Witchcraft - Forum ezoteryczne
... - Wersja do druku

+- Witchcraft - Forum ezoteryczne (http://witchcraft.com.pl)
+-- Dział: Luźne (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=128)
+--- Dział: Nasza Twórczość (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=7)
+---- Dział: Literatura (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=178)
+---- Wątek: ... (/showthread.php?tid=1226)

Strony: 1 2


... - Iza6 - 15-12-2012

Boleści pełne me serce,
Boleści me serce,
A to za sprawą jednego karpia,
Nienawidzę ludzi,
Nienawidzę ich, Za to co robią,
Za to jak robią,
Mój klarowny orzech,
A wasz pusty balon,
otoczony błoną półprzepuszczalną,
Fartuch pokropiony rozcieńczoną krwią,
Żaba wskoczyła w błoto.


PS:. Wiersz pełen przenośni. :)


RE: ... - Olimpia - 15-12-2012

Weź nic mi o karpiach nie mów... -_-' na szczęście, na ogół mają szybką śmierć.

Co do wiersza... za mało uczuć w niego włożyłaś.


RE: ... - Amber - 15-12-2012

Nie jadam karpi... jakoś mi nie smakują.


RE: ... - Poisoned - 15-12-2012

A ja nie jadam mięsa. :) Bo nie zabijam zwierząt.


RE: ... - Olimpia - 15-12-2012

Jedząc ich nie zabijasz. I tak biedactwa zostaną zabite i tak, nie zmienisz tego... A jedząc je przynajmniej nie umierają na marne.


RE: ... - Poisoned - 15-12-2012

Niby tak, ale mam blokadę. W sumie od ponad miesiąca, bo wcześniej mi to jakoś nie przeszkadzało. Po prostu czuję do tego obrzydzenie... Nie rozumiem jak można żyć kosztem innych stworzeń. Ok, musimy coś jeść, ale zabijają za dużo. Powinny wystarczyć rośliny... i jeszcze to zabijanie dla futer... ughh! Okropne. Równie dobrze mogliby zbierać ludzi w grupki i wyżynać po kolei nie patrząc na ich uczucia, zdanie, tylko bezmyślnie zabijać by potem zjeść, nasycić się, a potem znów zabić. Nie ma w tym sensu, ani człowieczeństwa. Jest w tym tylko chora żądza i wieczne niezaspokojenie tym co daje natura bez zabijania.


RE: ... - Olimpia - 16-12-2012

Aby przeżyć trzeba zabijać... takie jest prawo natury, jednak to co robią ludzie jest niehonorowe bo naturalna jest walka o przeżycie, a nie takie nie fair zagrywki jak pułapki, pistolety itp. zabierz ludziom te wszystkie zabawki a będą najsłabsi - taka prawda. ;/ Poza tym to nie humanitarne co oni odpierdalają...


RE: ... - Iza6 - 16-12-2012

Tak, przecież drapieżniki żywią się innymi zwierzętami.
Ja byłam przez pewien czas kiedyś wegetarianką.
Zabijać, owszem, ale nie w taki sposób. Zobaczcie, np, taki żywot kury znoszącej jaja... tylko 2,5 m kwadratowego na całe życie, nawet poruszać się nie może. ;/
Ten wiersz wymyśliłam robiąc zakupy świąteczne z moją mamą. Nieźle się z nią pokłóciłam na 2 (a może i więcej będzie) dni... niby się ze mną zgadza, ale to, co zrobiła (i robi) wcale tak do końca o tym nie świadczy. ;/ Z jednego tematu kłótni wyszło parę innych.
I wiecie co jej powiedziałam? Co by zrobiła, gdyby jej własne dzieci zabrano, hodowano takimi okropnymi metodami, potem zabito i masowo w lodówki włożono.
W ogóle tam (w sklepach) ryb do końca nie ogłuszą, a one, zdychając, ruszając się męczą się przez całą drogę w reklamówkach. Co by było, gdyby ciebie tak traktowano?
Nie wiem czy zauważyliście, ale w wierszu nie tylko problem dot. zwierząt jest (to znaczy głównie ich).
Fartuch pokropiony rozcieńczoną krwią-ktoś, kto go nosi, popełnia zbrodnie, na które ma usprawiedliwienie.
Żaba wskoczyła w błoto - a raczej człowiek ją tam wrzucił. Żaba jest dla mnie symbolem jakiegoś dobrobytu, szczęścia, pieniędzy... a błoto, no cóż, takie sponiewieranie, zniszczenie, złe wykorzystywanie tego, co mamy.
Błona półprzepuszczalna-większość ludzi słucha innych, robi to, co inni uważają za słuszne a nie oddają na zewnątrz tego, co sami myślą, nie mają wł. zdania.


RE: ... - Olimpia - 16-12-2012

Dla mnie Ci ludzie to mordercy i jako jedynym na świecie takim ludziom życzę najgorszego, a najlepiej takiej samej śmierci. Ja jestem wrażliwa, cierpie razem z innymi itp. ale wyjątkiem są właśnie tacy... szczerze mówiąc dla mnie to nie są ludzie tylko potwory... Jestem w stanie zrozumieć wszystko, jestem w stanie oddać komuś ostatnie pieniądze (co nie raz zrobiłam), oddać komuś ostatnią koszulę a nawet przygarnąć bezdomnego, (co też już zrobiłam) ale nie potrafię kochać i ulitować się nad takimi babarzyńcami... Choć... zdarzyło mi się że się ulitowałam i wybaczyłam parę razy, ale tylko wtedy jak widziałam że ten ktoś naprawdę żałuje i po prostu ma kłopoty z panowaniem nad sobą, potem się starał zamiast kupić sobie szlugi to wolał smakołyki dla zwierzaków, rozpiszczał, dbał o nie jak w jakimś SPA tzn. czesał, nabłyszczał sierść itp.

Oczywiście nie mówię o wilku1610 żeby nie było. xD On to miał więcej litości ode mnie dla niego.


RE: ... - Iza6 - 16-12-2012

Ci ludzie po prostu nie myślą.
Cieszę się bardzo Olimpio, że są tacy ludzie jak Ty. Nie są obojętni.