Witchcraft - Forum ezoteryczne
Tradycyjny Rytuał wezwania swojej Fylgji - Wersja do druku

+- Witchcraft - Forum ezoteryczne (http://witchcraft.com.pl)
+-- Dział: Magia (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Pozostałe rodzaje magii (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=20)
+---- Dział: Magia Nordycka (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=402)
+---- Wątek: Tradycyjny Rytuał wezwania swojej Fylgji (/showthread.php?tid=11047)Tradycyjny Rytuał wezwania swojej Fylgji - Nilvan - 07-09-2020

Wielokrotnie przewijałem pojęcie Fylgji w różnych postach o duchowości i magii Seidr, omawiając przy tym funkcję jakie posiadają i możliwości skorzystania z ich pomocy w praktyce.
Teraz najlepiej byłoby poznać ją i móc przywołać zwierzęcą cząstkę naszego duchowego ja. W tym systemie, mag i jego Fylgja powinny być ze sobą razem, współpracując i działając w bliskim kontakcie, wspomagając praktykanta w jego działaniach.

Tak jak wspominałem wcześniej, przez to, że Fylgja jest częścią naszej osoby może się ona manifestować poprzez wolę maga. Praktykant może wysłać swój umysł w formie swojej Fylgji, aby fizycznie dokonać jakiejś rzeczy lub zmienić jakieś dane zdarzenie.

Będąc fizyczną i duchową manifestacją naszego umysłu, wspomaga i także prowadzi w naszych duchowych podróżach, kiedy osoba się przemienia w jej lub jego Fylgje, aby podróżować do duchowego świata.

Na początku powiem jeszcze, że jest to jeden ze znanych mi rytuałów wezwania swojej Fylgji, jednak nie oznacza to że jest to jedyny. Najpierw podam tradycyjną wersję tego rytu, a następnie w dalszej części podam jej "spokojniejszy zamiennik".

Składniki do tradycyjnego rytu:

-Jedno dobre źródło ognia, by nie było jego za dużo. Małe ognisko by się nadało, można dać z dwa pocięte polana drewna lub jedno duże.
-Miska z suszonymi liśćmi lub kwiatami dowolnego rodzaju i świeżą zimną wodą. (najlepiej z naturalnego źródła)
-Miskę z owocami leśnymi(borówki, maliny, jeżyny, poziomki w tym przypadku można sobie samemu wybrać, jakie owoce osoba wybiera, ale można też po trochu każdego) oraz z tłuszczem lub krwią. Alternatywą może być wegańskie masło, jeśli tak osoba woli.
-Mały bukiecik swoich włosów i zalać je żywicą sosnową do podsycenia ognia
-Kadzidło ofiarne(Bardzo dobra jest biała szałwia, z takich rodzajów. http://cf1-czarymary.statiki.pl/images/CM/1111111.jpg)

Ważne, aby wykonać ten rytuał na dworze i mieć kontakt bezpośredni z ziemią.
Zostaw telefon z dala od siebie i ważne jest, by nikt z osób trzecich nie przeszkadzał w trakcie rytu.

Najpierw rozpal ogień i podpal kadzidło ofiarne, ale tylko odrobinę by się dymiło.
Następnie podgrzej miskę z owocami leśnymi i krwią, lub tłuszczem, ale tylko tak aby było ciepłe. Nie chcemy siebie oparzać przy tym.
Weź małą gałązkę i zamieszaj trochę w misce, aby połączyć te owoce z krwią albo tłuszczem.
Potem nałóż sobie trochę na palec i namaluj na swojej prawej stopie runę ehwaz, a na lewą odrobinę polej z reszty tej mieszanki owoców i krwi. Zanurz swoje stopy w ziemi i skup się na swoim zjednoczeniu z naturą, która ciebie otacza.
Następnie weź miskę z wodą i suszonymi kwiatami i liśćmi i polej trochę na swoje stopy. Jeśli nie wszystkie kwiaty i/lub liście wypadły, zbierz je w rękę i nałóż na stopy.

Po tych czynnościach weź pare głębokich wdechów, a potem zamknij oczy i pozwól swoim myślą dryfować. Wprowadź siebie w stan transu, pozwól zobaczyć świat oczami zwierzęcia, którym jest twoja Fylgja. Może równie dobrze się tobie objawić przed tobą lub w twoim umyśle. Pozwól swoim myślą ukazać to kim jest i jak wygląda. Spójrz jej prosto w oczy i zobacz dzięki temu odbicie was samych.
Daj swoim myślom jeszcze dryfować przez pewien czas i skup się na sobie. Wróć z powrotem do swojej rzeczywistości.

Rytuał został dzięki temu zakończony.


A teraz inna wersja.

Będzie wymagała:

-Tak samo małego ognia lub ogniska.
-Małego bukieciku swoich włosów
-Kadzidła ofiarnego tak samo jak w poprzedniej, biała szałwia bardzo dobrze działa.
-Przebywania na łonie natury i posiadanie spokoju

Ten ryt o wiele bardziej będzie się skupiał na korzystaniu z transu.
Rozpal ognisko i kadzidło ofiarne, zatocz koło tym kadzidłem i niech otoczy ciebie dym lecący z niego.
Następnie odłóż te kadzidło przed siebie, aby dym leciał przez ognisko do góry, dorzuć do ognia jeszcze bukiet swoich włosów.
Odpręż siebie i skup na swoim oddechu. Pozwól twoim myślom krążyć i lecieć.
Patrz w płomienie przed sobą, nie przyglądaj się im, tylko patrz na nie.

Płomienie i dym zostanie uformowany z czasem w zwierzę lub w twoich myślach zaczną się pojawiać obrazy danego zwierzęcia.
Daj im przejść, niech pokażą tobie co mają pokazać i obserwuj życie zwierzęcia, który jest twoją Fylgją.

Ta część rytu na tym się kończy. Gdy wrócisz do domu zrób sobie napar z bylicy(Mugwort). Może być kupiona.
Przed pójściem spać, zadaj sobie pytanie jaka jest twoja Fylgja i aby ukazała się tobie we śnie. Jest to po to, aby upewnić się czy zwierzę, które się tobie ukazało wtedy, czy jest twoją Fylgją.

Mam nadzieje, że przeżycie będzie się podobało.
Obie wersje, są równie efektywne, ale warto pamiętać że ta druga wymaga skorzystania z transu, który nie jest łatwy dla niektórych osób.

Jeśli coś trzeba wyjaśnić lub jest coś niezrozumiałe, piszcie śmiało i postaram się odpowiedzieć na to co was nurtuje.
Mimo to życzę powodzenia, dobrych rezultatów oraz dobrego początku przyjaźni i stworzenia więzi z waszą Fylgją poprzez ten rytuał. :D