Witchcraft - Forum ezoteryczne

Pełna wersja: Ciąża i poród w tarocie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Ciąża w kartach Tarota


Dziś będę pisać o przebiegu ciąży i porodu! Karty wskazujące stan błogosławiony: głupiec, wisielec, cesarzowa, słońce, 7 denarów, królowa denarów, czasem także księżyc, 9 denarów i inne w zależności od otaczających je kart (np.: księżyc – może oznaczać ciążę nieplanowaną, strach przed ciążą, a także ciążę, o której jeszcze nie wiemy; gwiazda w zależności od innych kart może wskazywać na sam fakt bycia w ciąży, ale także o pragnieniu posiadania dziecka, marzeniach związanych z macierzyństwem; kapłanka – mówi o możliwości zajścia w ciążę, ale w innym, lepszym, bardziej dogodnym momencie niż teraz). Tarot może także wskazać innymi kartami niż te wymienione powyżej na pojawienie się dziecka w rodzinie tj. słońce, as kielichów, 6 kielichów, głupiec, 3 kielichy, lub o dobrym momencie na jego poczęcie: as buław, as denarów, również as kielichów czy cesarzowa. Dziś skupię się bardziej na samym przebiegu porodu, ewentualnym zagrożeniu ciąży czy komplikacjach z tym tematem związanych.

KARTY WSKAZUJĄCE NA CIĄŻĘ: cesarzowa, głupiec, wisielec, 7 denarów, słońce, królowa denarów, księżyc, czasem gwiazda i 9 denarów

KARTY WSKAZUJĄCE NA DZIECKO: 3 kielichy, słońce, as kielichów, 6 kielichów, głupiec

POCZĘCIE: idealny moment na poczęcie: as buław, as denarów, as kielichów, cesarzowa; karty wskazujące na to, że starania trzeba będzie przełożyć na inny termin: kapłanka, 7 denarów, księżyc (te karty wskazują na ciążę nieplanowaną, ogólnie kiepski czas na ciążę pod kątem zdrowotnym/finansowym)

TRUDNOŚCI Z ZAJŚCIEM W CIĄŻĘ: tutaj wypada wisielec, as buław (impotencja bardziej), karta moc, 10 buław, pustelnik, wieża, śmierć (ciąża bardzo trudna do uzyskania lub bezpłodność), diabeł, 4 miecze często księżyc, kapłanka (te karty potrafią pokazać kłopoty zdrowotne, które powodują trudności w staraniu się o dziecko)

PRZEBIEG PORODU:
As mieczy – nieplanowane wcześniej cesarskie cięcie, znieczulenie podane podczas porodu
6 mieczy – zaplanowane przed porodem cesarskie cięcie
8 mieczy – bardzo długi, bolesny poród, z komplikacjami w trakcie
As buław – poród naturalny, własnymi siłami
Rydwan – może pokazywać przedwczesny poród, poród przed terminem
Rycerz mieczy – poród szybki i bez komplikacji
Wieża – wskazuje albo kłopoty podczas porodu, albo na to, że wszystko pójdzie tak jak trzeba – ogólnie karta pokazuje silne skurcze, bóle porodowe, ale przed niedługi czas
Rycerz kielichów i Paź kielichów – odejście wód płodowych
10 buław - poród wyczerpujący siły fizyczne, bardzo długi, z częstymi skurczami, ale zakończony szczęśliwie

PRZEBIEG CIĄŻY:
3 miecze - ryzyko poronienia lub porodu przed terminem zagrażające zdrowiu dziecka
4 miecze i 8 Mieczy - leczenie szpitalne, ciąża wymagająca leżenia i odpoczynku, ograniczenia wysiłku fizycznego przez ciężarną
9 mieczy - ciąża zagrożona
10 mieczy i 5 mieczy - poronienie
Rycerz kielichów - ciąża i jej donoszenie, normalny poród bez komplikacji
Diabeł – wady rozwojowe u dziecka, o których jeszcze nie wiemy bądź inne kłopoty zdrowotne dziecka i matki (owinięcie się pępowiny, syndrom FAS, błąd lekarski powodujący uszczerbek na zdrowiu matki lub dziecka)
Warto także wiedzieć, że w pytaniu o płeć dziecka również znajdziemy odpowiedź w kartach, np. Słońce to bliźnięta lub chłopczyk, Głupiec to również chłopczyk, oczywiście Królowie, Rycerze to również chłopcy, Pazie niekoniecznie - np. Paź Kielichów to bardzo ''kobiecy'' chłopiec, więc równie dobrze może mówić o dziewczynce, dlatego w niektórych taliach Paziowie nazywają się Księżniczkami.

No a Paź Buław to równie dobrze może być łobuzerską dziewczynka, która woli się bić z kolegami z przedszkola niż bawić się lalkami barbie z koleżankami w różowych sukienkach.

Kapłanka, Cesarzowa, Królowe itp. to oczywiście dziewczynki.

Jeśli chodzi o małe arkana to oczywiście sugerujemy się tym, czy karta ma energię męską czy żeńską np. 5 buław to walka, agresja, kłótnia, a to symbolicznie domena męska, a 5 kielichów to oczywiście łzy, wrażliwość, skrzywdzenie, uczuciowość, a więc domena żeńska no i oczywiście dlatego przy 5 buławach zawsze są namalowani mężczyźni, a przy 5 kielichów jest to kobieta...

Aczkolwiek są wyjątki, na jednej z mojej talii Słońce, które ma energię męską ma narysowaną kobietę co ostatnio sprawiło, że miałam wątpliwości co do płci dziecka siostry koleżanki, ale jednak mimo to... energia i symbolika karty wciąż mówiły o mężczyźnie i owszem, osoba której wróżyłam spodziewa się chłopca.
W mojej interpretacji z tym wisielcem to trochę różnie w zależności od rozkładu i kart obok, ale jeśli wróży się np z jednej karty i byłby to wisielec to bym powiedział że tej ciąży w najbliższym czasie nie będzie ale z drugiej strony może tak oznaczać to już zależy jak intuicja podpowiada :D
Wisielec to wkońcu oczekiwanie, kontemplacja, zastój... więc, owszem czasowe trudności z zajściem w ciążę, lub po prostu narazie jej nie będzie. :) Ale również Wisielec to bierność, a więc może mówić, o braku chęci, braku aktywności, by wogóle mieć potomka.
W pytaniu o płeć, to oczywiście chłopiec. :)

Wisielec nawiązuje do Odyna, który sam siebie poświęcił wieszając się na świętym drzewie Yggdrasilu, aby zdobyć wiedzę i moc - dlatego Wisielec to zawsze facet.
Ogólnie zresztą ma energię męską.

O ciąży i Wisielcu można by mówić... ale to już głębsze tematy, w skrócie może się zdarzyć, że ktoś zajdzie w ciąże, aby coś z czasem zyskać, ktoś poświęci się przez jakiś czas płodząc dziecko, aby potem mieć z tego zyski.

Może mówić o ciąży z poświecenia, np. ja nie chce dziecka, ale to już ostatni dzwonek dla partnerki, a ona bardzo pragnie dziecka... albo właśnie sytuację, gdzie np. kobieta zachodzi w ciążę, aby jej ukochana siostra mogła mieć dziecko - tak zwana surykatka.

Może też mówić, o sytuacji, gdzie facet czuje się związany i zobowiązany wobec kobiety, której niechcący zrobił dziecko i poświęca się dla tego dziecka i żeni się z nią.
... Z kolei może też być tak, że ona mogła specjalnie go wkopać w dziecko (np. powiedzieć, że zabezpiecza się tabletkami), poświęca się więc także i ona, aby być z facetem, którego pragnie decyduje się na 9 miesięcy męki i 18 lat opieki i odpowiedzialności wobec małej, delikatnej istoty, tak naprawdę nie mając 100% pewności, jak zachowa się facet.

... Miałam się nie wgłębiać. xD