Witchcraft - Forum ezoteryczne
Pytania odnośnie całej magii energią - Wersja do druku

+- Witchcraft - Forum ezoteryczne (http://witchcraft.com.pl)
+-- Dział: Magia (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Pytania i problemy (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Wątek: Pytania odnośnie całej magii energią (/showthread.php?tid=5942)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


RE: Pytania odnośnie całej magii energią - Wed23 - 25-12-2014

Nie znam się na wampiryzmie za bardzo, ale jak pobieram energię powinny następować 2 dość widoczne zjawiska przy tym(tak mi się wydaje):
1. Powinienem odczuwać jakieś skutki uboczne przez łapanie byle jakiej energii,
2. Wszelkie istoty w pobliżu powinny odczuwać spadki energii,

Kilka razy testowałem to przy swoim psie(nie widziałem, aby miał spadki energii), oraz przy kumplach(twierdzili, że nic nie odczuwali jakiej kol wiek zmiany). Co więcej kilka razy próbowałem przesyłać tę energię do swojego pas, i miałem wrażenie że to działa nagra zaczynał się ruszać bardziej żwawo.

Osobiście myślę że to moja własna energia(już od dawna wiem że mam "gigantyczne" pokłady energii), ale niedawno zacząłem odczuwać że ta energia jest jakby, hm w jednym naczyniu które jest podzielone. To tak jak by była zarezerwowana ilość energii do której normalnie nie mam dostępu oraz jej nadmiar z którego mogę swobodnie korzystać.
[attachment=44]
Powyżej przedstawiłem to schematycznie na rysunku(tak jak to widzę). Jasny niebieski to "zarezerwowana pula" ciemniejszy to dostępna pula energii.
Tak na marginesie nie jestem na 100% pewien ale mam wrażenie że ta "zarezerwowana pula" energii stale rośnie(wraz z naczyniem).

Podsumowując:
Myślę że normalnie korzystam z dostępnej puli energii, a dzięki wcześniej wspomnianej technice uzyskuję dostęp do "zarezerwowanej puli", którą mogę dzielić się z innymi.

Tylko nie bardzo to ogarniam, to tylko moje przeczucia, jakieś pomysły?


RE: Pytania odnośnie całej magii energią - Wed23 - 29-12-2014

Ah, widzę że brak entuzjazmu do wypowiedzi,
Wpadłem na pewien pomysł,
Myślę że to może być tak:
Tak na prawdę nie mamy jednego naczynia z energią, a dwa, jedno z energią do codziennych czynności oraz drugie do "wyższych celów"

Myślę że naczynie do czynności codziennych jest przeznaczone tylko do tego, oraz że naczynie do "wyższych celów" może wspierać cele tego pierwszego lub inne jak np magię,

Co myślicie o tej teorii?


RE: Pytania odnośnie całej magii energią - tupajda - 29-12-2014

Ostatnio zacząłem się interesować Huną. Wg Huny istnieją 3 ciała: podświadomość, świadomość i nadświadomość (opisałem to na forum). Każdy z poziomów świadomości ma swój poziom energii. Energia podświadomości odpowiada za wszystkie procesy życiowe i jest wykorzystywana niejako automatycznie. Energia świadomości jest uruchamiana "na życzenie", czyli musisz świadomie nią kierować. Sądzę, że świadomie kierowałeś ten drugi rodzaj energii uzupełniając poziom energii życiowej (podświadomości). Można to rozwinąć w świadome gromadzenie energii, którą można wykorzystać w razie potrzeby na cokolwiek (idzie zima, więc zawsze można się postarać, by było nam cieplej). ;)


RE: Pytania odnośnie całej magii energią - Magician7 - 30-12-2014

Myśle, że powinnieneś poczytać o czakrach, to czakry produkuja energie, i odpowiadaja za aspekty twojego życia.


RE: Pytania odnośnie całej magii energią - Wed23 - 31-12-2014

Czytałem już o czakrach, ale po za wiedzą o nich nic szczególnego mi z tego nie wynikło. Natomiast jeżeli chodzi o "ładowanie energii" przy pomocy czakr czy też poprzez medytację(jak kto woli) to u mnie słabo się sprawdza, mam na to swój własny patent(chwila skupienia i bum energia rośnie).


RE: Pytania odnośnie całej magii energią - atik - 02-01-2015

Przekształcasz siłę woli na energię, można tak?


RE: Pytania odnośnie całej magii energią - Wed23 - 03-01-2015

Mmm, nie przekształcam siły woli na energię, a przy pomocy siły woli tworzę energię, po prostu skupiam się na jej tworzeniu. Zamiast próbować medytować, czy wizualizować napełnianie czakr, to po prostu skupiam się na tworzeniu energii. Jestem dość prostoliniowy, najprostsze często jest u mnie najskuteczniejsze.


RE: Pytania odnośnie całej magii energią - tupajda - 03-01-2015

Wola kieruje energią - proste w założeniach, niekoniecznie w realizacji (trzeba mieć tą silną wolę).


RE: Pytania odnośnie całej magii energią - Wed23 - 03-01-2015

Nie wiem jak inni, ale ja staram się wszystkie magiczne działania opierać właśnie na silnej woli, nie wiem czy to słuszne, a tym bardziej czy poprawne, ale taką drogę obrałem i trzymam się jej.


RE: Pytania odnośnie całej magii energią - Wed23 - 07-03-2015

Ok. Myślę że to dobre miejsce, aby kontynuować wątek zaczęty tutaj
Teraz proszę, abyście wypisali rodzaje magii oraz ich poziom trudności np.:

* magia żywiołów(umiarkowana):
- magia ognia(łatwa),
- magia wody(łatwa),
- magia ziemi(trudna),
- magia powietrza(łatwa)
* magia ceremonialna(łatwa).

Tak więc, proszę o wypis rodzajów magii, tak jak to zrobiłem powyżej. Im będzie tego więcej tym lepiej.

Ostatnia część odnośnie istot jest tutaj