Witchcraft - Forum ezoteryczne
Tatuaż - Wersja do druku

+- Witchcraft - Forum ezoteryczne (http://witchcraft.com.pl)
+-- Dział: Magia (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Pytania i problemy (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Wątek: Tatuaż (/showthread.php?tid=7014)

Strony: 1 2


Tatuaż - Algiz - 13-07-2015

Witajcie,
od dłuższego już czasu noszę się z zamiarem ozdobienia swojego ciała tatuażem. Chciałabym, aby było to coś niepowtarzalnego, wiadomo, myślałam nad czymś niezbyt skomplikowanym (jak na pierwszy raz), a dokładniej zastanawiam się poważnie nad wybraniem sobie kilku run, najlepiej połączonych razem w prosty wzór.

Stąd moje pytanie: posiadacie tego typu tatuaże, posiadacie może ciekawe grafiki/wzory, które mogłyby mnie zainspirować?
Wybaczcie, jeśli kogoś w jakikolwiek sposób uraziłam tym wpisem, uznałam po prostu, że akurat Wy pomożecie :)


RE: Tatuaż - Olimpia - 13-07-2015

Twoje ciało się zniekształci Runy też... i jak wtedy będą działać? Nie polecam.


RE: Tatuaż - Oth - 13-07-2015

Nie jestem ekspertem od run, ale każda choć trochę ogarnięta w tym temacie osoba powie Ci, że wytatuowanie runy (albo co gorsza, skryptu runicznego), to najgłupsze, co możesz zrobić. Pomijam już zniekształcenie ich w wyniku rozciągania skóry. Jeśli nie znasz się na runach, a nie wyglądasz na osobę, która siedzi w tym dekadę (choćby przez wzgląd na tak głupie pytanie), to nie powinnaś nawet ryć run, bo możesz wyrządzić sobie i komuś krzywdę. I wtedy trzeba przejść specjalną procedurę, aby te zapisy zniszczyć. A to dość oczywiste, że nie będzie to łatwe, gdy skrypt będzie wytatuowany. Dla własnego dobra, zostaw ten pomysł. Alfabet runiczny to nie zabawka.


RE: Tatuaż - jaro - 13-07-2015

To ja zadam inne pytanie z czystej ciekawości. Czy w ogóle jest sens utrwalania na własnej skórze jakiegokolwiek rytu lub znaku magicznego (nie tylko runy)? Wydaj mi się, że w historii magii były takie przypadki, ale zapewne podlega to pod jakieś ściśle określone zasady.


RE: Tatuaż - Olimpia - 13-07-2015

Unebris z tą porą troche sie spóźniłaś. ^^’ Też mam tatuaże.


RE: Tatuaż - Algiz - 13-07-2015

Unebris, bardzo dziękuję Ci za tę wyczerpującą wiadomość; oczywiście, nie zamierzam poddawać się emocjom i chwili, na spokojnie chciałabym określić własny, dopieszczony wzór. Dlatego z wszelkiej pomocy chętnie skorzystam.

Rozumiem te obawy w kwestii deformacji ciała, macie w tym dużo racji, jednakże z lękami takimi boryka się chyba każda osoba przed zrobieniem sobie jakiegokolwiek tatuażu. Z drugiej jednak strony nie chciałabym ozdabiać się wzorem, którym inspiruje się spora liczba ludzi; wolałabym jednak coś, co ma dla mnie ogromne znaczenie, a co pomoże mi w przyszłości.


RE: Tatuaż - Olimpia - 13-07-2015

Moim zdaniem (i pozostałych oprócz Unerbris jak zauważyłam), co innego zwykły tatuaż a co innego wytatuowanie magicznego symbolu - przecież nawet na kartce jak dany symbol się nie uda to trzeba zrobić nowy, a jak chcesz go zrobić jeśli to będzie ciało? Pieczęć jak rysujesz czy gwawerujesz też musi mieć określony kształt, znaki itp. Po prostu jak ciało zacznie się deformować to magiczny znak także - tylko o to chodzi, a nie wiadomo jak będzie działał zdeformowany bo co innego wyblakły, a co innego zdeformowany jak już ciało się starzeje.


RE: Tatuaż - Algiz - 13-07-2015

Olimpia, oczywiście, nie kwestionuję Twojej opinii; jednak na wypowiedziach kilku tu osób trudno jest wysnuć odpowiednie wnioski, ponieważ to tylko przypuszczenia. Być może runa wytatuowana w odpowiedni sposób, pomimo upływu czasu, nie zmienia swoich właściwości. A być może jednak, jak sugerujesz, wpływa negatywnie na właściciela i otoczenie. Dlatego pierwotnie kierowałam to pytanie do osób doświadczonych, które miały w praktyce do czynienia z taką sytuacją.

Środki ostrożności, mimo wszystko, warto zachować ;>


RE: Tatuaż - Olimpia - 13-07-2015

Nie mówię, że kwestionujesz czyjąkolwiek opinię - po prostu myślałam, że źle zrozumiałaś odnośnie tej deformacji ciała, bo mowa o znakach magicznych a nie ogólnie o tatuażach. :)


RE: Tatuaż - Algiz - 13-07-2015

Zrozumiałam, owszem ;) mimo wszystko w tym wątku znaki magiczne i tatuaże się wiążą, dlatego uważniej będę musiała przeprowadzać rozmowę z tatuażystą w celu doboru odpowiedniego miejsca :p dla jakiegokolwiek wzoru.

Unebris, po raz kolejny dzięki. Mnóstwo takich przykładów w internecie, ale i tak za każdym razem miło się je ogląda :>