Witchcraft - Forum ezoteryczne

Pełna wersja: Radiestezja w praktyce - Janina Lampert-Smak
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Zapraszam do zakupu książki: https://talizman.pl/187862-radiestezja-w...11117.html
I na stronę wydawnictwa: http://www.studioastro.pl


[Obrazek: radiestezja-w-praktyce.jpg]


Czym jest radiestezja? Jest to nauka zajmująca się promieniowaniem z wykorzystaniem różdżki i/lub wahadełka. Może być wykorzystana zarówno do pomiarów energetycznych jak odszukiwania żył wodnych/negatywnych energii/zagubionych osób czy przedmiotów jak i jako forma dywinacji czyli wróżenia.

W swojej pozycji Radiestezja w praktyce Pani Janina, jednak wyszła poza ten schemat. :)
Na początek dowiemy się co nie co o nauce jaką jest radiestezja, następnie Pani Janina udzieli czytelnikowi bardzo ważnych i przydatnych informacji dotyczących wyboru wahadełka - przedstawia różne typy wahadeł i ich zalety, dzięki czemu świeżemu adeptowi radiestezji rozświetla ścieżkę i pomaga czytelnikowi podjąć świadomy wybór.

Potem Pani Janina wyjaśnia czym jest różdżkarstwo, jak zdobyć taki przyrząd, czym on jest i jak go używać... Następnie przeprowadza adepta przez zawiłe ścieżki diagnostyki.

Czyli ogólnie... fundamenty i podstawy są! Tylko jak ja je oceniam? No cóż, na pewno bardzo duży plus dla autorki za zdjęcia (czarno-białe), dzięki czemu adept dokładnie widzi np. jak wygląda wahadełko Łezka a jak wahadełko Izis czy Belizara. Bardzo mi się podoba dokładny i czytelny opis każdego z tych wahadełek oraz praktyczną odpowiedź jak z nich korzystać.

Różdżkarstwo również ma swoje zdjęcia oraz dokładny opis, mnie ta metoda radiestezji nigdy nie interesowała, dlatego mi się ten temat wogóle nie podobał, jednak technicznie jest bardzo dobrze opisany - więc myślę, że osoba, którą interesuje różdżkarstwo będzie zadowolona.

Czytelnik również zdobędzie obszerną wiedzę na temat mocy koloru i wykorzystaniu jej w terapii - wiedza bardzo wartościowa, a niestety mało popularna... co za tym idzie również czytelnik dowie się o sile i mocy symboli, a nawet kształtu! ... Pani Janina przekonuje, że naprawdę we wszystkim jest energia i wszędzie ją można wykorzystać! Ja z nią jak najbardziej zgadzam i polecam posiąść wiedzę na te ciekawe zagadnienia.

Adept dowie się również jaka siła i moc jest w tańcu, muzyce, rytmie... jaka to energia i jak można ją wykorzystywać na co dzień.

Jednak moim ulubionym rozdziałem jest ten ostatni... poświęcony Miejscom Mocy. Pani Janina pokrótce przedstawiła wiele Miejsc Mocy w Polsce, dowiedziałam się wielu rzeczy, o których nie wiedziałam... między innymi, że pracuje dosłownie przed jednym z krakowskich Miejsc Mocy - mam zamiar przejść na drugą stronę jezdni po pracy i odczuć energię tego miejsca...

... Cóż, myślę, że nie ma sensu odwlekać pytania, na które długo szukałam odpowiedzi... jak oceniam ogólnie tą książkę i czy polecam?
No, mam wątpliwości... jest wiele pozycji, które ... no nie ukrywajmy, są lepsze od pozycji Pani Janiny, jednak, jej praca nie jest złą pracą... czuję niedosyt pewnych informacji, no jakoś Radiestezja w praktyce nie przypadła mi specjalnie do gustu.
Myślę, że to raczej rzecz osobistych preferencji, spodziewałam się czegoś innego.

Polecam Radiestezję w praktyce, bardziej jako wstęp dla osób, które dopiero co zaczynają przygodę z tą nauką, które się tym interesują... tak, dodatkowo.