Witchcraft - Forum ezoteryczne
Sen i pytanie :D - Wersja do druku

+- Witchcraft - Forum ezoteryczne (http://witchcraft.com.pl)
+-- Dział: Powiązane z magią (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=343)
+--- Dział: Nasze Teorie (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=196)
+--- Wątek: Sen i pytanie :D (/showthread.php?tid=7360)Sen i pytanie :D - PoprostuKamil - 10-12-2015

Po co jest sen? hmm może po to żeby dać ludziom poczucie czasu i czas na przemyślenie swojego wyboru, tak to jest to :D Bo gdyby nie sen to co? 24h
Эта машина hahaha xD, a ktoś dał nam świadomość i mam takie pytanie czy są istoty nie miewające poczucia czasu? Tzn., że czas na nich nie wpływa otóż to jest maszyna sztuczna inteligencja, nie dopuśćmy tego w następnym wcieleniu już będzie dupa musimy zrobić? Sprzeciwić się teraz? Proszę o odpowiedź :>


RE: Sen i pytanie :D - Mintka - 10-12-2015

Właśnie tak widzę ten post.

[Obrazek: 1347385528_by_knur82_500.jpg]


RE: Sen i pytanie :D - Olimpia - 10-12-2015

Mintka - dostajesz słowne ostrzeżenie: pilnuj aby nie wykraczać poza regulamin. On przynajmniej stara się coś robić - w przeciwieństwie do reszty. Oczko Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi - np. takie jak ta powyżej.

Co do Twojego pytania Kamil - wiesz kiedy na ogół ludzie się śmieją? Kiedy nie znają odpowiedzi. Od wieków filozofowie i mędrcy zadawali sobie takie i podobne pytania na temat snu. Z tym, że dzisiaj to raczej nie jest żadna tajemnica... przynajmniej jeśli chodzi o naukę.

Po co jest sen? Wiesz, jest wiele spekulacji na ten temat... duchowych i naukowych. Co do czasu to zacznijmy od tego, że tak naprawdę czas nie istnieje, w takim znaczeniu jaką nadała mu ludzkość.


RE: Sen i pytanie :D - geneq13 - 11-12-2015

Odpowiedź Mintka może nie była poprawna, ale szczerze powiem że mnie rozbawił. ;-)

A co do snu to w internecie jest tyle różnych hipotez na ten temat, że ciężko wywnioskować, która jest prawdziwa. Jedyne w kwestii naukowej - regeneracja organizmu.


RE: Sen i pytanie :D - Saruman - 25-01-2016

Jeśli chodzi o czas to ciekawe spojrzenie na to opisuje Liber Kaos. radzę tylko zaznajomić się chociaż ogólnikowo z kilkoma teoriami z zakresu fizyki kwantowej gdyż dla laika mogą być nie zrozumiałe


RE: Sen i pytanie :D - Shadow - 26-01-2016

Co do snu, nasze ciało nie jest doskonałe i potrzebuje regeneracji, ale napewno jest w tym drugie duchowe dno...
Co do poczucia czasu, przecież to my sami określamy sobie czas bo ktoś ustalił że dzień ma 24h, ta ma 60 minut, a minuta 60 sekund. Jeśli chodzi o czas tak naprawde nic nie jest prawdziwe... wiesz, że umiałbym ci w prosty sposób pokazać obraz z przeszłości, nawet film, ciebie młodszego co robisz...


RE: Sen i pytanie :D - Eryk88896 - 08-11-2016

Ponoc w snach mozna uczyc sie wielu rzeczy, jak i komunikowac, rozwijac i doswiadczac wielu rzeczy. A czas spedzony nie wiem czy jest tylko po to by odpoczac, ale rowniez po przebudzeniu zawsze mam wrazenie jakbym o niczym nie myslal przez chwile, jakbym byl calkowicie wylaczony, dopiero po chwili zaczyna sie naplyw tego wszystkiego syfu "musze, mysle, widze, rozmsylam" tam tego nie ma.

Kiedys widzialem pare bytow w snie, raz je swiadomie przywolalem do snu. Mam znajomych co widzieli identyczne byty w snach, wiec ciezko je uznac za wytwor wyobrazni. Ponoc zeby zaczac widziec, trzeba chciec poznac zobaczyc rozwijac sie, i poznac zasady. Tak dokladnie to nie wiem po co sa te sny, moge sie jedynie domyslac xD ale odpowiedzi nie znam :D ale fajne rzeczy mozna w nich doswiadczac.