Witchcraft - Forum ezoteryczne
(2) Z jakiego powodu praktykujesz magię? - Wersja do druku

+- Witchcraft - Forum ezoteryczne (http://witchcraft.com.pl)
+-- Dział: Magia (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Dyskusje (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=326)
+--- Wątek: (2) Z jakiego powodu praktykujesz magię? (/showthread.php?tid=7262)(2) Z jakiego powodu praktykujesz magię? - Oth - 06-10-2015

Wstępne informacje podałem tutaj: http://witchcraft.com.pl/T-w-jakim-celu-praktykujesz--7261

O ile poprzednie pytanie wiązało się z Waszymi pragnieniami, tutaj interesuje mnie to, co Was do magii w ogóle nakłoniło. Jakie warunki zewnętrzne doprowadziły Was do zajęcia się nią?


RE: (2) Z jakiego powodu praktykujesz magię? - Shadow - 07-10-2015

Ja szukałem wytułmaczenia pewnego zjawiska, widzenia pewnych "cieni". Bezposrednio to natkneło mnie na próbe odnalezienia informacji z zakresu ezo i tak trafiłem na witchcrafta, a potem wszedłem w reszte...


RE: (2) Z jakiego powodu praktykujesz magię? - Void - 07-10-2015

Chcę się w jakimś stopniu wzbogacić - nie mówię o materii - po prostu dobrze jest mieć świadomość że mogę coś wykonać czy wytłumaczyć sobie w inny sposób. Oraz że mogę zmienić tok wydarzeń, w niekonwencjonalny sposób. Do tego fakt medytacji i wszystkiego tego co oferuje to co nazywa się magią - mówię głównie o leczeniu czy zmianie samego siebie.

Oto powód.


RE: (2) Z jakiego powodu praktykujesz magię? - Mintka - 07-10-2015

Powodów jest kilka. Po pierwsze ciągnie mnie odkrywanie i poznawanie tego, czego nauka wyjaśnić mi nie może. Po drugie moje własne korzyści jakie może mi przynieść magią. Po trzecie, bycie osobą świadomą i mającą wpływ na własny los, mogąca kształtować go na wielu plaszczyznach.


RE: (2) Z jakiego powodu praktykujesz magię? - Sh3 - 07-10-2015

Miałam ciekawą rozmowę z kumplem. Nie szczególnie interesuje się on ezoteryką choć podałam mu adres do tej strony i "bawił" się energią co mu się spodobało. Głównie chodzi mi o naszą ostatnią "gadkę szmatkę" na fajce. Nie pamiętam od czego się zaczęło ale zeszło trochę na sprawy "magiczne" i w pewnym momencie oboje doszliśmy do wniosku, że lubimy te tematy ze względu, że wierzymy czy może chcemy wierzyć, że jest Coś więcej. Życie przyziemne owszem jest fajne ale nas bardziej kręci ta duchowa strona istnienia. Dobrze czujemy się medytując wśród drzew a nie kupując kolejną parę butów, odkrywając siłę swej duchowej strony a nie kupując grę na xboxa. Sedno tego wszystkiego jest takie, że jest to wewnętrzna potrzeba porównywalna do jedzenia, picia czy snu. Zawsze mnie ciągnęło w stronę ezoteryki i rzeczy związanych z tym światem. Tak samo z siebie, z wewnętrznej potrzeby.