Witchcraft - Forum ezoteryczne

Pełna wersja: Prawdziwy egzorcyzm negatywnych cech charakteru
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witajcie. Mam dla was EGZORCYZM, rytuał uważam jest dla średnio zaawansowanych. Zaraz zobaczycie dlaczego. Należy robić go z ostrożnością i rozwagą bo można sobie zaszczepić niechciane wpływy. Może być używany również do pozbywania się istot, nawet tych mocniejszych.

1. Przygotowanie przestrzeni.

Na początku MROP, oczyszczamy sobie przestrzeń, możecie zrobić jakiś inny rytuał, chodzi po prostu o przygotowanie przestrzeni. Rozpalcie świece jeśli czujecie taką ochotę. Można wziąć kąpiel intencjonalną przygotowawczą.

2. Uzewnętrznienie cechy.

Przygotujcie sobie kartkę, zrelaksujcie się. Teraz pomyślcie o swojej negatywnej cesze. Następnie wyraźcie ją na kartce dokładnie tak jak czujecie. Możecie używać kolorów, pasteli, czego tam chcecie. Najprościej namalować prosty sigil. Chodzi o wyrażenie danej cechy i uzewnętrznienie jej. Jeśli to wam pomoże to przenieście się do sytuacji gdzie właśnie ta cecha wam przeszkadzała, odczujcie je dobrze, zabierzcie ten problem ze sobą by przerzucić go na papier.

W tym momencie mamy reprezentacje danego wpływu na kartce przed nami, i jesteśmy w kręgu razem z nią. Teraz zabieramy kartkę za krąg. Wracamy do środka i zaczynamy sobie wizualizować nasz obraz nad kartką, postarajcie się jak najdokładniej odtworzyć dany obraz. Możecie nakazać mu zostać w tym miejscu i czekać na polecenia. Wytwórzcie link i połączcie się ze swojego splotu z centrum danego obrazu.

3. Ożywienie cechy.

Teraz czas na ożywienie tego obrazu. W tym celu jak ktoś potrafi może wykonać rytuał środkowego filaru, jeśli nie potrafi to niech ściągnie energię witalną siłą woli do pomieszczenia i pośle ją do celu z intencją pobudzenia, możecie również użyć innej energii, np. natury, z run, z czego tam korzystacie.

4. Wypędzenie.

Jeśli macie sztylet to chwyćcie go do ręki, odetnijcie fizycznie linka którego zrobiliście wcześniej jednocześnie odcinając go w myślach i astralnie. Narysujcie teraz szybko pentagram odpędzający ziemi przed istotą i powiedzcie:

Cytat: Y(nazwa wpływu), ODEJDŹ.

Skupcie się teraz na swoim poprzednim rytuale odpędzającym, skupcie się na kręgu. Na pentagramach, na innych waszych symbolach. Poczujcie w sobie moc, kontemplujcie ją przez chwilę.

Jeśli macie różdżkę to chwyćcie ją do ręki (ogólnie potrzebujemy narzędzia które będzie wyrażać naszą wolę, może to być więc coś innego, tak jak czujecie).

Skierujcie przedmiot w stronę istoty za kręgiem i powiedzcie na głos podobną do tej formułki (tu znów, wedle odczuć):

Cytat:W IMIĘ PANA WSZECHŚWIATA, W IMIĘ MOJEGO NAJWYŻSZEGO JA X ROZKAZUJE CI Y ABYŚ ODSZEDŁ NA ZAWSZE, ROZPUŚĆ SIĘ, ZNIKNIJ, NIE JESTEŚ MI JUŻ POTRZEBNY, NIECH TAK SIĘ STANIE ALBOWIEM TAKA JEST MOJA WOLA, WYRAŻONA WOLĄ SAMEGO BOGA, TERAZ!

To rozpocznie proces niszczenie danego wpływu, teraz robimy znów śf i wysyłamy energię z intencją zniszczenia go, robimy tak aż poczujemy, że jest okej. No, lub używamy innych znanych nam energii, może być znów witalna na piechotę.

Teraz mrop, albo jakiś inny rytuał odpędzający. Na koniec powiedzcie coś takiego:

Cytat:O BŁOGOSŁAWIONY PANIE WSZECHŚWIATA, NIE MOJA LECZ TWOJA POTĘGA I CHWAŁA NA WIEKI WIEKÓW, AMEN.

Koniec egzorcyzmu. Rytuał bardzo podobny do I.O.O. wiele się tutaj nie zmieniło. Następny - już całkowicie od zera mój, będzie na inwokowanie cech charakteru. Sprawdźcie jak poszło później, jak cecha nie puszcza to spróbujcie jeszcze raz czy dwa innego dnia. Być może w ogóle ma nie puścić bo taka jest wasza Wola. Powodzenia.
Ale według mnie, zapomniałeś dodać, że trzeba być pewnym nazwy istoty, nie rzucać tak "bo mi się wydaje, że...", bo jeżeli czegoś nie ma, a zostanie wezwane po imieniu to przyjdzie.
Tak samo jest wtedy, gdy usłyszymy swoje imię w tłumie - będziemy szukali kto nas woła i będziemy się starać dotrzeć do tej osoby.
O tak, jakby ktoś tego nie wiedział i chciałby z tego skorzystać w tym drugim przypadku. Oczko
Tutaj opisałem pracę z samym charakterem, jednakże technika oczywiście ma szersze zastosowanie. Praca z czymś czego nie uzewnętrzniliśmy w ten sposób wygląda dość podobnie. Po prostu trzeba temu kazać się gonić. Wtedy nie wołamy po imieniu, a sigilujemy istotę i przerzucamy to co mamy przed krąg by potem złapać więcej i odegnać dobijając mu z ŚF/innego rytu.
Nie musiałam tego nigdy robić, ale widzisz, napisałeś tutaj, że można pozbyć się tym nawet istot, więc ktoś idąc na łatwiznę, nie szukając w innych źródłach mógłby jeszcze to bez modyfikacji to zrobić. Nie czepiam się, tylko pewne rzeczy warto doprecyzować, żeby ktoś sobie nie zrobił krzywdy.
Można robić bez modyfikacji, będzie działać. To też nie pójście na łatwiznę, bo egzorcyzm działa na wszystko, dobre zrobienie tego rytuału wymaga pewnych umiejętności. Jasno zaznaczyłem, że to rytuał dla średnio zaawansowanych, osoba bez podstaw nie osiągnie w pełni efektu o który tutaj chodzi, podobnie jak w przypadku egzorcyzmowania istot.

Apropo tego wołania po imieniu jeszcze, sigil ma to do sobie, że nie jest tutaj potrzebne żadne wołanie niczego. Trzeba się jedynie skupić na trapiącej nas istocie a następnie zacząć rysować tak jak czujemy. Tak powstaje łącze właśnie z tą istotą, resztę robimy w ten sam sposób.
Wszystko człowiek ma w sobie, łącznie z umiejętnościami, które potrafią się obudzić z ogromną siłą w razie potrzeby... I nie należy tego bagatelizować.

Nie ma co mówić, że początkujący czegoś nie da rady zrobić... da radę! I to doskonale! I dlatego właśnie działy dla Wtajemniczonych są dzisiaj dostępne dla niektórych. Widzieliście pierwszy rytuał miłosny Hekate? Dała radę? Ano dała! A niektórzy się kiełbaszą z tą magią miesiącami... Jedynym ograniczeniem jesteście wy sami, wszystko się może aktywować w dowolnej chwili - wyznacznikiem tego jest impuls, akcja i reakcja...

Tak samo jak np. normalnie matka może być wycieńczona i słaba, ale weźcie jej dziecko! Zobaczycie jaką siłę poruszycie... A taką siłą równie dobrze być wiara, (która góry przenosi) chęć władzy i potęgi czy desperacja.


A tak na marginesie... uważam, że to droga na skróty zmieniać w ten sposób swoje wady. Zamiast stanąć z nimi twarzą w twarz itp. to takie... coś.
Mało ambitne. Ja bym nie chciała mieć takiego czegoś na karcie moich osiągnięć, bo dla to mnie jest żadne osiągnięcie.
Fajny i pomysłowy rytuał. Jeżeli ktoś będzie chciał to użyje.
Sądzę że skoro nasza cecha charakteru wykształciła się przez nas to ona znów powróci. Jeżeli mamy coś do przepracowania to i tak będziemy musieli to przepracować.

Do odganiania czegoś wolałbym rozmowę jednak jeżeli nie chcę odejść, czemu nie? Oczko
Nie ma nic dziwnego w dzieleniu ludzi na początkujących i zaawansowanych, na łatkę składa się zestaw cech, które każdy może rozumieć trochę inaczej lecz będąc w środowisku magicznym szybko zdajemy sobie sprawę jakie to cechy. Myślę, że nie muszę napominać jakie umiejętności są potrzebne do wykonania tego rytuału w podany przeze mnie sposób.

Archon, egzorcyzm można uznać jako sposób przepracowywania czegoś, to zależy głównie od podejścia, Olimpii np. jak widać to nie pasuje.