Witchcraft - Forum ezoteryczne

Pełna wersja: Ostara - równonoc wiosenna (21 marca)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Wiecie zapewne moi drodzy skąd się wzięły święta chrześcijańskie? Otóż księża je wzięli ze świąt pogańskich aby ludzie się lepiej przystosowali. I tak oto Wielkanoc w rzeczywistości to... Ostara - święto miłości i radości, Wielkie Powitanie Wiosny. Kolory tego święta to zieleń, żółć, pomarańcz oraz czerwień. W to święto skupiamy się na swojej przemianie, odrodzeniu, wywalamy negatywne energię i przyjmujemy pozytywne - oddalamy stare, witamy nowe.

Posiłek podobny to Wielkanocy - co się dziwić po tym co napisałam na wstępie. Jajka które symbolizują nowe życie, nowe początki, płodność, miód symbol dostatku i bogactwa, słodyczy.

Nie może zabraknąć kadzidełek! A jakże można świętować bez nich? Cytrynowe, sosnowe, pomarańczowe, lawendowe, wrzosowe, jaśminowe są najlepsze! Przed wyborem warto poczytać jak te zapachy wpływają na nastrój i co wnoszą aby dobrze wybrać.

Tradycją w Ostarze jest zasiewanie nowych roślin, więc dobrze jest zasiać chociażby jedną i najlepiej nie byle jaką! Zasadź ją w jakimś w celu i dobierz taką roślinę/zioło które ma właściwości o danym celu a przysienie Ci to czego pragniesz w najbliższych trzech miesiącach.

Nie zapomnijcie o rytuałach na nowe początki oraz oczyszczające i oddalające to czego nie chcemy. Przykładowy Rytuał, który warto wykonać w tym dniu to Jajeczna Skarbonka: http://witchcraft.com.pl/T-jajeczna-skarbonka--6477