Witchcraft - Forum ezoteryczne
Postrzeganie Pozazmysłowe/Remote Viewing (RV) - Wersja do druku

+- Witchcraft - Forum ezoteryczne (http://witchcraft.com.pl)
+-- Dział: Magia (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Techniki Magiczne (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Wątek: Postrzeganie Pozazmysłowe/Remote Viewing (RV) (/showthread.php?tid=6297)Postrzeganie Pozazmysłowe/Remote Viewing (RV) - FEBRa - 30-11-2014

No to zaklepuję sobie postrzeganie pozazmysłowe, jeśli to nie jest problemem.
1. Postrzeganie Pozazmysłowe/Remote Viewing (RV)
"Postrzeganie pozazmysłowe" (w języku angielskim - "Remote Viewing") - jest jedną z technik uzyskiwania informacji o odległym miejscu, przedmiocie, człowieku (czyli o obiekcie docelowym), w inny sposób niż z pomocą znanych i wykorzystywanych przez nas na co dzień zmysłów. Można je klasyfikować jako umiejętność wrodzoną, jednak nie jest powiedziane.,iż nie da się go wyćwiczyć.
2. Z czym jest związana owa technika?
Samą tą technikę można podpiąć pod takie zagadnienia jak "intuicja" oraz "odbieranie fal", przez co postrzeganie pozazmysłowe możemy uznać za technikę zbliżoną do "wizualizacji" - jednak bardziej od niej rozbudowaną. Jeśli chodzi o proces działania postrzegania pozazmysłowego - W jego trakcie dochodzi do opuszczenia ciała fizycznego przez cząstkę ludzkiej świadomości (stąd też takie zjawiska jak OOBE czy też projekcja astralna są powiązane z ową techniką).
3. Co wiadomo odnośnie przykładowej charakterystyki kogoś kto operuje tą zdolnością?
Na dzień dzisiejszy wiadomo że Viewer( w j.ang-osoba postrzegająca) jest zdolny do zaobserwowania zdarzenia/obserwacji osoby/obserwacji przedmiotu bez zastosowania żadnego z pięciu podstawowych zmysłów (czyli bez użycia zmysłu - wzroku/węchu/smaku/dotyku/słuchu - jak wiadomo osoba przykładowo nie posiadająca zmysłu wzroku, ma bardziej wyostrzone pozostałe zmysły jakimi dysponuje w związku z czym - dajmy na to intensywniej wyczuwa smak- ot taki ogólny przykład).
4. Co można uznać za dobre "znaki" świadczące o predyspozycjach w kierunku RV?
Na pewno - Jeżeli ktoś ma doświadczenia typu :
- pojawianie się w umyśle obrazów miejsc w których się nie było, bardzo odległych,
- widzenie tego co posiada na sobie dana osoba, mimo że nie widzi się jej twarzą w twarz
- Widzenie osoby w trakcie rozmawiania z nią przez telefon komórkowy - mimo że nie ma sposobności widzenia jej twarzą w twarz - w sposób dokładny (jej wyglądu, jej pozy, gestów)-
Jak najbardziej może zacząć się zastanawiać czy przypadkiem nie jest naturalnym posiadaczem "RV".
5. Co z osobami które ćwiczą już dane techniki/postawy/cechy? Które z nich mogą okazać się przydatną bazą do ćwiczeń tej jednej o jakiej dziś mowa?
- Każdy kto ćwiczy wizualizację/ Pracuje z energią/ Ćwiczy skanowanie - Może od każdej z tych dziedzin wyjść (niczym z tzw. bazy) do "postrzegania zmysłowego".
- Wysoka zdolność koncentracji/ Tendencje do bycia wzrokowcem/ Empatia - Są cechami które bardzo mogą ułatwić adeptowi ćwiczenie tej techniki.
[/b]. Po wstępnym i szczegółowym omówieniu przyszła pora na dwa proste ćwiczenia, dzięki którym możemy stopniowo zacząć rozwijać postrzeganie pozazmysłowe:
*W przypadku obu tych ćwiczeń, przydatna jest wcześniejsza styczność z technikami wizualizacyjnymi/jakieś doświadczenie w pracy z energią[/b]
A) Zdjęcie: Usiądź wygodnie ze zdjęciem wybranej osoby przed sobą. Poświęć kilka minut na to by rozluźnić się i wprowadzić w stan wyciszenia . W momencie gdy stwierdzisz że nadszedł właściwy moment - skup się na zdjęciu danej osoby - jej wyglądzie, tym co "zawiera w sobie" samo zdjęcie - jak i osoba. Spróbuj poprzez skupienie na nim, stopniowo wizualizować sobie ową osobę - w życiu codziennym - zupełnie jakbyś chciał/a poprzez zdjęcie - przejść i zobaczyć tę osobę (coś w stylu podświadomej myśli - że obserwujesz kogoś niczym przez lornetkę). Jeżeli zaczniesz czuć się tak jakbyś stopniowo przesuwał swoją świadomość niczym po fali - To bardzo dobry znak, świadczący o tym że zaczynasz powoli dochodzić do sedna - I tym samym "ujrzenia" danej osoby(ze zdjęcia) przy pomocy RV.
B) Rozmowa telefoniczna/ Tutaj jest już potrzebna ci osoba oddalona od ciebie, do przeprowadzenia rozmowy telefonicznej. Pamiętaj o tym by przed rozmową rozluźnić się, wyciszyć i skupić. Rozmawiając z daną osobą nie poruszajcie tematów takich jak jej gesty/wygląd/ co robi w danej chwili poza samą rozmową. Skupcie się na samym otoczeniu tej osoby, miejscu gdzie się znajduje - i rozmawiajcie obydwoje właśnie o tym. Owe otoczenie - jest "bazą wyjściową" dla wizualizacji - poprzez którą powinieneś/aś wyjść do próby "zobaczenia" tej osoby na odległość. Gdy juz zaczniesz - poza otoczeniem tej osoby, wyczuwać w trakcie rozmowy ją samą + wyłapywać przypadkowe obrazy dotyczące koloru jej ubrań czy mimiki - nie przerywaj swojego skupienia i staraj się ułożyć sobie wszystko w głowie. W stosownym momencie, możesz zadać rozmówcy/czyni parę pytań - odnośnie tego czy rzeczywiście tak jak to wyłapałeś/aś - ma np. pomarańczową bluzę na sobie, czy wykonywał/a w trakcie rozmowy gest taki/owaki/siaki. Im częściej ćwiczysz tą metodą, tym łatwiej - w przypadku osób z tendencjami do bycia wzrokowco-słuchowcami - będzie ci załapać/wyczuć - sposób działania RV.
7. Podsumowanie i wnioski ogólne:
Oczywiście każde z powyższych dwóch ćwiczeń - zalicza się do prostych metod, przeznaczonych dla początkujących adeptów, od których wymaga się czasu, cierpliwości i spokoju w działaniu. Dopiero regularna praktyka na bazie ćwiczenia A, B - Bądź obydwu razem - Spowoduje trwałe rezultaty w postaci rozwoju RV, jak i tym samym skok możliwości rozwojowych w dziedzinie ezoteryki.
Pamiętajcie że RV jest jedną z tych zdolności z którymi wiąże się spora odpowiedzialność - choćby i w związku z tym że czasem można pozyskać dostęp do takich informacji, które przez myśl by nam nie przeszły. Nie mniej jednak - Postrzeganie pozazmysłowe - należy do bardzo ciekawych technik, ubarwiających naszą codzienność i skłaniających nas ku pozytywniejszemu podejściu w kwestii rozwoju ezoterycznego/magicznego.
******