Witchcraft - Forum ezoteryczne
Sigile skierowane w tłum - Wersja do druku

+- Witchcraft - Forum ezoteryczne (http://witchcraft.com.pl)
+-- Dział: Magia (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Pytania i problemy (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Wątek: Sigile skierowane w tłum (/showthread.php?tid=5257)



Sigile skierowane w tłum - Diego - 29-04-2014

Gdzieś, kiedyś napotkałem się na to zagadnienie, ale nie potrafiłem znaleźć szerszego wytłumaczenia metody - w sensie, jak dokładnie używać tego sposobu, oraz czy jest skuteczny - z doświadczenia osób, które używały.

Chodzi mi mianowicie o sigile, które tworzymy z myślą, by umieścić je w jakimś widocznym miejscu, by ludzie spoglądając - nie wiedząc czym nasz maziaj jest - ładowali go.

Rozumiem, że pierwszym etapem, powinno być uprzednie przygotowanie myślokształtu dla naszego sigila. Dajmy na to, że jakaś osoba pragnie studiować w tym, a nie innym mieście (pomijam tutaj margines 'ten, a nie inny kierunek' czy 'ta, a nie inna uczelnia' - chodzi o przykład ogólnego sigila, mającego działać tak, by dana sytuacja zaisntniała). No dobrze, mamy już myślokształt gotowy. Potem co?

Czy teraz po prostu, tworzymy znak (w miarę prosty do odtworzenia) i rysujemy go w jakichś widocznych miejscach? W gruncie rzeczy odpada nam tutaj to, że my zapomnimy o nim, bo w końcu, nawet przypadkiem sami możemy na niego wpaść. Plus kłóci się mi to z zasadą, że sigila ładuje się 'na raz'. A tutaj byłoby coś w stylu 'kapiącej wody z kranu', bo przecież przechodzeń, u którego nawet wywołamy jakiś stan (strach, obrzydzenie, zdziwienie), nie podziała wielkim ładunkiem. Czyli widzę to jako właśnie takie 'kapanie wody'.


Proszę o wypowiedzi osób, które próbowały używać tej 'obszarowej' metody i odniosły sukcesy, oraz tych, którzy mają na ten temat pojęcie. :)


RE: Sigile skierowane w tłum - SorrorNesse - 29-04-2014

Teoretycznie chodzi o to, że sigil wpada do podświadomości randomowej osoby, która nie wie o co chodzi i po prostu o nim zapomina po kilku chwilach.
Zasad w chaosie nie ma, można sigil naładować raz a dobrze lub rozrzucać gdzie się da licząc na efekty, co też jest skuteczne. :E Taką metodę stosował np. Spare w swoich obrazach. Osobiście swojego czasu stosowałam tylko ją, bo mi się po prostu nie chciało bawić w ładowanie.
Polecam umieszczanie sigilów w jpgach/gifach na różnych stronkach internetowych, gdzie przewija się masa ludzi; facebook, jakieś fora, tumblr (z popularnymi tagami, tj. #yolo #swag #funny cat itd.)...


RE: Sigile skierowane w tłum - SorrorNesse - 30-04-2014

Dobrze Amon mówi, zapomniałam tego dodać. :D

[spoiler][Obrazek: tumblr_n00htx0WJX1todx6vo1_500.jpg][/spoiler]

Kilka miesięcy temu chamsko pękła gumcia i trzeba było kombinować na wszystkie sposoby. :E


RE: Sigile skierowane w tłum - SorrorNesse - 30-04-2014

(30-04-2014, 08:38)Dark Sorcerer of Will napisał(a): Ale, czy nie lepiej próbować zgenerować pozytywną energię z pozytywnych emocji?
Jakie to ma znaczenie, kiedy chcemy po prostu, żeby sigil odpalił?


RE: Sigile skierowane w tłum - kozioł - 30-04-2014

To tak samo jakbyś chciał podpalić świeczkę, co cię to obchodzi czy zrobisz to zapałką, zapalniczką, palnikiem czy czymkolwiek innym. Liczy się tyle, że się odpali.


RE: Sigile skierowane w tłum - lisa - 31-08-2022

Żeby zrobić sigil najpierw trzeba stworzyć mysloksztalt? A nie da się bez tego?


RE: Sigile skierowane w tłum - Evander - 01-09-2022

Amorte,

Nie da się bez tego. Liso, potrzebujesz poczytać o tym, czym jest myślokształt.
Ale na przykład: wyobraź sobie scenę ze swojej ulubionej komedii romantycznej - obraz, dźwięk itd.

To co właśnie zrobiłaś, to stworzyłaś myślokształ w swojej głowie. Przedstawiający tę scenę.


RE: Sigile skierowane w tłum - lisa - 02-09-2022

Evander, dziękuję za wyjaśnienie! Myślę, że masz talent do tłumaczenia.