Witchcraft - Forum ezoteryczne
Pytania odnośnie całej magii energią - Wersja do druku

+- Witchcraft - Forum ezoteryczne (http://witchcraft.com.pl)
+-- Dział: Magia (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Pytania i problemy (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Wątek: Pytania odnośnie całej magii energią (/showthread.php?tid=5942)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


Pytania odnośnie całej magii energią - Wed23 - 28-08-2014

Przeczytałem temat ivi666 pod tytułem "terminologia cz1 i cz 2".

Było tam sporo ciekawych zwrotów, które nasunęły mi nieco pytań:

- Czy cała psonika (w ogólnym znaczeniu) to magia czy to umiejętności?

- Czy źródło czerpania energii np.: magii żywiołów i psoniki jest te same?

Wśród terminologii ivi666 były określenia odnośnie (tak mi się wydaje) każdej możliwej sytuacji odnośnie relacji urodzenie - władanie mocą.

A co jeżeli ktoś od urodzenia ma moce psi, ale nie miał energii (jego naczynie było na tyle małe, że właściwie nie liczyło się), w wyniku czego za użycie mocy płacił hm, chwilową utratą szczęścia, a co za tym idzie wypadkiem?

Edit by Neaxx


RE: pytania odnośnie całej magii energią - xao - 28-08-2014

Cytat:czy cała psonika(w ogólnym znaczeniu) to magia czy to umiejętności?
Magia jest umiejętnością wykorzystywania zasad wszechświata, nie do końca wytłumaczonych przez naukę, tak aby osiągnąć swoje cele. Więc gdzie różnica?
Cytat:czy źródło czerpania energii np.: magii żywiołów i psoniki jest te same?
Energia jest jedna, ale ma różne postaci, atrybuty. Czerpać energię można skądkolwiek, z drzew, ludzi, zwierząt, otoczenia, Ziemi, a najczęściej z siebie samego.
Cytat:a co jeżeli ktoś od urodzenia ma moce psi,
ale nie miał energii(jego naczynie było na tyle małe że właściwie nie liczyło się),
w wyniku czego za użycie mocy płacił hm, chwilową utratą szczęścia, a co za tym idzie wypadkiem?
Pierwsze słyszę o tym, żeby zużycie energii powodowało pecha.


RE: pytania odnośnie całej magii energią - Wed23 - 28-08-2014

No cóż ja po swoich przemyśleniach widzę świat w ten sposób, że każda żywa istota ma pewne atrybuty, takie jak:
morale, szczęście, współczynnik siły, wytrzymałości, wiara, ilość możliwej do zgromadzenia energii w naczyniu, ilość posiadanej energii w naczyniu, i z pewnością jest ich więcej, jednak teraz tylko te przychodzą mi na myśl.

Z tego co opowiadała mi mama miała na sobie jakąś klątwę, szeptucha zrobiła coś, że wraz z moimi narodzinami klątwa przeszła z jej na mnie, być może temu od urodzenia miałem do czynienia z zjawiskami nadprzyrodzonymi. Jednak przypuszczam, że normalnie powinienem narodzić się jako Non (wg terminologii podanej przez ivi666) czyli powinienem być osobą która wstępnie nie powinna mieć nic wspólnego z magią, przypuszczam, że przez to początkowo wielkość oraz ilość energii jaką miałem była zatwardzająco mała, a że od urodzenia nieświadomie korzystałem z magii, to skądś musiała pochodzić energia na zrównoważenie zaklęć, bo w końcu nic nie powstaje z niczego, i tu przypuszczam że było coś takiego:

1. Zamiast energii z mojego naczynia spadał mój współczynnik szczęścia, przez co za każdym razem, gdy używałem zaklęcia odnosiłem rany, po czym powstawał silny ładunek emocjonalny.

2. W wyniku zaklęć zamiast energii przydarzały mi się wypadki w wyniku których spadał mój współczynnik szczęścia, i przy tym powstawał silny ładunek emocjonalny.

Edit by Neaxx


RE: pytania odnośnie całej magii energią - Tetram - 28-08-2014

Współczynnik szczęścia? Czemu mi tu jedzie grą...? Wyjaśnij.


RE: pytania odnośnie całej magii energią - Wed23 - 28-08-2014

Sporo grałem i sporo nad tym rozmyślałem i doszedłem do wniosku, że to na prawdę istnieje,
człowiek jest ułomni nie wymyśli czegoś co nie istnieje,
wszystko o czym człowiek myśli, co przedstawia ma rację bytu,
zastanówcie się przez chwilę czy jesteście w stanie wymyślić coś co nie istnieje? A jeżeli tak to czy to na pewnie nie istnieje?

Ja to widzę tak, że człowiek sam w sobie jest dość ograniczony w tym co widzi, ale jak to zostało wspomniane w jednym z tematów na tym forum możemy być wspierani przez różne istoty które ukierunkowują nas w stronę prawdy, przez co rozwijamy się i poznajemy świat.

To, że to podjeżdża grą nie znaczy, że to nie istnieje.
Myślę, że na dzieł sztuki (tu mam na myśli obrazy, muzykę, filmy, anime, gry) powinniśmy się uczyć. Myślę, że ludzie którzy je stworzyli byli natchnieni i ukryli w nich cząstkę prawdy o wszechświecie, a ja staram się je odnaleźć i ułożyć "mapę prawdy o świecie".

Edit by Neaxx


RE: pytania odnośnie całej magii energią - xao - 28-08-2014

A ja myślę, że pieprzysz od rzeczy, o czymś, o czym nie masz pojęcia.
Nie ma czegoś takiego jak współczynnik szczęścia i siły, po to zapraszamy do metina, czy innej tibi.

Energia nie jest wymienna ze "szczęściem", które swoją drogą nie istnieje, a przynajmniej nie w normalnym rozumieniu tego pojęcia. Zapoznaj się z energetyką, wgl. z działaniem magii, poczytaj jakieś mądre książki, przemyśl je, PRAKTYKUJ.

Większość gier/anime/filmów itd. czerpie z magii i ezoteryki, ale jest to BARDZO zmienione i BARDZO podkoloryzowane na potrzeby owego dzieła. Ale po tych wszystkich zabiegach najczęściej nie ma NIC wspólnego z rzeczywistością. Ucz się magii z wyżej wymienionych, a daleko nie zajdziesz.

Zamiast tego polecam dla ciebie:
- "Magija Współczesna"
- "Wtajemniczenie do Hermetyzmu"
- "Magija chaosu"
- liber kkk (lub cały "psychonauta")
- Ten temat w pierwszej kolejności: http://witchcraft.com.pl/T-jak-szybko-zostac-poteznym--5423

Jeśli szukasz "mapy prawdy o wszechświecie" to magia jest dla ciebie, pod warunkiem, że zajmiesz się nią na poważnie i będziesz badał świat za jej pomocą.


RE: pytania odnośnie całej magii energią - Olimpia - 28-08-2014

Z braku czasu czytałam po łebkach, ale Wed ma rację.

W grach są runy, magia ognia, demony, anioły, postacie mitologiczne itp. oczywiście, człowiek nie wymyśli czegoś co nie istnieje - ale może to podkoloryzować, coś odjąć, dodać, zmieszać.

Co oczywiście nie oznacza, że należy wierzyć grą - ograniczona fantazja to nie zerowa fantazja. Autorzy mają swoje źródła weny i pomysły. :)


RE: pytania odnośnie całej magii energią - Wed23 - 28-08-2014

xao na pewno czytałeś to co jest w linku?

Przytoczę bardzo ciekawy fragment z podanego przez ciebie linku:

Cytat:TEORIA

I
KIEDYKOLWIEK czytasz różne książki, artykuły, dyskusje internetowe, czy słuchasz różnych wykładów lub oglądasz filmy, to zawsze pamiętaj, że NIKT NIE MA MONOPOLU NA PRAWDĘ. Nikt. Zawsze kwestionuj to, co ktoś napisał lub powiedział. Nigdy nie możesz nikomu wierzyć w 100%, dopóki dane informacje nie potwierdzą się u ciebie w praktyce. Bardzo prosta zasada: Wierz w to, co DZIAŁA. Nigdy nie wierz w jakiś tekst tylko dlatego, że jest ubrany w atrakcyjne słowa, lub dlatego, że napisał go ktoś uważany za autorytet w tej dziedzinie. Nieważne jest, jak lub kto coś napisał. Ważniejsze jest, czy to coś ma w sobie rzeczywiście wartość. Użyj swojego rozumu i sprawdź, czy ten tekst rzeczywiście jest logiczny? Czy prezentowane w nim teorie zgadzają się z innymi? Czy zgadzają się z tym, czego udało ci się doświadczyć w praktyce?

Z drugiej strony, nigdy nie odrzucaj czyichś słów tylko dlatego, że nie zgadzają się z twoim światopoglądem, albo dlatego, że są napisane w sposób, który ci nie odpowiada. Najczęściej jest to po prostu coś, czego W TEJ CHWILI nie rozumiesz. NIE ZNACZY to, że jest to błędne. Gdy się wahasz, odłóż czytanie na bok i wróć do niego za jakiś czas, a może uda ci się lepiej się temu przyjrzeć. Pamiętaj, że kwestionowanie NIE POLEGA na byciu jehowym hejterem, który wszędzie szuka okazji, by wpajać innym jedyną prawdziwą (czyli swoją) prawdę. Kwestionujesz tylko i wyłącznie dla siebie i każdy powinien robić to SAMEMU. Nie narzucaj nikomu własnego zdania.

II
Kiedykolwiek czytasz starsze teksty, święte księgi, mitologie, wiersze itp. to pamiętaj, aby NIGDY NIE BRAĆ WSZYSTKIEGO DOSŁOWNIE.

A teraz napiszę tak, to co pisałem to tylko i wyłącznie moje przemyślenia które u mnie sprawdzają się, nie musisz się z nimi zgadzać, ale to nie powód by zwyzywać od niewiedzy i od ogólnie pogardzanych gier.

Niemniej cenię twój pogląd i przejrzę jeszcze część wspomnianych przez ciebie pozycji jako, że część już znam.


RE: pytania odnośnie całej magii energią - Olimpia - 28-08-2014

PS: xao mógłbyś przestać wszystkim polecać Magię Chaosu - przecież nie każdy chce być Chaotą! xD Niech najpierw wybierze swoja ścieżkę, a potem bierze się za interesujące go lektury.


RE: pytania odnośnie całej magii energią - Wed23 - 28-08-2014

Ymm, jednak nie będę przeglądał pozycji poleconych przez xao.

Poza "Wtajemniczenie do Hermetyzmu" który już znam nie ma nic ciekawego. Osobiście nie interesuje mnie magia chaosu, to co mnie teraz głównie interesuje to:
- telekineza (odczuwanie i władanie energią),
- samoregeneracja,
- leczenie,
- transmutacja.

Edit by Neaxx