Witchcraft - Forum ezoteryczne
Las Aokigahara - Wersja do druku

+- Witchcraft - Forum ezoteryczne (http://witchcraft.com.pl)
+-- Dział: Umysł (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Dział: Parapsychologia (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=33)
+---- Dział: Miejsca i zjawiska paranormalne (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=22)
+---- Wątek: Las Aokigahara (/showthread.php?tid=7347)

Strony: 1 2


Las Aokigahara - Neaxx - 27-11-2015

Las Aokigahara zwany lasem samobójców, położony jest w Japonii u podnóża góry Fuji. Powierzchnia to 35 kilometrów kwadratowych, nietypowe zagęszczenie drzew sprawia, że wewnątrz lasu panuje bezwietrzna atmosfera i śmiertelna cisza. Las owiany jest złą sławą ze względu na wyjątkową popularność wśród samobójców, zaraz po wejściu odczuwamy atmosferę śmierci. Rocznie wiesza się tu średnio ponad 100 osób. Większość osób których wybiera się do lasu, idą tylko w jednym celu – aby umrzeć.

[Obrazek: Aokigahara_05_zpsypttc3al.jpg]

Władze kraju aby uniknąć kolejnych samobójstw stawiają przed lasem tablice informacyjne i bezpośrednie komunikaty typu "Zastanów się jeszcze raz!", "Proszę, skontaktuj się z policją, nim postanowisz się zabić!".


[Obrazek: aokigahara_14_zpsy93phia3.jpg]

Aura, jaka tu panuje i świadomość zbiorowego cmentarzyska zapewne dodają odwagi, a tym samym wpędzają w depresyjny nastrój. Już po kilkunastu metrach po wejściu do lasu napotykamy na pierwsze części garderoby porozrzucane między konarami drzew. Bielizna, marynarki czy krawaty to stały widok, który już nikogo nie dziwi. Dalej widzimy butelki po sake czy innych alkoholach, które z pewnością dodały odwagi w odebraniu sobie życia. Są tu również portfele wraz ze zdjęciami rodzin i dzieci samobójców. Często w kieszeniach spodni znaleźć można różnego rodzaju leki i opakowania po nich. A na gęsto rozpostartych konarach drzew zarzucone są pętle sznurów bądź paski od spodni.

Ciała samobójców są zazwyczaj zjadane przez niedźwiedzie, lisy i inne leśne zwierzęta. Las Aokigahara zwany także "Morzem Drzew" słynie jako jedno z najbardziej mrocznych i przerażających miejsc. Nawet gdyby desperat w ostatniej chwili chciał zmienić decyzję i potrzebowałby ratunku, żadne krzyki i wzywanie pomocy mu nie pomogą. Gęstość lasu i potężne konary tworzą naturalną barierę dźwiękową, dzięki czemu wszelkie hałasy z zewnątrz są wygłuszone.

[Obrazek: 634696498434825125_zpswcsqd6ni.jpg]

Jedna ze starych japońskich legend podaje, jakoby w czasach starożytnych z powodu głodu członkowie rodzin zmuszeni byli poświęcać innych członków, by zmniejszać liczbę osób pobierających racje żywnościowe. Osoby takie „oddawano” więc siłom natury i pozostawiano w lesie, gdzie umierały długo i boleśnie śmiercią głodową. Stąd przekonanie, że las Aokigahara jest przeklęty na wieki i stale nawiedzany przez dusze pozostawionych tam na pewną śmierć osób. Do dziś przesądni mieszkańcy Japonii uważają, że będąc w tamtejszych stronach, można czasami ujrzeć kątem oka białe postaci przemykające pomiędzy gęstymi drzewami. Japońscy spirytualiści uważają zaś, iż to dopiero plaga samobójstw popełnionych w tym miejscu sprawiła, że las ten „przesiąknął” negatywną energią i każdy jego zakątek naznaczony jest wieczną klątwą.

Krążą plotki o znajdujących się pod ziemią pokładach żelaza, które powodują wadliwość kompasów, telefonów i różnych urządzeń nawigacyjnych. Lepiej nie wchodzić tam samemu i nie zapuszczać się w głąb lasu.

Źródła: onet, paranormalzone, google.


RE: Las Aokigahara - Olimpia - 27-11-2015

No Japońscy spirytualiści mają całkowitą rację... co do plotek, odnośnie znajdujących się pod ziemią pokładach żelaza, które powodują wadliwość kompasów itp... no cóż, jakbym miała w domu kilka duchów to gwarantuje, że również by mi wszystkie przyrządy elektryczne wariowały...

Musi tam być mnóstwo larw, które wabią ludzi do samobójstwa... no ciekawe miejsce ten las, wiecie że mamy bardzo podobny w Polsce? Uśmiech Nazywa się Lasem Wisielców - nie jest to oficjalna nazwa, tak mówią na niego miejscowi i również jest tam tabliczka kierowana specjalnie dla samobójców. Przejeżdżałam kiedyś przez niego, od razu poczułam tą energię śmierci i taką magnetyczną ochotę, wejścia do tego lasu, i taką melancholię, smutek, który mnie ogarnął... las mnie wabił. Zapytałam się wtedy o ten las, miejscowego chłopaka, z którym wtedy jechałam samochodem, i wtedy powiedział mi, że do tego lasu chodzą tylko ludzie, którzy chcą się powiesić, a robią to często... tak, więc nie tylko w Japonii jest taki las. Lepiej trzymać się od takich miejsc z daleka, zwłaszcza jak ktoś jest energetycznie wrażliwy, bo to naprawdę dość mocno wabi. Ciężko opisać to uczucie, ale bardzo metafizyczne.


RE: Las Aokigahara - Plague Doctor - 04-12-2015

Patrzę, patrzę i w sumie, to tam całkiem przyjemniutko. Idealny teren żeby się rozpanoszyć i... napawać tą "negatywną" energią. Lubię takie miejsca.
(Może to nie jest normalne podejście, ale ostatnimi czasy, uhm... dzieją się ze mną dziwne rzeczy).


RE: Las Aokigahara - dragonis - 05-01-2016

Nakręcili film o tym lesie w kinach od 8 stycznia.


RE: Las Aokigahara - Bvizard - 05-01-2016

Dragonis. Masz na myśli jakiś dokument?
Bo film z użyciem tego lasu jak i jego lekkiej historii to istnieje "Las Samobójców".


RE: Las Aokigahara - dragonis - 05-01-2016

Nie, horror robią z użyciem tego lasu.


RE: Las Aokigahara - Bvizard - 05-01-2016

Hmmm kolejny horror, możesz coś więcej podać?


RE: Las Aokigahara - Ruta - 07-01-2016

Właśnie tak jakoś pomyślałam, że wpis jest stymulowany wszędobylskim trailerem filmu. Szkoda, że zrobili z tego coś horrorowatego, a nie dokument. Tak jak z Golden Gate Bridge. Są miejsca tajemnicze, które przyciągają samobójców.


RE: Las Aokigahara - dragonis - 08-01-2016

Standard. Grupa młodych ludzi chce się udać do lasu na biwak. Ostrzega się ich przed tym, ale nie słuchają. W 99% tego typu filmów to psychopata z maczetą, siekierą lub innym ostrym narzędziem jest mordercą. W tym filmie mordują duchy lasu.

Ogólnie re-mekow robią teraz za dużo: "Na fali", "Footlose", "Conan Barbarzyńca". Wiele filmów jest na podobnych schematach. Choć, trzeba przyznać dużo, jest filmów mających oryginalne pomysły.


RE: Las Aokigahara - Bvizard - 08-01-2016

Dragonis, opis podany przez ciebie wygląda mi na film, do którego podałem link. Może jak mówisz re-mek.


Unebris, czy można byłoby coś zrobić no nie wiem, na przykład oczyścić w jakiś sposób?
Zrobić coś by już ten (i jemu podobne lasy czy miejsca) nie przywoływały słabych ludzi, którzy potem się zabijają.