Witchcraft - Forum ezoteryczne
Rytuał srebrnej nocy - Wersja do druku

+- Witchcraft - Forum ezoteryczne (http://witchcraft.com.pl)
+-- Dział: Magia (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Zaklęcia i rytuały (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=26)
+---- Dział: Inne (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=330)
+---- Wątek: Rytuał srebrnej nocy (/showthread.php?tid=5225)



Rytuał srebrnej nocy - indraphoros - 26-04-2014

Poniżej daję krótki opis rytu związanego z księżycem. Zapewnia on jasną zdrową cerę, poprawia samopoczucie i wobec zmagań miłosnych daje siłę, nadzieję i powodzenie. Niczym on nie grozi tym, którzy się do zasad poniższych zastosują, chyba tylko przeziębieniem, jeśli noc zbyt zimną wybiorą.

Jeśli czegoś nie zrozumiesz czytelniku miły napisz śmiało, w miarę możliwości wyjaśnienia i pomocy Ci udzielę. Są w nim odniesienia do braci i sióstr oraz Czcigodnego. Nie musisz miły gościu brać ich pod uwagę, ryt bowiem stanowi część wiedzy braterstwa do którego należę i do jego wewnętrznej organizacji te fragmenty się odnoszą.

Wiele pożytku daje nam księżyc wśród nocy jaśniejący. Kąpiel w jego promieniach nadaje skórze czystości, oczy blaskiem wypełnia i duszę unosi w niebo wysokie. To co poniżej zapisane kobietom służyć głównie, a pożytecznie będzie. Nie szkodzi mężczyznom, ale im nie pomaga. Wystrzegać się go muszą niewiasty przy nadziei będące, osoby chore, słabe cyklem i nadwrażliwe. Jeśli wśród braci i sióstr jest osoba medialna, uczestniczyć nie powinna w rycie. Powody zna Czcigodny. Nie pytajcie. Czyńcie według słów jego.

 Miejsce wybierzcie starannie, niech będzie to ziemia uprawna, czysta, z dala od hałasu i zgiełku miasta będąca. Taką wyszukajcie żeby z zachodu na wschód biegła, dobrze lekko pod górę. Noc musi być księżycowa, bliżej pełni lub w pełnym blasku księżyca. Ciepło być musi, wiosenna i letnia pora jest najsposobniejsza. Dzień przed rytem nie pijcie alkoholu i powstrzymajcie się od wszelkich używek. Wypoczętym być trzeba i wolnym od trosk, tak bardzo, jak to tylko jest możliwe. Czyści bądźcie i w czystej szacie, i z czystym sercem.
Ryt zaczynamy wtedy, gdy księżyc wysoko nad nami stoi, godzina nie jest ważna, aby tylko przed 3 nocną porą go zakończyć. Największą moc i skutek najlepszy noc ta niesie, jeśli do niej nago przystąpimy, jeśli ktoś jednak tego robić nie chce lub nie może, ubierzmy się w lekkie, jasne ubranie. Na środek ziemi wyjdźcie i twarzą zwróćcie się w kierunku srebrnego. W jego mocy pozostańcie jak długo pragniecie, nie dłużej jednak niż do 3 nocnej godziny. Z ziemi zejdźcie cicho, szanując tą, która was gościła.

Jeśli dokładnie zastosujecie się do tego co powyżej, nic złego nie będzie. Nie wprowadzajcie jednak zmian żadnych, niczego nie ujmujcie ani nie dodawajcie. Nie miejsce tu na wyjaśnienia czemu. Czcigodny wie, Wy ufajcie.

Jeśli chodzi od źródło - jest nim wiedza i praktyka mojego braterstwa, nie wykluczam że gdzieś, w księdze jakiejś jest on spisany i autora jego poznać można, ja znam go z praktyki naszej i przekazu naszego to więc jest dla mnie źródłem.

Jeśliby kto chciał ryt powyższy umieścić na swojej stronie lub gdziekolwiek gdzie myśli prezentuje, zgadzam się i na to z zastrzeżeniem, że słowa nie doda i nie straci oraz, że podpisze go poniższym: indraphoros@gmail.com i poda źródło skąd zaczerpnął wiedzy.


RE: Rytuał srebrnej nocy - Ismena - 10-07-2014

Joj.... dopiero teraz to znalazłam, fajnym językiem napisane. Całkiem miły rytuał księżycowy. Tym bardziej, że mamy lato, noce ciepłe i Pełnia Księżyca niebawem. Można korzystać pląsając po łąkach. ;)


RE: Rytuał srebrnej nocy - Ismena - 10-07-2014

Całkiem słusznie zauważyłeś Blackdash. Ale tu kolega pisał, że chyba jest w jakimś "bractwie." Nie wiem czy to Wicca czy co? Może nam zechce wyjaśnić. ;)


RE: Rytuał srebrnej nocy - konidziu - 11-07-2014

Wicca prędzej jak już to nie bractwo ile siostrunie. :E To tak nawiasem, napisał braterstwo co może wskazywać również na ludzi mu bratnich jak rodzeństwo ja się bardziej czepiam opisu źródła nie wyklucza że jakiś ezo-ator już ten rytuał spisał w swojej książce ale i tak przypisuje sobie autorstwo rytuału ja bym radził wpierw dokładnie się zorientować czy żaden ezo-autor już owego rytuału nie opisał i dopiero przypisywać sobie autorstwo. Oraz Black słusznie zauważone wypadało by opisać czemu działa. :E