Witchcraft - Forum ezoteryczne

Pełna wersja: Kolejne pytanie o reinkarnacje
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Tak mnie rozkmina trafiła, skoro reinkarnacja wypada nie tylko na ludzi, ale np na psy koty albo trawę, to czy można było być w poprzednim wcieleniu np faunem albo harpią, a jeśli tak, to jak to sprawdzić?

Używaj przecinków, błagam... Aquila
Teoretycznie tak. Na pewno można było być Huldra. A sprawdzić można powrotem do poprzednich wcieleń.
Tak, zdarzają się przypadki, że w poprzednim wcieleniu ktoś był istotą istniejącą w astralu. Co do tego jak to sprawdzić, to proponuję medytację i "podróż w swoje wnętrze", można w ten sposób zobaczyć urywki wspomnień z poprzednich wcieleń.
Dzięki wielkie. ^.^
Reinkarnacja występuje na płaszczyznach fizycznych i astralnych.
Można się odrodzić jako inna istota astralna elementarna (harpia, faun czy innego żywiołu), ale nie może to być myślokształt ukształtowany z ludzkich marzeń, pragnień-bo one jakby nie żyły.

Wszystko co jest w płaszczyźnie fizycznej, ma odbicie jako emacja na płaszczyźnie astralnej, ale nie wszystko tworzy dusze i nie można odrodzić się jako trawa, czy inne "stworzenie" pomniejszego istnienia. Kompletne ciało astralne odpowiadające za emocje, tworzą istoty wyższe.


Reinkarnacja działa na zasadzie ścieżki rozwoju ducha, każde wcielenie ma być drogą nauki i zdobycia doświadczenia.
Vedy mówią tak: "Jaki stan umyslu pamięta dusza w momencie śmierci taki stan na pewno osiągnie w następnym życiu"...inaczej mówiąc: jak twoje życie kręci się wokol seksu to prawa karmiczne zadbaja abyś dostal/a lepsze ku temu cialo-golebia(może nawet 84 razy/dobęOczko).Jak czyjeś życie kręci sie wokol spraw związanych z samo realizacja(do tego zostala stworzona forma ludzka) będzie stopniowo mogl w następnym życiu kontynuować ten proces...mam nadzieje ze trochę podpowiedzialem??
Pozdrawiam.