Witchcraft - Forum ezoteryczne
Okultum - wielkie laboratorium magiczne - Wersja do druku

+- Witchcraft - Forum ezoteryczne (http://witchcraft.com.pl)
+-- Dział: Magia (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Podstawy Magii (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=67)
+---- Dział: Praktyczne (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=68)
+---- Wątek: Okultum - wielkie laboratorium magiczne (/showthread.php?tid=10908)Okultum - wielkie laboratorium magiczne - haziel - 15-02-2020

[Obrazek: 923cfc9cb4eb4.jpg]

Witam,
z racji planowanych jak i już przebytych praktyk postanowiłem spróbować ułatwić sobie obecne i przyszłe ćwiczenia wyznaczając swoje miejsce na laboratorium. Szukając informacji na ten temat i słuchając kilku relacji mam wiele pytań odnośnie tego miejsca. Postanowiłem pozwolić zadać je tutaj.

Okultum - pomieszczenie "maga", które według licznych teorii jest przeznaczone dla tylko jednej osoby. "Ten kto przekroczy próg tego pomieszczenia i wejdzie świadomie siejąc spustoszenie niechaj będzie przeklęty i umrze w czasie dwóch pełni księżyca".

Nie mniej jednak jak to jest na prawdę?
Czy rzeczywiście muszą być to pokoje?
Czy te pokoje można "uruchamiać" tylko tymczasowo i potem używać ich do codziennych spraw?
Czy to muszą być pomieszczenia czy mogą być to same miejsca (Ja np. preferuje wzniesienia w lesie, które są swego rodzaju "odgrodzonym miejscem").
Czy może gdzieś jest praktyczna informacja jak stworzyć takowe miejsce?

Jakie podstawowe narzędzia i jakie mogą się tam znajdywać przedmioty?
Czy te miejsce muszą być realne (gdzieś natknąłem się na informacje o komnatach w swojej świadomości, czyli za pomocą wizualizacji przenosimy się do jednej z naszych komnat, aby rozpocząć praktyki magiczne)..

Pozdrawiam


RE: Okultum - wielkie laboratorium magiczne - Evander - 16-05-2020

Amorte,

Wszystko zależy od twojego stanu posiadania.

Na pewno stworzenie sobie laboratorium okultnego z miejscem do działań magicznych jest dobre, słuszne i właściwe, tylko to wymaga miejsca, czasu i inwestycji.
Skrzynia z tarotem i wahadełkiem chowana pod łóżkiem przed okiem rodziców tego nie zastąpi.

Bieda-rozwiązaniem dostępnym dla wszystkich jest oczywiście stworzenie takiego miejsca za pomocą wizualizacji. Korzysta się zresztą z tego w kilku systemach, np. Metoda Silvy.

Polecam, jeżeli nie stać cię na pierwsze, to iść tą drugą drogą, natomiast dobrze byłoby narysować/ naszkicować to miejsce w ramach przygotowania do wizualizacji, wraz z przedmiotami.

Narzędzia dobierasz jakich potrzebujesz, natomiast polecam lustro jako okno zarówno wewnątrz i na zewnątrz.

Plusy tego rozwiązania są takie, że nie trzeba ścierać kurzu i osoby niepożądane tak łatwo tam nie wejdą.

Minusy są takie, że z fizycznymi obiektami pracuje się trochę fajniej.


RE: Okultum - wielkie laboratorium magiczne - Sathvai - 31-05-2020

Takie miejsce jest bardzo dobre. A jeżeli szukasz odpowiedzi na pytanie "jak i dlaczego to działa" to wgłęb się w temat programowania ciała (i głowy). Polecam artykuły osób, które poradziły sobie z bezsennością programując ciało tak, by traktowały łóżko tylko jako miejsce do spania i rezygnując np. z czytania tam książek, oglądania na nich telewizji itp. Na tej samej zasadzie będzie działać miejsce gdy zrezygnujesz w nim z wykonywania jakichkolwiek innych czynności niż magicznych.