Witchcraft - Forum ezoteryczne
Podświadomość w trakcie snu - Wersja do druku

+- Witchcraft - Forum ezoteryczne (http://witchcraft.com.pl)
+-- Dział: Umysł (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Dział: Pytania i problemy (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=318)
+--- Wątek: Podświadomość w trakcie snu (/showthread.php?tid=7380)Podświadomość w trakcie snu - Pulgum - 20-12-2015

Witam!
Zwracam się do Was z pytaniem, które już przez trochę czasu mnie nurtowało. Otóż: Czy możliwym jest, żeby w trakcie snu (świadomego snu) wmówić naszej podświadomości nasze prośby/zadania, których oczekujemy od niej? Tak jak dzieje się to w trakcie tworzenia sigili, z tym że w śnie mamy chyba większy dostęp do podświadomości.
Sigil ma za zadanie pokazać podświadomości co chcemy osiągnąć, jest narzędziem dzięki któremu komunikujemy się z podświadomością. W trakcie snu nie potrzebujemy już tego "narzędzia", więc moim zdaniem można w trakcie ld zasiać nasze polecenie do umysłu.
Ale tutaj natrafiam na kolejne pytanie... W jaki sposób mam to niby zrobić? Przypuścimy, mam ld i... i co dalej? Próbowałem z tym eksperymentować. Chciałem przywołać moją podświadomość, żebym mógł z nią porozmawiać we śnie i w taki sposób jej przekazać co chcę od niej. Niestety nie udało mi się jej przywołać... Tzn. W trakcie jak ją wołałem, pojawił się kot. Nawet myślałem, że pod taką postacią ukryła się moja podświadomość, lecz nawet jeśli to zwierzak szybko uciekł przede mną... A wydaje mi się, że i tak rozmowa nic by nie dała, ponieważ podświadomość, z tego co wiem, ma dziwny sposób przekazywania informacji i też trzeba w dziwny sposób dawać jej je.
Inną próbą było wmówienie (powtarzanie, afirmowanie), w trakcie ld, sobie tego co chcę osiągnąć. I tu tylko udało mi się osiągać lepsze zapamiętywanie snów przez 3 dni. Zawsze coś ale lepsza pamięć snów nie była moim jedynym "życzeniem", a tylko te się spełniło.
Będę jeszcze ćwiczył z afirmowaniem we śnie ale tu pojawia się moja wątpliwość. Czy możliwym jest dać, w ten sposób, prośbę do podświadomości, która byłaby długo czasowa (w sensie trwała/potrzebowałaby więcej niż 3 dni)?


RE: Podświadomość w trakcie snu - Oth - 20-12-2015

Podświadomość nie posiada Ducha, nie jest "istotą" i nie można z nią porozmawiać. Ukazanie się jako zwierzę bardzo dobrze odzwierciedla jej naturę, ponieważ nie jest ona inteligentna, a bardziej instynktowna i automatyczna. Nie możesz przekazać podświadomości, że chcesz, aby coś dla Ciebie zrobiła, bo to nie działa w ten sposób. Ty musisz wywrzeć na niej wpływ. Nie prośby, a rozkazy, polecenia. Ty masz ją jedynie świadomie ukierunkować, nie ma miejsca na żaden dialog - to nie ewokacja. Druga sprawa, podświadomość działa poprzez symbole. W LD stwórz więc jakąś symboliczną reprezentację siły, która ma Twoje życzenie zmanifestować. Wszystko zależy od tego, czego chcesz. Najprościej możesz po prostu stworzyć obraz swojego pragnienia w postaci filmu i wyobrazić sobie, że ładujesz go energią. Afirmacja to wcale nie jest złe wyjście. Stałość wywołanego w ten sposób zjawiska to już z kolei zupełnie inna bajka i kłania się kontrola w życiu codziennym. Bo co z tego, że w LD poślesz takie a takie życzenie, jak później na jawie w inny sposób nieświadomie indukujesz sobie coś zupełnie przeciwnego? Ta sama zasada tyczy się wszystkiego i to najczęstszy powód, dla którego początkujący nie osiągają żadnych rezultatów.


RE: Podświadomość w trakcie snu - Olimpia - 20-12-2015

Podświadomość jest częścią Ciebie - to świadomość tylko taka nieświadoma, dlatego nazywa się PODświadomością. Zwierzęta są bardziej inteligentne i uduchowione niż ludzie, a to że ludzie mają w swej pysze spaczone wyobrażenia inteligencji czy duchowości, to cóż. W każdym razie - podświadomość nie pojawia się pod ŻADNYM symbolem.

Podświadomość komunikuje się poprzez symbole, tzn. wiedza podświadoma może być przez Ciebie czerpana, ale manifestuje się w formie symboli, jednak sama nie pokazuje się jako symbol. Zwierzak, którego zobaczyłeś to prawdopodobnie Twoje Zwierzę Mocy. Uśmiech Taki zwierzęcy opiekun.


RE: Podświadomość w trakcie snu - xao - 20-12-2015

Cytat:Zwierzęta są bardziej inteligentne i uduchowione niż ludzie, a to że ludzie mają w swej pysze spaczone wyobrażenia inteligencji czy duchowości, to cóż.
Czym więc jest dla Ciebie "niespaczone" pojęcie inteligencji? Czym zwierzęta przewyższają ludzi? Jestem bardzo ciekawy...


RE: Podświadomość w trakcie snu - Gauge - 21-12-2015

Olimpia,

A co z dajmonami?


RE: Podświadomość w trakcie snu - Olimpia - 25-12-2015

(21-12-2015, 21:22)Gauge napisał(a): Olimpia,

A co z dajmonami?

Nie będę się wypowiadać na tematy, na których się całe gówno znam. A takim tematem jest właśnie np. Dajmon. Warto byłoby zapytać kogoś obeznanego.


RE: Podświadomość w trakcie snu - Bvizard - 25-12-2015

Zaraz, co?, jaki Dajmon?.


RE: Podświadomość w trakcie snu - Oth - 26-12-2015

Daimon(ion) jest głosem NADświadomości (Logosem), a nie podświadomości.