Witchcraft - Forum ezoteryczne
Pytania odnośnie całej magii energią - Wersja do druku

+- Witchcraft - Forum ezoteryczne (http://witchcraft.com.pl)
+-- Dział: Magia (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Pytania i problemy (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Wątek: Pytania odnośnie całej magii energią (/showthread.php?tid=5942)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


RE: pytania odnośnie całej magii energią - Manussa - 21-10-2014

Wed23, medytacja sama w sobie jest piękną praktyką, można rzec duchową. Chociaż tego nie przyjmuje buddyzm.
Takie udziwnianie zostało dodane w dużo późniejszym czasie. Początkowo medytacja była bez "dodatków".
No, nie zapominajmy jeszcze o New Age'u, który trochę namieszał. Nic na to nie poradzimy.
Na początek skupiłbym się na Vipassanie. :) Gdy już poznasz, na czym polega medytacja, będzie bardzo łatwo, pomyśl o Jhanach.


RE: pytania odnośnie całej magii energią - Wed23 - 21-10-2014

Będąc szczerym nie bardzo rozumiem o co chodzi w Vipassanie
Cytat:utrzymywaniu świadomości na naturalnych reakcjach w obrębie ciała medytującego

Jakoś tego nie rozumiem, chodzi tu może o skupienie się na wyczuwaniu swojej energii?
Natomiast Jhanach w Japońskim Zen ćwiczę od pewnego czasu, każdego dnia kiedy tylko nadarza się okazja,
Ćwiczenia przeprowadzam na zasadzie skupiania energii wewnątrz oraz do okola siebie, jednak mam drobny problem, o ile w obrębie tułowia doskonale wyczuwam energię o tylko w rękach i nogach gorzej, tak jakby tam nie dochodziła, lub dochodziła ale w ograniczonym zakresie, być może w tych miejscach mam słabiej rozwinięte umiejętności wyczuwania energii,
Jakieś sugestie?


RE: pytania odnośnie całej magii energią - Olimpia - 21-10-2014

http://witchcraft.com.pl/T-czakry-dloni-i-czakry-stop--4333


RE: pytania odnośnie całej magii energią - Manussa - 21-10-2014

Nie wiem, co w tym nie było jasne.
Po co ta energia?

Vipassana to medytacja, która polega na odkryciu PRADZIWEJ natury człowieka. Musisz poznać naturę swojego ciała, każdych czynnościu, funkcji biologicznych.


RE: pytania odnośnie całej magii energią - Wed23 - 09-11-2014

Mam małą zagwozdkę, póki co nie miałem czasu na medytacje itp.
Ale zauważyłem że jak normalnie próbuję użyć telekinezy na wiatraczku to nie działa, ale jak patrzę na monitor(który stoi obok) i wtedy używam telekinezy na wiatraczku to działa, jakieś sugestie?


RE: pytania odnośnie całej magii energią - tupajda - 09-11-2014

Jak za bardzo chcesz to się blokujesz, wpatrując się bezpośrednio "utrwalasz" stan obecny. Czym bardziej jesteś z boku wszystkiego, tym łatwiej.


RE: pytania odnośnie całej magii energią - Wed23 - 09-11-2014

Hm, więc co powinienem zrobić aby móc normalnie na to spoglądać i aby to działało(myślę że mam w tym potencjał, pod warunkiem że na to nie patrzę, wiatraczek lata jak szalony)?


RE: pytania odnośnie całej magii energią - Evander - 09-11-2014

Amorte,

Wejść w trans alfa - zrelaksować się.
Prawdopodobnie spinasz się podczas próby bezpośredniej i wychodzisz z potrzebnego transu.


RE: Pytania odnośnie całej magii energią - Wed23 - 23-12-2014

Ok, mam kolejne pytanie z hmm, magii energii/telekinezy.
Od pewnego czasu umiem robić hmm, porównując do gier bym określił że aurę buddującą(tylko mnie).
Chodzi o to że jak jestem zmęczony(największy efekt), mogę uruchomić tę zdolność, dzięki której przestaje być zmęczony, mięśnie przestają boleć, a dodatkowo jestem przepełniony energią.
Jest tylko mały problem bo to działa do tak długo jak jestem na tym skupiony, po utracie skupienia efekt mija ale tylko częściowo, bo np. ból mięśni nie powraca, ale energia szybko uchodzi.
Dodatkowym efektem tego, który występuje dość przypadkowo jest coś w rodzaju wzmocnienia jak pod wpływem adrenaliny.

I tu pytanie, a może nawet i kilka:
1. Czy to może mieć związek z telekinezą? W końcu to kontrola energii.
2. Jest może "fachowe" nazewnictwo na to?
3. W co można to rozwinąć?


RE: Pytania odnośnie całej magii energią - Magician7 - 23-12-2014

1. Nie, nie sądzę.
2. Jak dla mnie, nie świadomie pobierasz energię z otoczenia, a to się nazywa wampiryzm.
3. Możesz to robić świadomie i lepiej, z tym że to be i nie ładnie.