Witchcraft - Forum ezoteryczne
"Magia Współczesna" Donald Michael Kraig - Wersja do druku

+- Witchcraft - Forum ezoteryczne (http://witchcraft.com.pl)
+-- Dział: Witchcraft (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Ezo Zakupy (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=130)
+---- Dział: Recenzje (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=312)
+---- Wątek: "Magia Współczesna" Donald Michael Kraig (/showthread.php?tid=4382)"Magia Współczesna" Donald Michael Kraig - Olimpia - 24-01-2014

Siema!!! :D W końcu się wzięłam za recenzowanie książek. xD Na pierwszy ogień książka, którą wielu z was by chciało mieć, tak to jest "Magia Współczesna" autorstwa Donalda Michaela Kraiga.

Książka liczy sobie 12 lekcji, a w tym jest podzielona na Zakon Zewnętrzny i Wewnętrzny, w sumie książka ma 627 stron. W książce są takie zagadnienia, jak tytułowa Magia Ceremonia, Magia Chaosu, Magia Żywiołów, Kabała, amulety, talizmany, byty, rytuały, konsekracja narzędzi magicznych i wiele innych.

Każda lekcja ma mnóstwo tematów, tak wiec opiszę tylko kilka.

Tarot jest przedstawiony na poziomie podstawowym i ukazuje tylko Wielkie Arkana, jednak autor podał rozkład kart, który pozwala zorientować się, jak nasze działanie magiczne wpłynie na rzeczywistość.
Bardzo podoba mi się, jak autor przedstawia konsekracje narzędzi, każde z nich: puchar, pentagram, tęczowa różdżka, szata, sztylet, należny zrobić samemu i są podane konkretne instrukcje.

Są także ćwiczenia, umożliwiające opanowanie żywiołów w swoim ciele, są one bardzo dobre i przedstawione od najłatwiejszych do najtrudniejszych, a także jest test jak sprawdzić, czy się udało osiągnąć ten cel.

Znajdziecie tam również samodzielne robienie amuletów i talizmanów, które są skuteczne, jednak ich ładowanie zajmuje kilka godzin. Są też poruszone tematy grimuarów, channelingu, tworzenia własnych myślolkształtów, wyjścia z ciała jak i LD. Autor podaje też wiele rytuałów i technik, które są bardzo dobre nie tylko na początku drogi magicznej.
Oprócz tego znajdziecie też historię, wiele spostrzeżeń i poglądów na temat magii, i życia.

Książkę polecam nie tylko początkującym, uważam że każdy znajdzie tam coś dla siebie.


RE: "Magia Współczesna" Donald Michael Kraig - Olimpia - 24-01-2014

Ojjj... Bym zapomniała. To jest link do książki, a pod spodem macie spis treści.

Sklep - http://www.czarymary.pl/p_848391_magija_wspolczesna_donald_michael_kraig
Wersja mobilna - http://m.czarymary.pl/item/383438333931