Dewa Gór będzie tak wielka jak góra, o której mowa.

Ogólnie... Mówiłam wam kiedyś, że jak dojdziemy do Oświecenia, to możemy zostać np Opiekunami Duchowymi... Otóż możemy też przybrać fuchę Dewy. :) Człowiek może stać się Dewą, ale Dewa nie może być już człowiekiem, bo jest wyższa i doskonalsza.
Ale... mało dusz bierze fuchę Dewy... Serio. Dewa jest śmiertelna - kiedy ginie drzewo, opiekunka tego drzewa ginie wraz z nim i łączy się z Absolutem.