Witchcraft - Forum ezoteryczne
Oddychanie kolorami - Wersja do druku

+- Witchcraft - Forum ezoteryczne (http://witchcraft.com.pl)
+-- Dział: Rozwój duchowy (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=28)
+--- Dział: Medytacje i Czakry (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=30)
+--- Wątek: Oddychanie kolorami (/showthread.php?tid=341)Oddychanie kolorami - Irbis - 23-09-2012

Skoncentruj się na oddechu – dokładnie poczuj strumień energii wdychanej i wydychanej przez ciebie. Wraz z każdym wdechem energia wypełnia twoje ciało i krąży wokół ciebie. Pozostań w tej fazie dopóki nie osiągniesz pełnej koncentracji.


Teraz przenieś swą koncentrację na czakrę podstawy – Muladharę. Wyobraź ją sobie jako kwiat lotosu o czerwonych płatkach. Utrzymując koncentrację na czakrze, weź głęboki wdech – tak jakbyś oddychał nie płucami, lecz czakrą. Wraz z wdechem, twe ciało zaczyna wypełniać czerwona, ognista energia. Powtórz tą czynność kilkakrotnie. Za każdym razem przy wydechu, płatki kwiatu lotosu zamykają się – wraz z każdym wdechem otwierają – i przepływa przez nie energia.

Teraz skup się na kolejnej czakrze – Svadisthanie, pomarańczowym lotosie. Weź oddech i wciągnij przez płatki kwiatu pomarańczową energię. Poczuj jak rozpływa się po całym ciele. Powtórz to kilkakrotnie.

Przenieś koncentrację na czakrę splotu słonecznego – Manipurę, żółty lotos. Ponownie oddychaj płatkami czakry, wciągając do ciała żółtą, złocistą energię. Ponownie poczuj jak krąży po cały ciele.

Skoncentruj się na czakrze serca, Anahacie, zielonym kwiecie lotosu. Powtórz czynność tak, jak w przypadku poprzednich czakr, lecz tym razem wdychając zieloną energię.

Przenieś uwagę w górę, do kolejnej czakry, Vishuddi, czakry gardła. To niebieski kwiat lotosu. Tym razem wdychaj przez moment niebieską energię.

Kolejną czakrą, na którą przenosisz uwagę jest Ajna, czakra trzeciego oka, fioletowy lotos. Ponownie powtórz ćwiczenie wdychając fioletową energię przez płatki czakry.

W końcu przenieś koncentrację na Sahasrarę, czakrę korony. Tym razem oddychaj kilkakrotnie białą świetlistą energią. Skoncentruj się równocześnie na Sahasrarze i Muladharze. Poczuj jak wszystkie wdychane kolory łączą się i wzdłuż kręgosłupa płynie w górę strumień silnej, świetlistej, tęczowej energii. Sahasrara otwiera się i energia wypływa przez nią i otacza cię tworząc jakby sferę wokół ciebie. Sfera ta ma siedem barw – od czerwonej do białej – ułożone w takiej kolejności, w jakiej były wdychane. Podobny strumień tęczy płynie równocześnie przez twoje ciało przepływając od Muladhary do Sahasrary, wypływając na zewnątrz i znów powracając przez Muladharę do ciała. Pozwól by twoja świadomość stopiła się z płynącą przez ciebie tęczą.


Gdy wizja zacznie znikać, wróć do normalnej świadomości. Pozostaw w sobie odczucie aktywnych i oczyszczonych czakr i jaśniejącej wokół ciebie aury.

Źródło: nieznane