Witchcraft - Forum ezoteryczne
Czym jest demon? - Wersja do druku

+- Witchcraft - Forum ezoteryczne (http://witchcraft.com.pl)
+-- Dział: Magia (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Istoty (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=19)
+---- Dział: Demony Ogólne (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=55)
+---- Wątek: Czym jest demon? (/showthread.php?tid=6153)

Strony: 1 2


Czym jest demon? - Angelika333 - 01-11-2014

Na forum jest wiele opisów poszczególnych demonów, ale (przynajmniej ja) nie znalazłam żadnej dokładnej definicji tego słowa.
Słyszałam wiele różnych wersji, od ludzi z różnych środowisk (np. że są to po prostu zbuntowane anioły).
Jestem bardzo ciekawa co Wy o tym wiecie. Diabeł


RE: Czym jest demon? - atik - 01-11-2014

Biblia, definicja mówi o zbuntowanych aniołach. Niektóre mają porytą psychikę i atakują przy próbie spotkania.


RE: Czym jest demon? - Atria - 01-11-2014

Demony występują prawie we wszystkich kulturach, jeśli nie we wszystkich. Nie zawsze nazywa je się demonami, ale wciąż chodzi o ten sam rodzaj istoty. Zazwyczaj pod tym pojęciem rozumie się istotę złą, zachęcającą nas do zła, pragnącą nas oszukać bądź wykorzystać. Chrześcijaństwo "jasełkowe" doprawiło demonom różki i kopytka, w wielu kulturach pokazują się pod postacią bestii lub mieszanek zwierząt i ludzi, chimer najróżniejszego rodzaju, czasem wybierają jednak postać zbliżoną do ludzkiej.

Ja wolę rozróżniać demony i upadłe anioły na dwie grupy - ze względu na pochodzenie. Część demonów była nimi zawsze, upadłym dopiero po czasie doprawiono rogi.

To byty, z pewnością, ale czy rzeczywiście krańcowo złe? Szczerze wątpię. Pod tym względem przypominają mi ludzi - można trafić na psychola rządnego krwi, subtelnego manipulatora, zwykłego oszusta, istotę ciekawską niczym dziecko, inną względnie szczerą i sprawiedliwą, czy też na mędrca uczciwie pragnącego nagrody za pomoc. Jak ludzie, są dobre i złe, choć w większości wypadków pośrednie. Można znaleźć ich dobre cechy, można znaleźć też złe. Dużo zależy od warunków i naszego postępowania - wiele bytów na szacunek odpowiada tym samym, jednak nie godzi się, by ktoś patrzył na nie z góry, wtedy mogą okazać agresję. Czas mija im inaczej niźli nam, o tym również warto pamiętać rozpatrując ich możliwe reakcje. Co tu dużo pisać, demony mimo wszystko inaczej postrzegają świat niźli my i trzeba mieć się stale na baczności w kontaktach z nimi czy innymi bytami, których nie "przetestowaliśmy".


RE: Czym jest demon? - Angelika333 - 01-11-2014

W takim razie... Hmm Skąd się wzięły demony? Czy można je jakoś sklasyfikować? I czym te ,,dobre" różnią się od aniołów?


RE: Czym jest demon? - Isaac - 01-11-2014

Nie ma co porównywać demonów do ludzi, bo demony mają o wiele większą świadomość. To są byty raczej mądrzejsze od nas. Zauważ, że biorąc pod uwagę ogólnie nas ludzi na ziemi jako stado to jesteśmy zamknięci i skupieni wyłącznie na świecie materialnym - fizycznym, nie mamy pojęcia co jest jednym słowem grane... Należy też pamiętać, że demony potrafią nas galancie oszukać i są przebiegłe i wiedzą jak nas podejść, one egzystują w zasadzie obok nas i doskonale o tym wiedzą a my jako ludzie chu...ja wiemy - mówię ogólnikowo o ludziach, nie o ludziach "tutaj świadomych".


RE: Czym jest demon? - Evander - 02-11-2014

Amorte,

Weźcie przestańcie pisać takie bajki.

Po pierwsze, "upadłe anioły" to diabły a nie demony.

Demony to byty, inteligencje miejsc, personifikacje sił itd.
Z natury po prostu są (istnieją sobie), niektóre są przyjazne, niektóre są nieprzyjazne.

Demony wcale nie są super inteligentne (to nie jest reguła), ani super przebiegłe, czy żądne krwi albo dążące do oszukania ludzi. Większość ma ludzi w swojej demonicznej dupie i zajmuje się swoimi sprawami.

Powiedzmy to sobie szczerze: jeżeli kiedyś byliście w lesie, gdzie w trakcie medytacji nawiązaliście kontakt z bytami występującymi w tym miejscu, to właśnie to były demony.


RE: Czym jest demon? - Thot96 - 14-07-2016

No po prostu muszę dodać coś od siebie!
Po pierwsze w większości demony to bogowie którzy z nadejściem religi monoistycznych zostali nazwani właśnie demonami dlaczego a dlatego żeby można było ich umniejszyć
do poziomu niższego niż istoty wychwalane w religiach jednego Boga
Nie są to i


RE: Czym jest demon? - Void - 14-07-2016

Hmm, pytania nigdy nie widziałem a mnie zainteresowało.
Demon to w ogólnym założeniu byt nie boski, czyli coś co istnieje naturalnie bez pomocy modłów wyznawców, ale może(nie musi) być ujęte w mitologi jako byt miejsca, zdarzenia czy stanu - odnoszę to do chorób.

Co do lemegatonu, tam jest użyte słowo duch, duch ma po sobą inne duchy, i duchy które nie są tam ujęte, a są jego sługami przyjmując nieco prostszą formę od swojego... króla? To brzmi zawile, ale jest proste i normalne - nie przyjdzie do ciebie bóg, a jakiś byt mu podległy czy coś w tym rodzaju...

Co do Abaddona, Azazela itp... gdyby się nad tym zastanowić to byty te powstały jak godformy, z błędów tłumaczeń, zmiany wierzeń i oczywiście odżywki jaką jest energia wiary.
Co o powyższych. Abaddon to pierwotnie coś ala Gehenna, piekło, czyli miejsce. Potem stał się Aniołem otchłani, teraz to po prostu silny byt o nieco... negatywnym nastawieniu do otoczenia, ale mocnej i pięknej energii.
I ukochany Azazel, czyli byt tak dziwny i wielostronny że aż ciekawy. Zazel - duch planetarny, Azazel, z mitologii Angel of the Lord Język. I dla zabawy, główne bóstwo w swoim kulcie, odpowiednik szatana, a gdzieś na dnie jest prawda...

Co o reszty. Nie można zapomnieć o sferach planetarnych gdzie są odpowiednie zastępy duchów i ich hierarchie, czyli coś co nie potrzebuje wiary by egzystować, i czerpie energię z sfer swojej egzystencji.

I oczywiście... no tak, byty demoniczne, ale to każdy zna i nie trzeba tu nic tłumaczyć. Ważne tylko by pamiętać że to albo znudzone byty które kłamią lub się znęcają. Albo nasze własne twory powstałe z larw, fobii itp.

To tak w skrócie, pozdrawiam.


RE: Czym jest demon? - Sea - 14-07-2016

Demony to potęga. Nie zawsze są skrajnie złe, choć kiedyś mi się wydawało, że każdy demon to pewnie zło wcielone. Jak ktoś tutaj napisał; zależy na kogo trafisz. Może być inteligentny i skory do współpracy, ale może być też podstępnym gnojem, który oszuka, omami, okłamie, żeby coś wskórać.
Ponoć nawet z demonami wysokiej rangi można nawiązać współpracę, z tym, że nic za darmo. Trzeba się mu jakoś odwdzięczyć. Ale z drugiej strony- czy coś w życiu mamy za darmo?
Chyba nic...


RE: Czym jest demon? - wspomnienie - 02-10-2018

Czy demon może skusić kogoś do samobójstwa?