Witchcraft - Forum ezoteryczne
Jakie macie zwierzę mocy - Wersja do druku

+- Witchcraft - Forum ezoteryczne (http://witchcraft.com.pl)
+-- Dział: Magia (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Pozostałe rodzaje magii (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=20)
+---- Dział: Szamanizm (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=16)
+---- Wątek: Jakie macie zwierzę mocy (/showthread.php?tid=4899)

Strony: 1 2 3 4


Jakie macie zwierzę mocy - Raven - 24-03-2014

Założyłam wątek byście mogli się pochwalić jakie macie zwierzę mocy. Powiedzcie czego was ono nauczyło i jak szła wam współpraca.

Napiszę dla przykładu.
Moim zwierzęciem mocy jest Sowa.
Sowa jest symbolem wiedzy i jasnowidzenia. Pomaga odkryć to, co jest w środku nas samych lub innych ludzi. Ja od dziecka umiałam innych "przejrzeć na wylot" i trudno było mnie okłamać. 
Współpraca zaczęła się dość późno, gdyż dłuugi okres czasu byłam pewna, że moim zwierzęciem mocy jest Jeleń(który okazał się być moim totemem).

Sowa nauczyła mnie ufać swojej intuicji i wręcz ją zwiększyła. Poza tym pomaga pozbyć się strachu przed ciemnością i nieznanym. Każe skupić się na tym co jest tu i teraz oraz aby nie starać się być kimś innym, tylko sobą. 

Miała sporo cierpliwości do mnie i mojego słomianego zapału. :D


RE: Jakie macie zwierzę mocy - Olimpia - 24-03-2014

Ja mam czarna pumę, która wg internetu jest potęgą energii, którą można wykorzystać i pozytywnie i negatywnie i twórczo i destrukcyjnie...

Cóż... nie pracowałam z pumą za długo, jak się zakochałam to poszła w niepamięć teraz jakoś... hm nie wiem jakoś nie pracuje z nią. Zajęłam się czakrami i samoocena.

Pisałam już o tym w zwierzętach mocy, ale że nie każdy czytał to się powtórzę: zawsze kochałam koty traktuje je jak dzieci i praktycznie z czcią a Bastet to ja uwielbiam... najbardziej mi się podobają czarne koty i jak się kontaktowałam ze swoim zwierzęciem byłam pewna, że to będzie czarny kot domowy.... W trakcie medytacji z szamańskimi bębnami pojawiło się nagle białe tło i gęsta mgła zza niej przyszła własnie PIĘKNA czarna puma. :-) <3 Uczyła mnie cierpliwości, rozwagi i opanowania. :-) Bo jak stwierdziła to są podstawy abym nauczyła się tego czego chce mnie naprawdę nauczyć. Ale cierpliwosc to dziś do pory leży. xDD


RE: Jakie macie zwierzę mocy - Raven - 24-03-2014

W moim przypadku, sowa pojawiła się podczas medytacji, gdy prosiłam o ukazanie się mojego zwierzęcia mocy.
Nie było to jakieś wielkie objawienie z anielskimi chórami, nawet nie miałam białego tła, po prostu mi mignęła.
Uznałam, że to może być to, gdyż na pewno nie spodziewałabym się sowy. Raczej właśnie jelenia czy kota.
To samo powiedział mi mój niematerialny przyjaciel.
Dla pewności poprosiłam zwierzę o manifestacje. Tego samego dnia wieczorem, gdy wracałam do domu, na mojej klatce siedziała sowa.
Ze względu, że najdzikszym zwierzęciem jakie widziałam pod moim blokiem był jeż, po tym straciłam wszelkie wątpliwości.


RE: Jakie macie zwierzę mocy - Viktor - 24-03-2014

Oczywiście Kot domowy. Ale mam też jakiś związek z Lisem. Te zwierzęta zawsze pojawiają się przy mnie gdy dzieje się coś niezwykłego, lub gdy chcą mi na coś zwrócić uwagę.


RE: Jakie macie zwierzę mocy - Raven - 24-03-2014

Vikor, u Ciebie jestem prawie pewna, że kot domowy jest twoim totemem.
Nie raz jak coś razem robiliśmy, szczególnie jak robiło się "dziwnie", to koty się przy tobie przewijały, mimo że to ja jestem kociarą.
Zachowanie było bardzo podobne do jelenia, w moim przypadku.
Charakterem pasujesz mi do lisa, więc i tu się nie mylisz.
Chociaż coraz częściej przypominasz bardziej węża. ;P


RE: Jakie macie zwierzę mocy - wena - 24-03-2014

Kruk.
Śnił mi się. Każdy może widzieć kruka we śnię tak. :D
No ale to był sen nietypowy, był tam kruk który latał wokół mnie i mnie ochraniał, potem mi wylądował na prawym ramieniu. Jak się przebudziłem centralnie otworzyłem oczy to usłyszałem na dachu kruka, który zaczął kraczec .

Nie wiem co symbolizuje ale ma kontakt z tamtym światem i widzi więcej.
No dużo współpracy nie było. Ciekawych rzeczy mnie uczy czasami albo pokazuje.


RE: Jakie macie zwierzę mocy - Raven - 24-03-2014

wena, Kruk charakteryzuje się bystrością.
Potrafią dochować tajemnicy i mają w sobie coś niezwykłego.
Często kojarzone są ze śmiercią i przemijaniem, dlatego też uczą aby przyjmować je ze spokojem i pomaga w otworzeniu się na zmiany w życiu.
Są bardzo mądre a swoją wiedzę zawdzięczają doświadczeniu.
Nie raz były łączone z czarną magią i nekromancją.


RE: Jakie macie zwierzę mocy - wena - 24-03-2014

Jakoś ta-koś się zgadza. :)


RE: Jakie macie zwierzę mocy - Raven - 24-03-2014

Może za to, że każdego dokarmiałam, zasłużyłam sobie na ten zaszczyt. ^^


RE: Jakie macie zwierzę mocy - Razkael - 03-04-2014

Muszę się jeszcze upewnić, ale na co najmniej 75% sarna. Nie wiem jeszcze czego mnie nauczy, może ktoś wie jakie "cechy" posiada?