Witchcraft - Forum ezoteryczne
Psychologia chirologi - Wersja do druku

+- Witchcraft - Forum ezoteryczne (http://witchcraft.com.pl)
+-- Dział: Dywinacja (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=98)
+--- Dział: Chiromancja (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=142)
+--- Wątek: Psychologia chirologi (/showthread.php?tid=1306)Psychologia chirologi - Irbis - 29-12-2012

Na dłoni każdego człowieka znajdują się zakończenia tysięcy nerwów, które są bezpośrednio połączone z ludzkim mózgiem. Za pomocą tych nerwów przekazywane są bodźce odzwierciedlające osobowość, warunki psychiczne i fizyczne człowieka. Na początku dwudziestego wieku chiromancja zyskała tak dużą popularność, że uznano ją za naukę (1913 rok - Kongres Psychologii Eksperymentalnej w Paryżu). Zaraz potem, w 1920 roku ukazał się obowiązujący do dzisiejszego dnia podręcznik psychologiczny uczący wróżenia z dłoni. Jego autorem jest Ernst Issberner – genetyk i filozof. W 1920 roku ukazał się pierwszy nowoczesny, naukowy podręcznik autorstwa Ernesta Isseberner - Haldane, który stał się twórcą chirologii nowoczesnej. Od tego czasu chirologię zaczęto traktować jako naukę opartą na doświadczeniu - empirii i zebrano wiedzę pochodzącą od Chaldejczyków, Babilończyków, ludów Chin, Mongolii, Indii, Egiptu, Grecji, Rzymu, i Arabów.Mowa dłoni nie jest zrozumiała dla zwykłego człowieka natomiast Chiromanta z doświadczeniem potrafi wyczytać z niej wiele informacji psychologicznych poszerzających wgląd. Znajdują się na dłoni liczne linie oraz wzgórza i znaki szczególne.
Sztuka chiromancji nie wymaga skomplikowanych obliczeń ani przygotowań. Wystarczy popatrzeć na ręce i trafnie zinterpretować ich wygląd oraz znajdujące się wewnątrz dłoni linie. Praktyk potrafi oglądać dłonie i analizować ich zapisy nawet 2-3 godziny, a opis osobowości i losu może wtedy przypominać dłuższe, wielostronicowe wypracowanie niczym porządna diagnoza psychologiczna. Nie ma w praktyce dwóch takich samych rąk, chociaż bywają podobne ich cechy. Każdy człowiek na swój własny, indywidualny rysunek, który zmienia się wraz z upływem czasu. Chociaż kształt obu dłoni jest taki sam, to linie na prawej ręce (przyszłość, wola) są różne od linii na lewej ręce (przeszłość, podświadomość).
Do przepowiadania losu używa się często tej ręki, którą piszemy. Osobom praworęcznym wróży się z ręki prawej, osobom leworęcznym - z lewej. Nazywa się ją ręką główną. Jej linie ujawnią zdolności, talenty i opiszą przeznaczenie. Druga ręka także potrzebna jest do wróżenia chiromantycznego. Z układu jej linii odczytamy informacje na temat marzeń, uczuć i tęsknot. Ważny jest także kształt dłoni. Dłonie kwadratowe mają osoby praktyczne i zdecydowane, a dłonie prostokątne osoby łagodne i wyrozumiałe.