Witchcraft - Forum ezoteryczne
Vipassana,czyli medytacja wglądowa - Wersja do druku

+- Witchcraft - Forum ezoteryczne (http://witchcraft.com.pl)
+-- Dział: Magia (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Podstawy Magii (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=67)
+---- Dział: Praktyczne (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=68)
+---- Wątek: Vipassana,czyli medytacja wglądowa (/showthread.php?tid=7439)Vipassana,czyli medytacja wglądowa - dragonis - 19-01-2016

Kolejny fragment ,,Medytacja dla początkujących" Stephanie Clement.


1. Pozycja taka sama jak w medytacji uspokajającej. Wzrok nie jest skupiony na podłodze, lecz skierowany daleko przed siebie. Sposób ten umożliwia szersze widzenie.

2. Podczas oddychania zwracaj uwagę na wszystko, co dostrzegasz wzrokiem. Pamiętasz ćwiczenie z okładka tej książki? Wówczas koncentrowałeś się na jednym przedmiocie. Obecnie zwracasz uwagę na wszystko, co widzisz.

3. Nie skupiaj się na tym, co widzisz, jedynie uświadamiaj sobie co dostrzegasz. Stwierdzisz, że błądzisz myślami po rozmaitych rzeczach: wzorze i fakturze dywanu, barwie ściany, świetle wpadającym przez okno, nodze krzesła - po wszystkim co widzisz.

Medytacja ta pomoże ci uświadomić sobie otoczenie, docenić szczegóły i bogactwo. Rzadko mam okazję przyglądać się światu tak intensywnie. Nauczywszy się tego, dojdziesz do wniosku, że codzienne otoczenie jest bardziej kolorowe i ciekawsze niż przedtem.

................................................................................................................

Pod kropkami moje przemyślenia. Więc tak następny post będzie o medytacji uspakajającej. Poszukam w Internecie zobaczy się. Autorski post dam natomiast na temat chimery - Mitycznego greckiego potwora.
A ukaże się on w najbliższy piątek .

Medytacja wglądowa pomaga dostrzec wszelkie szczegóły otoczenia. Pomaga dostrzegać nawet najmniejsze detale otoczenia.


RE: Vipassana,czyli medytacja wglądowa - olka89 - 06-05-2016

Znam tę pozycję i polecam, szczególnie dla osób, które nie znają tematu lub dla których ten temat wydaje się być odległy. Po zapoznaniu się myślę, że można się naprawdę wiele dowiedzieć, zmienić swoje myślenie. Ja po przeczytaniu czułam potrzebę zapoznania się z jeszcze większą ilością materiałów, dlatego moim zdaniem warto. :-)