Witchcraft - Forum ezoteryczne
7 zasad Huny - Wersja do druku

+- Witchcraft - Forum ezoteryczne (http://witchcraft.com.pl)
+-- Dział: Rozwój duchowy (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=28)
+--- Dział: Religie i Filozofie (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Wątek: 7 zasad Huny (/showthread.php?tid=660)7 zasad Huny - Olimpia - 07-10-2012

Nowocześni psychologowie z szacownych uniwersytetów uznają za uniwersalne zasady wymyślone przez Kahunów - hawajskich szamanów. Są idealne dla każdego z nas.

1. Świat jest taki, jak myślisz, że jest

Jeśli myślisz o szczęściu, będziesz szczęśliwa. Gdy masz myśli żałosne, twoje życie też będzie takie. Jeżeli przepełnia je strach, to będziesz się bać. Jeśli nieustannie myślisz o chorobie, z pewnością zachorujesz. Pamiętaj, to ty w swoim umyśle tworzysz świat wokół siebie. Niech będzie on zapełniony pogodnymi ludźmi oraz radością. I koniecznie dobrymi opiniami o sobie! Jak powiedział pewien mędrzec: „Każdy człowiek jest skończonym idiotą co najmniej 5 minut dziennie, ważne jest, aby nie przekraczać tego limitu.

2. Nie ma żadnych ograniczeń
Możesz robić w życiu rzeczy fantastyczne i beznadziejne. Od ciebie zależy, którą opcję wybierzesz. Możesz żyć biernie, wcale się nie wysilać, ale też nie dostaniesz nic w zamian. Przy drugiej opcji trzeba się odrobinę natrudzić, ale gwarantuje rzecz bezcenną – satysfakcję, radość, spełnienie. Dlatego włóż trochę wysiłku we własne życie. Nawet talent nie zwalnia cię z pracy nad sobą. Świat jest bowiem pełen zdolnych nieudaczników i leni. Nie bądź jednym z nich.

3. Energia podąża za uwagą
Skupiając swoją energię na jednej rzeczy – obojętnie, czy pozytywnej, czy negatywnej – dajesz jej siłę. Dlatego nie trać nawet minuty dziennie na myślenie o ludziach, których nie lubisz, albo takich, którzy zrobili ci przykrość. Wspominając ich, dodajesz im mocy. Po co ci to? No chyba że jesteś masochistką i lubisz, jak ktoś cię poniża. Swoją uwagę kieruj na sprawy i ludzi, którzy dają ci pozytywnego kopa.

4. Moment mocy jest teraz

To w tej chwili, w teraźniejszości, jest największa siła. Po co rozmyślać nad dniem wczorajszym albo zastanawiać się, co będzie jutro? Takie myślenie osłabia. Przeszłości nie cofniesz, a przyszłość zna jedynie Bóg. Najważniejsze jest zatem to co robisz TERAZ. A możesz wszystko. Także buddyzm tego naucza. Staraj się więc świadomie skupiać na tym, co robisz, nawet na oddychaniu. Zastanów się, co czujesz, co myślisz właśnie w tym momencie. Gdy wejdzie ci to w krew, staniesz się bardziej zrelaksowana, mniej wybuchowa i zaczniesz podejmować mądrzejsze decyzje.

5. Miłość przynosi szczęście
To najpotężniejsze uczucie we wszechświecie. Jeśli kogoś kochasz, to jesteś w raju. Ale pokochaj także siebie. Wtedy twoje życie nabierze całkiem innego sensu. Przestaniesz osądzać innych, bo ich uwagi i złośliwości już cię nie dotkną. Mów sobie: kocham siebie, więc nie pozwalam, aby negatywne emocje niszczyły moje ciało i moją duszę. Kocham siebie, więc nie pozwalam, aby cudze prośby stały się moimi powinnościami. Kocham siebie, więc wyznaczam innym granice.

6. Moc pochodzi z wnętrza
Największa siła tkwi w tobie. Nie szukaj jej na zewnątrz i w ludziach. Uwierz, że masz w sobie wszystko, co jest potrzebne do osiągnięcia szczęścia. Nie bój się mówić własnym głosem. Jeśli czujesz się nieszczęśliwa z powodu decyzji i poleceń innych, to znaczy, że oddałaś im władzę nad sobą. Ale zawsze jest czas, żeby to zmienić. Skup się na budowaniu poczucia własnej wartości. Moc będzie z tobą, gdy dostrzeżesz, że oprócz wad masz też zalety.

7. Skuteczność jest miarą prawdy

Jeśli wyznaczyłaś sobie w życiu jakiś cel, to musisz zrealizować go w jak najlepszy sposób. Jeżeli jednak na drodze do jego realizacji pojawiają się kłopoty, zastanów się, co je powoduje, i zacznij je eliminować. Nie brnij dalej w coś, co nie daje efektu i przynosi ci frustrację, wypalenie. Ta rada dotyczy każdego aspektu twojego życia. Właściwie nie tylko różnych twoich działań, ale też ludzi, z którymi masz kontakt. Kahuni radzą: zrób coś innego, nie ulegaj schematom, bądź wolna w swoim myśleniu. Taka postawa i umiejętność zmiany przyniesie ci sukces.

Autor: Ada Melek