Witchcraft - Forum ezoteryczne
Zasady magii wg Zielichy - Wersja do druku

+- Witchcraft - Forum ezoteryczne (http://witchcraft.com.pl)
+-- Dział: Powiązane z magią (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=343)
+--- Dział: Teorie i przemyślenia (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=196)
+--- Wątek: Zasady magii wg Zielichy (/showthread.php?tid=3121)

Strony: 1 2


Zasady magii wg Zielichy - Zielicha - 17-07-2013

ZASADY MAGII

1. Magia jest naturalna.
2. Nie czyń szkody nikomu, nawet samemu sobie, kiedy używasz magii.
3. Magia wymaga wysiłku. Otrzymasz to, co do niej włożysz.
4. Magia zazwyczaj nie przynosi natychmiastowego rezultatu. Potrzebny jest czas, by czary stały się skuteczne.
5. Magia nie może być wykonywana dla pieniędzy.
6. Magia nie może być wykonywana dla żartów ani też po to, by zaspokoić ego.
7. Magia może być wykonywana dla Twej korzyści pod warunkiem, że nikomu nie przyniesie szkody.
8. Magia jest boskim aktem.
9. Magia może być używana w celu obrony siebie, lecz nigdy dla atakowania.
10. Magia jest wiedzą. Dotyczy to zarówno jej metod i praw, jak też jej skuteczności. Nie chodzi o to, byś wierzył, że magia działa. Masz to wiedzieć.
11. Magia jest miłością. Wszelkie działania magiczne muszą mieć swe źródło w miłości. Jeżeli pozwolisz, by Twoja magia została skażona gniewem lub nienawiścią, wkroczysz do niebezpiecznego świata, który Cię ostatecznie pochłonie.

A jakie Wy macie zasady, dzięki którym praktykujecie magię? Takie wasze credo magiczne? Zapraszam do dyskusji.


RE: Zasady magii - Dantheri Emerro - 17-07-2013

.....


RE: Zasady magii - Zielicha - 17-07-2013

Dantheri Emerro, zanim jednak sama zacznę polemizować na ten temat to wolę sobie to wszystko poukładać, dać sobie czas na gruntowne przemyślenia, bo zauważyłam w swoich zasadach pewne nieścisłości po przeczytaniu Twojej wypowiedzi, nie oceniam Twojego postu lecz mam taki sposób że wolę przeczytać wiele razy jedną rzecz, przemyśleć, rozwinąć swój punkt widzenia i się zastanowić. Coś w tym musi być skoro sama zaczynam się zastanawiać nad zasadami i ograniczeniami. Gdy zaczęłam praktykować magię to jednak wszystka wiedza mi się pomieszała i zrobił mi się misz masz stąd wolałam umieścić ten post i zaobserwować oraz usłyszeć osobę która spojrzy na to z jakiejś tam perspektywy, z doświadczenia bo przecież wszyscy jesteśmy w nieustannym rozwoju. Pozdrawiam


RE: Zasady magii - Evander - 17-07-2013

Amorte,

Tyle razy prosiło się o niepodawanie negatywnych sugestii pod postacią jakichś wymyślonych zasad.

Po co wy ciągle powtarzacie takie głupoty ludziom? Żeby ich celowo ograniczać i sabotować ich działania magiczne?

(17-07-2013, 12:54)Zielicha napisał(a): ZASADY MAGII
1. Magia jest naturalna.
Tak samo, jak np. elektryczność. Czy w związku z tym nie powinno się jej traktować po prostu jak siły czekającej na ukierunkowanie?

Cytat:2. Nie czyń szkody nikomu, nawet samemu sobie, kiedy używasz magii.
Bo co?

Cytat:3. Magia wymaga wysiłku. Otrzymasz to, co do niej włożysz.
Oczywista oczywistość. Sadzenie kwiatków też wymaga wysiłku.

Cytat:4. Magia zazwyczaj nie przynosi natychmiastowego rezultatu. Potrzebny jest czas, by czary stały się skuteczne.
To może pora stworzyć lepsze zaklęcia?

Cytat:5. Magia nie może być wykonywana dla pieniędzy.
Tak, bo mag ma być biednym dziadem zaiwaniającym po 12 godzin na taśmie w fabryce margaryny.
Skąd ten głupi pogląd, że magia ma nie dawać pieniędzy?
Ja bym nawet zaryzykował stwierdzenie, że jeżeli ktoś uważa się za maga a jest biedny, to ma jeszcze wiele do nauczenia się.

Mag jest królem i kapłanem, który włada nad sobą i nad tajemnymi siłami.


Cytat:6. Magia nie może być wykonywana dla żartów ani też po to, by zaspokoić ego.
Czemu? W ogóle wiesz, co to jest ego? Jeżeli czegoś pragnę, to pragnienie tego bierze się właśnie z ego.
Jeżeli nie mam ego i nie pragnę niczego, to po co w ogóle zajmować się magią? Od duchowego rozwoju jest mistycyzm.

Cytat:7. Magia może być wykonywana dla Twej korzyści pod warunkiem, że nikomu nie przyniesie szkody.
Bzdury. Sam sobie magiem, demonem i kręgiem, czyń swoją wolę i zmieniaj wszechświat na swój obraz i podobieństwo! Zaś ci, którzy staną tobie na drodze niech zostaną złożeni w krwawej ofierze ku czci mrocznych bogów chaosu!

Cytat:8. Magia jest boskim aktem.
Zakładając, że mag jest bogiem, jak najbardziej.

Cytat:9. Magia może być używana w celu obrony siebie, lecz nigdy dla atakowania.
Używam jej do atakowania, kiedy tylko mam na to ochotę.
Co mi zrobisz?

Cytat:11. Magia jest miłością. Wszelkie działania magiczne muszą mieć swe źródło w miłości. Jeżeli pozwolisz, by Twoja magia została skażona gniewem lub nienawiścią, wkroczysz do niebezpiecznego świata, który Cię ostatecznie pochłonie.
Chyba dotyczące magii miłosnej.

Wszystkie emocje dane ludziom są ludzkie i mają swoje miejsce na tym świecie.
Gniew jest tak samo dopuszczalny jak radość.
Pomniejszając jeden aspekt człowieczeństwa pomniejszasz całość.

Cytat:A jakie Wy macie zasady, dzięki którym praktykujecie magię? Takie wasze credo magiczne? Zapraszam do dyskusji.
Moje zasady są w mojej sygnaturze.


(17-07-2013, 14:09)Laominos napisał(a): Jak wkurwisz demona to czeka Cie coś więcej niż opieprz.
A co, jak demon wkurwi mnie?
Kiedyś całe stado wkurwiło króla Salomona. Skończyły w metalowej puszce.


RE: Zasady magii - Zielicha - 17-07-2013

(17-07-2013, 18:53)Evander napisał(a): Amorte,

Tyle razy prosiło się o niepodawanie negatywnych sugestii pod postacią jakichś wymyślonych zasad.

Po co wy ciągle powtarzacie takie głupoty ludziom? Żeby ich celowo ograniczać i sabotować ich działania magiczne?

(17-07-2013, 12:54)Zielicha napisał(a): ZASADY MAGII
1. Magia jest naturalna.
Tak samo, jak np. elektryczność. Czy w związku z tym nie powinno się jej traktować po prostu jak siły czekającej na ukierunkowanie?

Cytat:2. Nie czyń szkody nikomu, nawet samemu sobie, kiedy używasz magii.
Bo co?

Cytat:3. Magia wymaga wysiłku. Otrzymasz to, co do niej włożysz.
Oczywista oczywistość. Sadzenie kwiatków też wymaga wysiłku.

Cytat:4. Magia zazwyczaj nie przynosi natychmiastowego rezultatu. Potrzebny jest czas, by czary stały się skuteczne.
To może pora stworzyć lepsze zaklęcia?

Cytat:5. Magia nie może być wykonywana dla pieniędzy.
Tak, bo mag ma być biednym dziadem zaiwaniającym po 12 godzin na taśmie w fabryce margaryny.
Skąd ten głupi pogląd, że magia ma nie dawać pieniędzy?
Ja bym nawet zaryzykował stwierdzenie, że jeżeli ktoś uważa się za maga a jest biedny, to ma jeszcze wiele do nauczenia się.

Mag jest królem i kapłanem, który włada nad sobą i nad tajemnymi siłami.


Cytat:6. Magia nie może być wykonywana dla żartów ani też po to, by zaspokoić ego.
Czemu? W ogóle wiesz, co to jest ego? Jeżeli czegoś pragnę, to pragnienie tego bierze się właśnie z ego.
Jeżeli nie mam ego i nie pragnę niczego, to po co w ogóle zajmować się magią? Od duchowego rozwoju jest mistycyzm.

Cytat:7. Magia może być wykonywana dla Twej korzyści pod warunkiem, że nikomu nie przyniesie szkody.
Bzdury. Sam sobie magiem, demonem i kręgiem, czyń swoją wolę i zmieniaj wszechświat na swój obraz i podobieństwo! Zaś ci, którzy staną tobie na drodze niech zostaną złożeni w krwawej ofierze ku czci mrocznych bogów chaosu!

Cytat:8. Magia jest boskim aktem.
Zakładając, że mag jest bogiem, jak najbardziej.

Cytat:9. Magia może być używana w celu obrony siebie, lecz nigdy dla atakowania.
Używam jej do atakowania, kiedy tylko mam na to ochotę.
Co mi zrobisz?

Cytat:11. Magia jest miłością. Wszelkie działania magiczne muszą mieć swe źródło w miłości. Jeżeli pozwolisz, by Twoja magia została skażona gniewem lub nienawiścią, wkroczysz do niebezpiecznego świata, który Cię ostatecznie pochłonie.
Chyba dotyczące magii miłosnej.

Wszystkie emocje dane ludziom są ludzkie i mają swoje miejsce na tym świecie.
Gniew jest tak samo dopuszczalny jak radość.
Pomniejszając jeden aspekt człowieczeństwa pomniejszasz całość.

Cytat:A jakie Wy macie zasady, dzięki którym praktykujecie magię? Takie wasze credo magiczne? Zapraszam do dyskusji.
Moje zasady są w mojej sygnaturze.


(17-07-2013, 14:09)Laominos napisał(a): Jak wkurwisz demona to czeka Cie coś więcej niż opieprz.
A co, jak demon wkurwi mnie?
Kiedyś całe stado wkurwiło króla Salomona. Skończyły w metalowej puszce.

Ok, nie ma sprawy wyjawiłeś swoje zdanie i ok. Jednak ja myślę w ten sposób i jest mi z tym dobrze. I tyle. Nie mam zamiaru polemizować, skoro każdy inaczej patrzy i każdy ma inne spojrzenie.

Ja uważam że forum po to jest aby się wypowiadać. Ja nie oceniam ludzi i stąd dziwnie się czuję gdy ktoś mnie ocenia mówiąc że piszę głupoty. Wypowiadanie się i wymiana opinii a ocenianie to według mnie dwie różne sprawy. Dlatego nie mam zamiaru czasu tracić by Tobie dogryzać i Cię krytykować. Ja uszanowałam Twoją wypowiedź i prosiłabym żebyś moją również uszanował, i nie znaczy to wcale że masz mi przyznawać rację bo nie do tego zmierzam. Ja już skończyłam dyskusję i nie mam zamiaru do niej wracać. Pozdrawiam


RE: Zasady magii - Evander - 17-07-2013

Amorte,

(17-07-2013, 21:55)Zielicha napisał(a): Ok, nie ma sprawy wyjawiłeś swoje zdanie i ok.
Jednak ja myślę w ten sposób i jest mi z tym dobrze. i Tyle.
Cytując kogoś z tego forum "Maja jest silna w tobie".
Może temat się powinien nazywać "Moje Prywatne Zasady Magii"?

Cytat:Nie mam zamiaru polemizować skoro każdy inaczej patrzy i każdy ma inne spojrzenie.
Jak to się ma do tego:
Cytat:A jakie Wy macie zasady, dzięki którym praktykujecie magię? Takie wasze credo magiczne? Zapraszam do dyskusji.


Cytat:Ja uważam że forum po to jest aby się wypowiadać. Ja nie oceniam ludzi i stąd dziwnie się czuję gdy ktoś mnie ocenia mówiąc że piszę głupoty. Wypowiadanie się i wymiana opinii a ocenianie to według mnie dwie różne sprawy.
Kto to napisał na forum jakoś niedawno, żeby ludzie nauczyli się przyjmować krytykę, dyskutować i bronić swojej racji?

Ja wręcz przeciwnie, zapraszam do dyskusji.
I szczerze, to dzisiejsze pokolenie młodych adeptów mnie zadziwia - w czasach kiedy lista dyskusyjna [magia] była młoda i dopiero polski okult w internecie się zaczynał ludzie nie bali się walki na słowa. Nieraz dostałem wtedy po głowie.
A dzisiaj... powiesz komuś, że gada głupoty to od razu płacz...

Cytat:Dlatego nie mam zamiaru czasu tracić by Tobie dogryzać i Cię krytykować. Ja uszanowałam Twoją wypowiedź i prosiłabym żebyś moją również uszanował, i nie znaczy to wcale że masz mi przyznawać rację bo nie do tego zmierzam. Ja już skończyłam dyskusję i nie mam zamiaru do niej wracać. Pozdrawiam
Niezły foch.


Jeżeli uważasz, że ja uważam, że wszystko wiem najlepiej, to jesteś w błędzie.

Jestem chyba jedną z niewielu osób na tym forum, która wychodzi z założenia, że na dany temat albo nie wiem nic, albo moja wiedza jest niepełna. Może bierze się to stąd, że ja kwestionuję, domagam się dowodów i sprawdzam.


Co do twoich zasad, to słyszałem podobne przez kilkanaście ostatnich lat. A teraz przypomnij sobie książki napisane przez tych znanych magów w ciągu ostatnich kilkuset lat.

Jakie zasady oni wyznawali?


RE: Zasady magii - Zielicha - 17-07-2013

Evander, po przeczytaniu tego posta jakoś tak naszła mnie chwila nad zastanowieniem się nad tym że w życiu albo nadstawiam drugi policzek i cierpię, albo gdy mam się wypowiedzieć nie podejmuję dyskusji bo zwyczajnie panicznie boję się że zostanę odrzucona. Widać jestem w błędzie. I wiesz potrzebuję kogoś kto by był doświadczonym magiem który by rozwiał moje wątpliwości bo widzisz nie wiem sama co jest autentyczne wśród wielu książek, poglądów a sama jestem początkująca i niby uprawiam magię ale ciągle wtapiam w ślepy zaułek mało wiem bo odczuwam że nic nie wiem. I chociaż chciałabym wiedzieć to nie wiem jaka byłaby literatura bez obwijania w bawełnę, może mi poradzisz od czego zacząć?


RE: Zasady magii - Evander - 17-07-2013

Amorte,

(17-07-2013, 23:29)Zielicha napisał(a): Evander, po przeczytaniu tego posta jakoś tak naszła mnie chwila nad zastanowieniem się nad tym że w życiu albo nadstawiam drugi policzek i cierpię, albo gdy mam się wypowiedzieć nie podejmuję dyskusji bo zwyczajnie panicznie boję się że zostanę odrzucona.
Odwagi.
Niech będzie błogosławiony człowiek posiadający wrogów, albowiem uczynią go bohaterem.

Cytat:Widać jestem w błędzie. I wiesz potrzebuję kogoś kto by był doświadczonym magiem który by rozwiał moje wątpliwości bo widzisz nie wiem sama co jest autentyczne wśród wielu książek, poglądów a sama jestem początkująca i niby uprawiam magię ale ciągle wtapiam w ślepy zaułek mało wiem bo odczuwam że nic nie wiem. I chociaż chciałabym wiedzieć to nie wiem jaka byłaby literatura bez obwijania w bawełnę, może mi poradzisz od czego zacząć?
Akhanta poruszyła bardzo ważny problem dotyczący literatury magicznej w swoim poście. Spróbuję to rozwinąć w osobnym temacie za jakiś czas.

A co do twojego pytania, zacznij tutaj:

O wizualizacji:
http://witchcraft.com.pl/Thread-Wizualizacja-podstawy-technika-pomara%C5%84czy

Stan Alfa:
http://witchcraft.com.pl/Thread-Jak-osi%C4%85gn%C4%85%C4%87-lekki-trans-Stan-Alfa

Podstawy operowania energią:
http://witchcraft.com.pl/Thread-Magia-Energii

Blokady w podświadomości - w środku jest link do strony źródłowej, polecam spojrzeć na całość
http://witchcraft.com.pl/Thread-Huna-o-blokadach-w-pod%C5%9Bwiadomo%C5%9Bci-ka%C5%BCdy-powinien-przeczyta%C4%87

Tutaj rytuał energetyczny do poćwiczenia powyżej opisanych technik:
http://witchcraft.com.pl/Thread-Rytua%C5%82-Energetyczny-i-Oczyszczaj%C4%85cy-Pentagram-%C5%BBywio%C5%82%C3%B3w

Tutaj trochę o sigilach:
http://witchcraft.com.pl/Thread-Sigile-Podstawy-Sigilizacji
(Swoją drogą, polecam poczytać Phila Hine i Spare o magii chaosu)

Ciekawy artykuł poglądowy dotyczący sigilizacji:
http://witchcraft.com.pl/Thread-Servitory-Psychodynamika-i-Modele-Magii

Tutaj trochę o medytacji:
http://witchcraft.com.pl/Thread-Tajemnice-medytacji-Wprowadzenie-Teoretyczne

I linki do bibliotek z tekstami o magii w wersji elektronicznej (angielski wymagany).
http://witchcraft.com.pl/Thread-Internetowe-biblioteki-wiedzy-magicznej

To tak na początek. Oczywiście polecam podchodzić do wszystkiego w krytyczny sposób.


RE: Zasady magii - Oth - 18-07-2013

Oj, wyczerpujący post się szykuje.

Cytat:2. Nie czyń szkody nikomu, nawet samemu sobie, kiedy używasz magii.
Jeśli potraktować to jako zasadę dla początkujących, to może być. Zmniejszy to występowanie astralnych zabijaków z gwoździami zniszczenia.

Cytat:3. Magia wymaga wysiłku. Otrzymasz to, co do niej włożysz.
Z tą zasadą się zgodzę. W zasadzie to nawet ta jedna mogłaby wystarczyć. Będziesz zsyłać cierpienie - ucierpisz. Będziesz pracować - zostaniesz wynagrodzony. Będziesz fapować do sigila - dostaniesz karę na komputer.

Cytat:4. Magia zazwyczaj nie przynosi natychmiastowego rezultatu. Potrzebny jest czas, by czary stały się skuteczne.
Kwestia celu, jaki chcesz osiągnąć. Zdobycie paru groszy to max tydzień. Jeśli chcesz sprowadzić idealną kochankę to trochę poczekasz. Jeśli bowiem nie ma sprzyjających warunków w otoczeniu, to magia musi je do Ciebie sprowadzić. A nierzadko trwa to tygodniami.

Cytat:5. Magia nie może być wykonywana dla pieniędzy.
Z jednej strony jest to bzdura. Częściowo się jednak zgodzę. Jeśli potraktować to oczywiście jako radę dla początkujących, to jest to przydatne. Nieraz bywa tak, że ludzie szukają w magii drogi na skróty. Niejednokrotnie osiągają gówniane efekty, bo się nie przyłożą. A potem zniesławiają magię. Gardzę nimi. Są jednak ludzie poważni, którzy traktują magię jako coś więcej, a ich wkład w naukę i praktykę jest wysoki. Tych ludzi zwie się magami. To oni są królami, jak to napisał Evander. I w tym wypadku nie ma nic przeciwko, aby sobie dorabiać magicznie.

Cytat:8. Magia jest boskim aktem.
Boskim Aktem. Wielkimi literami pisze się wszystko co "Boskie".

Cytat:9. Magia może być używana w celu obrony siebie, lecz nigdy dla atakowania.
Nie powinno się atakować, bo to niesie negatywną karmę. A jednak są takie sytuacje, gdzie atakować można. To zemsta, która jest automatycznym wyregulowaniem karmy. Choć nie zawsze. Czasem karmę powinien wyregulować ktoś inny.

Cytat:11. Magia jest miłością. Wszelkie działania magiczne muszą mieć swe źródło w miłości. Jeżeli pozwolisz, by Twoja magia została skażona gniewem lub nienawiścią, wkroczysz do niebezpiecznego świata, który Cię ostatecznie pochłonie.
Zbyt niuejdżowo, nie mam sił na komentarz.

Cytat:fundamentalnym założeniem jest, że wszystko jest możliwe
Sądzę, że wszystko jest możliwe w granicach możliwości. Rozumiem przez to, że są jednak rzeczy, które niemożliwe. Niemożliwe jest np. zrobienie czegoś z niczego. W zasadzie to nawet nie ma czegoś takiego jak "nic". I tej zasadzie żaden pseudofilozof ani pseudochaota nie zaprzeczy. "Każdy skutek ma swoją przyczynę, a każda przyczyna ma swój skutek." To jedno najważniejsze prawo.

Cytat:"Magia wymaga wysiłku. Otrzymasz to, co do niej włożysz." Rzeczywiście wymaga? Może na początku, dlatego, że nie wiesz jak coś zrobić.
Wręcz przeciwnie. Im lepiej wiesz jak coś zrobić, tym więcej wkładasz w to wysiłku. Bo właśnie wysiłek daje nam rzeczywiste efekty. Nie oszukujmy się, masturbując się do sigila nie wiele można zdziałać.

Cytat:Tyle się mówi, że nie ma przyszłości i przeszłości, że to fałszywa percepcja, że jest tylko teraźniejszość, wszystko dzieje się teraz.
Oczywiście, na potrzeby rytuału konieczne jest myślenie "teraz". Pozwala to zapisać w eterze obraz zmiany, którą chcemy dokonać. Bądźmy jednak realistami. Nie zawsze są warunki do osiągnięcia wybranego celu. I oczywiście po to się również ćwiczy. Ktoś początkujący może czekać długo. Ktoś, kto już swoje w magię włożył, będzie miał lepsze efekty.

Cytat:Oczywista oczywistość. Sadzenie kwiatków też wymaga wysiłku.
Osobiście wolę oczywiste prawdy, niż bzdury. Powtarzanie utrwala w pamięci.

Cytat:Jeżeli czegoś pragnę, to pragnienie tego bierze się właśnie z ego.
Nie całkiem. Ego również ma swoje źródło. Ego odnosi się wyłącznie do "zachcianek". Natomiast plany życiowe (te spełniające się) najczęściej mają swoje źródło w duchu. Ego jest wtedy tylko pośrednikiem.

Cytat:Zakładając, że mag jest bogiem, jak najbardziej.
Nie bogiem, tylko Bogiem. Mag ma się zjednoczyć z Najwyższym, a nie z jemu podległymi. Eh...

Cytat:legenda o uwięzieniu Demonów Goecji przez Salomona to czysta bzdura. Dlaczego? Choćby dlatego, że Mniejszy Klucz Salomona, w którym zawiera się "Ars Goetia", nie mógł zostać napisany przez Salomona. Goecja (w oryginale) przypisuje Demonom tytuły, takie jak np. Markiz, które w czasach Salomona nie były w użyciu. Co więcej, w Kluczu zawarte są modlitwy do Jezusa, które w czasach króla istnieć nie mogły, żył on bowiem ponad 900 lat przez narodzeniem Chrystusa. Grimoire został najprawdopodobniej spisany w XVII wieku.
Legenda o uwięzieniu Demonów już w tym momencie staje się bzdurą... Pomijając, że absolutnie niemożliwe jest, żeby jedna osoba uwięziła 72 Demony Piekła. Może jednego dałoby radę, mając do dyspozycji oddział wyszkolonych magów... Ale nawet magia ma swoje limity, a tym bardziej mają je ludzie - także magowie.
Gdyby Demon Goecji wstąpił w ciało przeciętnej, żywej osoby (także maga), osoba umarłaby od razu - ze względu na różnice choćby w wibracjach czy energii. Próba uwięzienia Demona jest jednoznaczna z rozpętaniem Jego gniewu. Próba uwięzienia 72... Cóż.
Ok... Ale co ma prawdziwość legendy do książki? O ile pamiętam, to w tej książce nie ma nic na temat tego, że autor uważa się za Salomona. Wypisuje tylko duchy z jakimi się kontaktował. Czy jeśli ja napiszę teraz książkę o Newtonie i jego prawach fizyki, to znaczy, że jego prawa i doświadczenia są nieprawdziwe? Bo Newton żył w osiemnastym wieku?

Odnośnie tytułów, to one istniały dużo wcześniej. Po prostu w innej formie. Autor klucza mógł je zmienić do swoich potrzeb, tak aby czytający mógł zrozumieć ich wartość. Nie chodzi tu więc o prawdziwych królów i księciów, a o duchowe ich odpowiedniki.

Natomiast uwięzienie 72 demonów niczym trudnym nie jest. Owe demony są dość mocne, ale bez przesady. Mówimy tu o Magii Wysokiej. Mówimy tu o Salomonie... Tym, który dostał swój autorytet od samego Boga. Co z kolei się nieco wyolbrzymia, bowiem chodziło o tzw. Osiągnięcie Wiedzy i Konwersacji Świętego Anioła Stróża. Choć to i tak niewielkie ma znaczenie, bo kompletnie uniemożliwia opętanie. Nie mówiąc już o tym, iż jego system pieczętowania jest kozacki. Serio, to musiał być prawdziwy geniusz.

Cytat:I szczerze, to dzisiejsze pokolenie młodych adeptów mnie zadziwia - w czasach kiedy lista dyskusyjna [magia] była młoda i dopiero polski okult w internecie się zaczynał ludzie nie bali się walki na słowa. Nieraz dostałem wtedy po głowie.
A dzisiaj... powiesz komuś, że gada głupoty to od razu płacz...
Bo teraz głupota jest na porządku dziennym. Teraz się to toleruje. A kto nie toleruje to jest zły, opętany i w ogóle trzeba go spalić. Eh... Mnie też to boli.

Cytat:Odwagi.
I to popieram. Kompletnie brak Ci pewności siebie. Ale to się wyrobi z praktyką. Zapamiętaj słynne cztery warunki bycia magiem, czyli cztery filary świątyni Salomona: Wiedza, Odwaga, Wola i Milczenie. Nie będę się rozpisywał o co w nich chodzi - są na ten temat fajne artykuły i książki. Od nich zacznij, a dalej sobie już sama poradzisz.


RE: Zasady magii - Dantheri Emerro - 18-07-2013

.....