Napisz nową odpowiedź
Odpowiedź w wątku: 365 Rozkładów Tarota
Login:
Temat:
Ikona posta
Wiadomość:
Emotikony
Zły Zawstydzony Zdezorientowany Podejrzany
Wykrzyknik Serce Huh Pomysł
Śpiący Niezdecydowany Cyklop Diabeł
O matko Firefox Szczęśliwy Ninja
Opera Plask Zawstydzony Szczerbol
Szczerbol Ściana Zdziwko Przytulanie
Żul Uśmiech Oczko Cwaniak
Duży uśmiech Język Wywracanie oczami Nieśmiały
Smutny Anioł  
[więcej]
Opcje posta:
Subskrypcja wątku:
Wybierz sposób subskrypcji tego wątku. (tylko dla zarejestrowanych)Podgląd wątku (od najnowszej odpowiedzi)
Napisane przez Sea - 10-08-2015, 14:09
Zgadzam się z wami dziewczyny, że intuicja w tarocie jest najważniejsza.
Jak mówi moja NAJMĄDRZEJSZA WYROCZNIA WIZJONERKA OLIMPIA gówno mi po zdaniu innych i ich rozumieniu kart, bo to moje odczucia są najważniejsze.

Poza tym czasem karty dla dwóch innych osób mają zupełnie inne znaczenie.
Czytam i przeglądam różne fora tematyczne, żeby to wszystko sobie poukładać, porównać.
W rezultacie dochodzę do wniosku, że wszystkie odpowiedzi, których szukam mam w sobie w środku i to one są najważniejsze.
Liczą się moje odczucia, przeczucia.
To tak, jakby karty do każdego mówiły innym językiem.

Co do książek o tarocie to zakupiłam dwie.
Pierwsza to właśnie ''Tarot'' Sashy Graham.
Trochę z niej wyniosłam. Przemawia do mnie bo jest napisana intuicyjnie, luźno. Raczej skojarzeniowo, obrazowo niż analitycznie.
Trochę lania wody na inne tematy, ale ogólnie klimat mi odpowiada.

Druga książka to '' Tarot a miłość'' Chrzanowskiej.
Kupiłam bo to autorka ma uznanie na wielu forach tarotowych.
Dla mnie przereklamowana.
Odrzuciło mnie po prostu. Suche interpretacje. Mam wrażenie, że sama je stworzyła. Dla mnie abstrakcja. Nie ma miejsca na odczucia, przebłyski, intuicję. Odbieram to jako udziwnioną interpretację kart.
Może komuś to pasuje, mnie zupełnie nie.

Dobrze poczytać. Najlepiej jednak szukać odpowiedzi w swoim połączeniu z kartami. To my tworzymy z nimi symbiozę. Nierozerwalną więź. Dajmy im szansę, żeby zechciały przemówić. Zechciejmy ich słuchać. Nauczmy się je rozumieć.
Żadna książka nie zastąpi naszych wewnętrznych przekazów.
Napisane przez Unebris - 10-08-2015, 13:08
...
Napisane przez Olimpia - 10-08-2015, 12:53
Nie, nie znam... ja ogólnie nie kupuje książek raczej... no a już na pewno nie do Tarota, przynajmniej od jakiegoś czasu. Widzisz:

1. Większość książek jest przereklamowanych, i tak naprawdę po zakupie okazuje się, że książka była gówno warta - ja mam tylko kilka pozycji, których naprawdę z czystym sumieniem mogę polecić. Mam też swoją ''czarną listę'' - na szczycie od lat i nieodmiennie pozycje Pani Alicji Chrzanowskiej. Oczko
2. Wy żółtodzioby nigdy nie zrozumiecie chyba jednej najważniejszej i podstawowej rzeczy. Język kart i Tarocisty jest językiem, który jest indywidualny i osobisty - przykład: ja i Unebris, jak krótko streściłyśmy sobie co u nas kilka kart oznacza to okazało się, że różnice w naszych znaczeniach są bardzo duże. Tarot ma sam do was mówić, co z was za wróżki jak nie umiecie porozumieć się ze swoimi kartami? Jak nie czujecie się pewnie to wasze wróżby automatycznie spadają na sprawdzalności. Intuicja się liczy. Poza tym wszystkie znaczenia są, na karcie - to obrazkowe znaczenia kart, ważna jest umiejętność symboli.... i no właśnie. Moim zdaniem jedyne co ewentualnie potrzebuje Tarocista to tą pozycję: http://www.czarymary.pl/p_872363_leksyko...uma_tomasz

Czytając inne pozycje automatycznie tworzycie uwarunkowania, zamykacie się na wiele przestań kart bo ''ta interpertacja bardzo się różni od schematów''. Oczywiście robicie to podświadomie i nawet nie zdajecie sobie sprawy, ale jednak...
Napisane przez Marzena - 10-08-2015, 09:03
Nie będę zakładać nowego wątku skoro to dalej tematyka tarota - polecam ten Tarot dla początkujących - wg mnie bardzo fajnie opisane karty, z różnymi opcjami odczytu. Znasz może Oli?
http://www.czarymary.pl/p_856047_tarot_p..._hollander
Napisane przez Olimpia - 09-08-2015, 22:28
Dostałam! Popraktykowałam i muszę powiedzieć, że JESTEM ZAKOCHANA!!!! Cudowna książka!!!!!!!!! W sumie szkoda, że nie ma kolorów w środku książki... ale naprawdę jest prześliczna i taka dokładna! Rozkładów w bród na każdy temat i na dodatek na każdej stronie jest skrócony opis jakieś karty Tarota. <3 Cudnista. <3 Czuję się jakbym odkrywała Tarota na nowo. ^^
Love Tarot!
Napisane przez Marzena - 11-07-2015, 10:30
Mam ją od wczoraj i jestem po prostu zakochana! Zdecydowanie polecam każdemu - fajnie opisane rozkłady, z tyłu indeks z podziałem na tematykę rozkładów, więc łatwo znaleźć jakiś odpowiedni, sam układ 365 rozkładów prowokujący do codziennej praktyki - no rewelka generalnie! Jaro myślę, że jak najbardziej dobra dla początkujących - sama zaprzyjaźniam się z tarotem od kilku tygodniOczko
Jeszcze jeden dzień trwa promocja na nią na czarymary.pl
Napisane przez Olimpia - 07-07-2015, 22:35
Każdy Tarot pasuje do wszystkich rozkładów. xDD A jak rozkład się podoba to jest dobry! Rozkład nie ma żadnej mocy, a Tarot nie ma żadnego czujnika na dane rozkłady - wszystko jest w Twojej głowie i tym jak dogadujesz się z kartami.

Ja jak pisałam jeszcze nie kupiłam - czekam aż kasa będzie na karcie. ^^
Napisane przez jaro - 07-07-2015, 21:48
Czyli polecacie? Olimpia, a próbowałaś już te rozkłady w praktyce? Dla początkującego będą w porządku? Każdy tarot do tego pasuje czy tylko niektóre?
Napisane przez Olimpia - 07-07-2015, 19:26
Ja dopiero będę zamawiać - tylko czekam na kasę na karcie. :D Ale z pewnością będzie moja!!! Prawdopodobnie zajmie honorowe miejsce na mojej półce. :D
Napisane przez Marzena - 07-07-2015, 19:04
Ooo, to super bo zamówiłam ją kilka dni temu, :D rzeczywiście zapowiada się rewelacyjnie. Oczko
Ten wątek ma jeszcze 10 odpowiedzi. Przeczytaj całość.

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB