![]() |
|
Zemsta Eryni - Wersja do druku +- Witchcraft - Forum ezoteryczne (http://witchcraft.com.pl) +-- Dział: Magia (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=10) +--- Dział: Zaklęcia i rytuały (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=26) +---- Dział: Klątwy (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=75) +---- Wątek: Zemsta Eryni (/showthread.php?tid=11406) |
Zemsta Eryni - Olimpia - 03-04-2022 Erynie należą do jednych z najstarszych Bóstw panteonu greckiego. Zostały zrodzone z nasienia tytana Uranosa i Bogini Gaji. ![]() Alekto - "gr. "niestrudzona". Jest najstarszą siostrą, usposobieniem nieubłaganego gniewu. Tyzyfone - "gr. "mścicielka". Znana ze swoich bezlitosnych szczególnie wobec morderców. W Eneidzie Wergiliusza jest opisywana kobieta, której strój jest mokry od krwi. Megajra - gr. "zawistna". najmłodsza z sióstr. Bogini była odpowiedzialna za wywoływanie kłótni, nieporozumień, zazdrości, kłamstw i zdrad. Alekto usposobiała gniew, Tyzyfone zemstę, a Megajra nienawiść. Zawsze występują razem przeciw winowiajcom ubrane w długie czarne suknie trzymając pochodnie lub bicze. Wszystkie trzy razem odpowiadały za wymierzanie kar śmiertelnikom za ich niegodne czyny. Erynie wysłuchiwały modlitw ludzi i reagowały mszcząc się na krzywdzicielach. Erynie szczególnie okrutnie odnosiły się do morderców oraz nieposłusznych swym rodzicom dzieci. Okrucieństwo Bogiń polegało na nieustannym wywoływaniu wyrzutów sumienia, nękania umysłu winowajców w wyniku czego przyznawali się do swoich win, popadali w obłęd lub popełniali samobóstwa. Erynie jednak nawet po śmierci nie pozwalały najbardziej niegodziwym na spokój i odpoczynek, nękając i szczując ich dusze w Hadesie - świecie umarłych. Bezlitosne Boginie mieszkały w Erebie, czyli w najmniejszej cześci świata podziemnego, który jest równocześnie Ciemnością Podziemii Hadesu. Zdarzało się jednak, że Erynie nękały opraców już za życia - czasem wychodząc daleko poza szczucie umysłowe. Pomagała im w tym Elektra - nimfa oceanu, która porywała opraców i przyprowadzała ich przed sądne oblicze strasznych Bogiń. Dzieci występujące przeciw rodzinie, gwałciciele, mordercy i wszyscy niegodziwcy, by ochronić się przed gniewem Eryń nosili jako amulet lilie o trzech białych płatkach, który był symbolem Bogiń. Tym kwiatem można było również je przebłagać, by odstąpiły od strasznej kary. Ludzie którzy popełnili haniebny czyn lub Ci, którzy prosili Erynie o ukaranie oprawcy składali swoje prośby ofiarując im czarne owce, kwiaty lub miód. Erynie pomogą wszędzie tam gdzie z różnych przyczyn nie człowiek nie chce dochodzić o sprawiedliwość na drodzie sądowej. Może się również tak zdarzyć, że sprawy są przeciągane miesiącami lub latami niszcząc powoli ofiarę. Bywa niestety, że sprawca nie zostaje złapany lub zostaje uniewinniony. Erynie to bezlitosne Boginie lecz zawsze sprawiedliwe. Poniższy rytuał zadziała, tylko i wyłącznie na sprawcę. Rytuał najlepiej wykonać w czasie nowiu księżyca, lecz można również w pełnię. Erynie to bardzo potężne i poważne Bóstwa, należy się do nich odnosić z pełnym szacunkiem i pokorą. Potrzebne przedmioty:
Każdą świecę należy nacierać olejkiem przez kilka minut myśląc o swojej sprawie. Na każdej świecy należy wyryć inicjały winowajcy. W samym środku inicjałów gwoździe wbić głęboko w świece. Wszystkie przedmioty należy umieścić w czystym miejscu na czarnym obrusie i zapalić smoczą krew. Pozwól by Twój umysł wypełniły emocje związane z daną sprawą - gniew, żal, bezsilność. Kiedy poczujesz że zostały zebrane już wszystkie emocje i opanowały Twój umysł zacznij kolejno wzywać Erynie. Zapal pierwszą czarną świecę: "Alekto! Bogini gniewu!" Zapal drugą świecę: "Tyzyforne! Wielka mścicielko!" Zapal trzecią świecę: "Megajro! Ty która siejesz niezgodę!" Następnie należy wziąść garść cmentarnej ziemii i nacierając swoje nagie ciało - szyję, ramiona, klatę wypowiedzieć wzniosłym głosem: "Wielkie trzy siostry wzywam was z ciemności z Hadesu! Odpowiedźcie na moje wezwanie! Winowajcę ukarajcie, niech odpowie za swe czyny Niech "imie i nazwisko skazańca" stanie przed sądem waszym u bram Erebu i poniesie zasłużone męki z ręki waszej!" Połóż dłonie na skale skupiając na niej swoją uwagę: "Wielkie siostry! Skierujcie swą furię w (imie skazańca) stronę Zabierzcie mój żal, gniew i łzy Uderzcie tam gdzie sprawiedliwość może Litości nie okazujcie" Na skale czarnym atramentem, należy napisać imie i nazwisko skazańca, jego datę urodzenia i rodzaj jego przewinienia. Napis nie musi być widoczny ani staranny, tutaj liczy się zapis energetyczny. Kiedy skończysz wykrzycz: "Niech się stanie wola moja! Poprzez was Wielkie Siostry Oddaje wam swój ból i gniew Słodkiej zemsty niech się stanie zadość! Niech się stanie! Niech się stanie! Niech się stanie!" Kiedy świece wypalą się do końca umocz skałę w pozostałym roztopionym wosku. Pozostaw do wyschnięcia. Przełóż do małego naczynia trochę miodu. Wyjdź z domu i zakop skałę daleko od domu głęboko pod ziemią pozostawijąc Eryniom w ofierze miód i Lilię. Kiedy wrócisz do domu podziękuj Erynią własnymi słowami, możesz teraz powiedzieć wszystko co jeszcze Ci leży na duszy. Pożegnaj Erynie. Wyrzuć pozostałości rytualu - do śmietnika poza swoim domem lub poświęć je żywiołowi ziemii - poprzez zakopanie, lub żywiołowi wody - poprzez wrzucenie wszystkiego do jeziora/rzeki/morza. |