Witchcraft - Forum ezoteryczne

Pełna wersja: Oczyszczanie i aktywizacja kamieni
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Oczyszczanie kamieni


Oczyszczanie za pomocą wody

Lekko i słabo zanieczyszczone minerały oczyszczamy pod zimną bieżącą wodą (nie stosować dla turkusu i pirytu). Kamienie można oczyszczać pod zimną woda puszczoną z kranu. Minerały można trzymać w ręce pod strumieniem wody lub ułożone w miseczce (ceramicznej, plastikowej, a najlepiej szklanej), pozostawionej pod strumieniem wody, w taki sposób, aby woda przepływała przez wszystkie kamienie i przelewała się przez nie.
Warto dodatkowo wspomagać mentalnie proces oczyszczania wizualizując proces energetycznego czyszczenia kamieni. Czas utrzymywania minerałów pod wodą musi być intuicyjny, tzn. należy „poczuć”, czy kryształy zostały uwolnione z negatywnej energii. Zazwyczaj trwa to 1-5 minut. Po oczyszczaniu nie wycieramy minerałów, pozostawiamy do samowyschnięcia.

Oczyszczanie w wodzie z solą

Silnie zanieczyszczone minerały oczyszczamy w wodzie z solą (zalecane dla takich minerałów jak: kryształ górski, ametyst, kwarc różowy, cytryn, fluoryt, cyjanit, kwarce z wrostami, np. rutylu oraz wszystkie minerały transparentne, przezroczyste i jasne. Nie stosować dla turkusu, malachitu, szmaragdu i pirytu! a także dla kamieni nieoszlifowanych takich jak druzdy ametystowe czy szczotki ametystowe). Nalewamy zimnej wody do pojemnika (najlepiej szklanego) i dodajemy soli kuchennej (najlepiej naturalnej – morskiej, bocheńskiej, kamiennej, himalajskiej – bez dodatków chemicznych). Roztwór powinien być mocno nasycony. Po włożeniu minerałów do roztworu należy je pozostawić w spokojnym, zacienionym miejscu na jakiś czas. Kryształy górskie do 7 dni (silne oczyszczanie), pozostałe minerały około 1 do 2 dni. Minerały powinny być całkowicie zanurzone. Po zakończeniu oczyszczania – odlać słoną wodę i wypłukać minerały pod zimną bieżącą wodą, aby spłukać sól. Po oczyszczaniu wodą nie wycieramy minerałów, tylko pozostawiamy do samowyschnięcia. W zależności od minerału i jego „zabrudzenia” czyszczenie trwa od 5 min do kilku dni, raz na 3 miesiące.

Oczyszczanie przez zakopanie w ziemi

Zalecane dla takich minerałów jak: turmalin, piryt, agat, malachit, hematyt, tygrysie oko oraz wszystkie minerały żelazowe, intensywnie kolorowe, ciemne. Zakopać minerały na głębokości około 5-10 cm w ziemi, najlepiej w miejscu, które odczuwamy, jako pozytywne energetycznie, zabezpieczając miejsce przed rozkopaniem. Minerały można trzymać w ziemi dowolną ilość czasu (np. 3 do 7 dni lub dłużej), czym bardziej odczuwamy minerał, jako zanieczyszczony, tym dłużej trzymamy go pod ziemią. Po wyjęciu z ziemi można spłukać grunt zimną wodą.

Oczyszczanie za pomocą promieni słonecznych

Metoda przeznaczona do oczyszczania, np.: bursztynów. Po oczyszczeniu bursztynów pod bieżącą wodą należy je poddać działaniu promieni słonecznych, najlepiej w okolicy południa. W ten sposób można energetyzować bursztyny przez kilka dni z rzędu. Innych kamieni szlachetnych nie należy poddawać działaniu ostrych promieni słonecznych w samo południe. Niektóre kamienie, które można oczyszczać w ten sposób powinno się wystawiać na słońce z samego rana, gdyż zbyt mocne promieniowanie słoneczne może je odbarwić, (np.: koral czerwony i opal – słońce sprawia, że wysychają, pękają, kruszeją i matowieją)

Oczyszczanie za pomocą kadzidełka/szałwi


Zalecane dla takich minerałów jak: minerały kruche, łamliwe, delikatne, piryt, minerały żelazowe, turkus, koral, opal. Należy ułożyć kryształ na dłoni lub na jasnej serwecie, zapalić naturalne kadzidło lub listek szałwi,i zataczać spirale prawostronne (zgodnie z ruchem wskazówek zegara), w kierunku „do środka” (czyli od największego koła na zewnątrz do najmniejszego w centrum), jak gdyby „wyciągając” w ten sposób zanieczyszczoną energię z minerału. Można też po prostu okadzać kamień z każdej strony, utrzymując w umyśle intencję oczyszczania. Czas okadzania musi być intuicyjny, tzn. należy „poczuć”, czy kryształy zostały uwolnione z negatywnej energii. Zazwyczaj trwa to 1-2 minuty.

Oczyszczanie nad płomieniem świecy

Zalecane dla minerałów kruchych, łamliwych, delikatnych, żelazowych, pirytu, turkusu. Zapalić świecę (najlepiej w neutralnym kolorze białym lub czarnym) i utrzymując minerał nad płomieniem, wytwarzać w umyśle intencję oczyszczania go z negatywnej energii. Czas oczyszczania nad płomieniem musi być intuicyjny, tzn. należy „poczuć”, czy kryształy zostały uwolnione z negatywnej energii. Zazwyczaj trwa to 1-5 minut.

Oczyszczanie za pomocą mis tybetańskich (dźwiękowych)


Kamienie, należy umieścić w misie i uderzać w nią jednostajnym rytmem.

Oczyszczanie za pomocą hematytów

W celu oczyszczenia kamieni z nagromadzonej w nich energii, można użyć również małych/drobnych kamyków hematytu. Kamienie, które chcemy oczyścić kładziemy na kamyczki hematytu i pozostawiamy przez 1-3 godziny. Hematyty „wyciągają“ z innych kamieni zgromadzoną w nich energię. Napełnione energią z innych kamieni hematyty trzeba regularnie oczyszczać wkładając je na 2 lub 3 godziny do zamrażalnika.

Oczyszczanie za pomocą szczotki lub druzy ametystowej

Kładziemy uprzednio oczyszczone kamienie na szczotkę lub druzę ametystową i pozostawiamy je tam przez 2/3 godziny. Kryształy ametystowe mają bardzo silne właściwości oczyszczające z wpływów energii i są w stanie oczyścić kamienie z tych energii w przeciągu 2-3 godzin. Naszyjniki i biżuterię, której nie można oczyszczać za pomocą wody należy pozostawić na szczotce/geodzie/druzie ametystowej przez 8-12 godzin.

Oczyszczanie przez „pozostawienie w spokoju”


Zalecane dla takich minerałów jak: turkus, perła, chryzopraz.
Niektóre minerały mogą przyjąć na siebie bardzo silne negatywne energie, skierowane np. we właściciela, chroniąc go przed kłopotami, złorzeczeniami itp. Zdarza się też, że osoba nosząca lub posiadająca dany minerał i przeżywająca silne traumy – może przenieść część silnych, negatywnych wibracji na kamień. W takich wypadkach żadne z oczyszczań nie zda swojej roli. Można wówczas zastosować metodę „pozostawienia”, czyli wykonać jedno z powyższych oczyszczań, a następnie odłożyć minerał w jakieś bezpieczne, ciemne miejsce, z dla od innych osób i utrzymywać w stanie „spoczynku” tak długo, aż „poczujemy”, że minerał jest już uwolniony. Może to trwać dosyć długo, (np kilka miesięcy, a nawet lat), niemniej – warto potem wrócić do takiego przyjaznego nam, ulubionego minerału i ponownie poczuć jego naturalną siłę.

Ładowanie (aktywizacja) kamieni


Po oczyszczeniu z zewnętrznych, często niekorzystnych energii, warto minerał „naładować”, czyli przywrócić mu jego pierwotną moc i dodatkowo wzmocnić.

Ładowanie za pomocą promieni słonecznych

Łagodne, poranne lub popołudniowe promienie słoneczne stanowią jedną z możliwości dostarczenia kamieniom energii słonecznej. Przy tej metodzie należy uważać na natężenie i czas promieniowania, gdyż zbyt ostre słońce, tudzież zbyt długie nasłonecznianie może odbarwić lub zniszczyć kamienie (zwłaszcza koral i opal)
Kryształ górski – wystawiamy na światło słońca; możemy je pozostawić do ładowania nawet na kilka godzin. Kwarc różowy, cytryn, fluoryt, cyjanit, kamień słoneczny, kwarce z wrostami, np. rutylu oraz wszystkie minerały transparentne, przezroczyste i jasne – wystawiamy na światło słońca; możemy je pozostawić do ładowania maksymalnie na 20 do 40 minut.Turmalin, piryt, agat, malachit, hematyt, tygrysie oko oraz wszystkie minerały żelazowe, intensywnie kolorowe, ciemne – wystawiamy na światło słońca; możemy je pozostawić do ładowania na maksymalnie 10 minut. Kamienie, które źle znoszą promienie słoneczne: Agat, amazonit, ametyst, anhydryt, kalcyt, chalcedon, chryzopraz, fluoryt, selenit, karneol, labradoryt, kamień księżycowy, lapis-lazuli, magnetyt, malachit, agat mszysty, nefryt, opal, kwarc dymny, kwarc różowy, rubin, zeolity.

Aktywizacja kamieni w świetle Księżyca

Ametyst, kamień księżycowy, bursztyn, perła – wystawiamy na światło księżyca; możemy je pozostawić do ładowania nawet na całą noc. Ładowanie kamieni w czasie „przybywającego księżyca“ (to czas od nowiu po pełnię) ma za zadanie dodania kamieniom energii, zaś ładowanie kamieni w czasie „ubywającego księżyca“ (to czas od pełni do nowiu) wspomaga procesy oczyszczania.

Ładowanie kamieni za pomocą kryształów górskich

Prosta i neutralna, nadająca się do wszystkich kamieni metoda ich energetyzacji. W celu naładowania kamieni należy je ułożyć w grupie kilku kryształów górskich, lub w pojemniku z małymi kryształami górskimi i pozostawić przez przynajmniej 2 godziny (nie ma ograniczenia czasowego).http://www.greenharmony.pl/2979-thickbox...i-duza.jpg - szczotka ametystowa
http://prosperita.edu.pl/Kamienie/hematyt.jpg - hematyt


Posty tytułujemy z wielkiej litery!!! To już trzeci raz jak poprawiam - Promyk Szczęścia