Witchcraft - Forum ezoteryczne
Pora dnia w magii - Wersja do druku

+- Witchcraft - Forum ezoteryczne (http://witchcraft.com.pl)
+-- Dział: Magia (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Podstawy Magii (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=67)
+--- Wątek: Pora dnia w magii (/showthread.php?tid=11230)Pora dnia w magii - Olimpia - 03-08-2021

Dlaczego ludzie tak duży nacisk kładą na aktywność magiczną właśnie nocą? Dla wielu z nas moment zachodu słońca oznacza początek czasu, który spędzamy z ludźmi, których kochamy i robiąc to co kochamy. We współczesnym świecie ciemność oznacza zwykle koniec dnia pracy, zaciemnienie i relaks (lub zabawę, jeśli jest weekend). O ile nie pracujemy na nocne zmiany, naszym czasem wolnym jest ciemność. 

Jaką rolę gra ciemność w magii? Większość osób pytanych jak wyobraża sobie rytuał mówi o trzech czarownicach mieszających w kotle podczas ciemnej nocy rozświetlonej jedynie pełnią księżyca - taki obraz jest w Makbecie, różnych filmach, bajkach a nawet Mickiewicz w swoich Dziadach opisuje praktyki właśnie nocą. O co chodzi? Dlaczego magia zawsze dzieje się nocą? Ciemność w głębszym sensie sygnalizuje zmianę percepcji. Nasze wizję ożywają, słyszymy i widzimy rzeczy, które ukrywa hałas i światła dnia, nasza intuicja jest intensywniejsza, żywsza. Wszystko to zwiększa tajemnicę i podziw dla wszystkiego, co może się wydarzyć, zamiast ograniczać się do tego, co wierzymy, że wiemy. W ciemności przekonania zmieniają się łatwiej i często zmieniają się w odważny, dramatyczny sposób. Ciemność jest tajemnicza, ukrywa nas przed oczyma innych, jest spokój - nikt nie przeszkadza, wszyscy śpią lub zajmują się sobą po całym dniu spędzania czasu w pracy/szkole. 

Ale to nie znaczy, że musicie się ograniczać i nie możecie rzucać swoich czarów w świetle dziennym. W końcu Wszechświat nie dba o to, kiedy wyrażasz swoje pragnienie. Tylko w ciemności po prostu łatwiej jest sobie wyobrazić, co można zrobić, a zdolność wyobrażania sobie jest integralną częścią sukcesu każdego zaklęcia. 

Faza księżyca wam nie odpowiada w danym dniu? Nie musicie korzystać z mocy Księżyca, możecie jeszcze skorzystać z mocy Słońca! Księżyc jak i Słońce mają swoje fazy i tak kiedy potrzebujesz Księżyca rosnącego - zrób rytuał o wschodzie Słońca, Księżyca malejącego - o zachodzie Słońca, a jeśli potrzebujesz Pełni to zrób rytuał popołudniu, kiedy Słońce jest w pełnej okazałości i świeci najmocniej. 

Pamiętajcie, że najważniejsza jest wasza wola i energia - więc tak naprawdę możecie zrobić "mały rytuał" nawet przy ludziach! Nie zliczę ile razy ładowałam kamień energią, rysowałam na nim symbol, pieczętowałam go i wrzucałam po prostu z mostu do rzeki... można też skorzystać z Magii Więzów i odpowiednio przygotowaną wstążkę zapleść na jakieś konkretnej gałęzi. Czasem nie trzeba dużo... czasem mniej znaczy więcej. Skupienie, wizualizacja, pragnienie, odpowiednie ukierunkowanie energii i... gotowe! Nie ograniczajcie się tylko do nocy i siły Księżyca, Słońce i dzień jest tak samo skutecznie! 


RE: Pora dnia w magii - tupajda - 03-08-2021

W nocy ludzie śpią, więc jest mniejszy "szum mentalny", że to tak określę.


RE: Pora dnia w magii - Zefir - 22-08-2021

Zastanawia mnie jedna rzecz.

Czy dzień zaczyna się o wschodzie słońca?
Skoro tak, to kiedy się kończy? O zachodzie?
Nawet jeśli, to czym jest noc? Skoro godziny mimo wszystko mają sens i nie są kwestią umowną (co innego kalendarz).


RE: Pora dnia w magii - tupajda - 22-08-2021

Dzień, noc, doba - to są wszystko umowne stwierdzenia. Nie każdy wie, że żydzi liczą dobę od zachodu do zachodu. Przejście z nocy do dnia jest płynne. Osobiście dzień określiłbym jako porę, gry widać słońce - oczywiście jeśli niebo jest bezchmurne. Z łatwością znajdziesz godziny wschodu i zachodu słońca.

Swój "urok magiczny" ma pora pomiędzy dniem i nocą - jeszcze nie noc, a już nie dzień.


RE: Pora dnia w magii - Evander - 22-08-2021

Amorte,

Według niektórych źródeł,
"Dzień" w magii rytualnej zaczyna się o wschodzie słońca i kończy, gdy słońce zajdzie.
"Noc" w magii rytualnej zaczyna się gdy zajdzie słońce, a kończy, gdy słońce wzejdzie.

Godzina to 1/12 dnia lub nocy (a zatem jej długość się zmienia).

Kwestie brzasku i zmierzchu są dziwnie płynne w źródłach magicznych. Niektórzy uznają to za osobne "kawałki" doby, inni za pierwszą i ostatnią godzinę dnia. Aczkolwiek konsensus bywa taki, że "brzask" trwa, gdy słońce zaczyna się wyłaniać zza horyzontu, aż do momentu gdy wyłoni się całe.

W załączniku dodaję ponad dwudziestoletnią grafikę poglądową na to, jak godziny planetarne mają się do dni tygodnia.


RE: Pora dnia w magii - Olimpia - 23-08-2021

Ja sobie wpisuje w Google np: "wschod słońca Krakow" i od razu pokazuje się godzina o której Słońce wschodzi. Jest mnóstwo stron, które pokazują jaka faza Słońca o której godzinie w danym dniu jest.