Witchcraft - Forum ezoteryczne
Techno-Szamanizm - dafaq? - Wersja do druku

+- Witchcraft - Forum ezoteryczne (http://witchcraft.com.pl)
+-- Dział: Magia (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Magia Chaosu (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: Techno-Szamanizm - dafaq? (/showthread.php?tid=7457)Techno-Szamanizm - dafaq? - Void - 21-01-2016

Okej... to już brzmi jak termin pokroju "Dark Wicca" itp, ale pozwólcie mi wyjaśnić... Oto zwój zasad z pewnego dokumentu zwanego Apikorsus:

"TECHNO-SZAMANIZM
1. Czemu używać szklanej kuli - spróbuj rozstrojonego telewizowa - dodatkowo dostajesz jeszcze 'biały szum' gratis!
2. Zbieraj porzucane graty innych ludzi i twórz z nich magiczne obiekty. Talizmany tworzone z foto-montaży i kolaży, kawałków puszek i starych części z radia.
3. Inwokuj fetysze dzisiejszych czasów, wykorzystuj dla swoich celów wizerunki firm 'Unilever' czy 'Max Factor'. To, co my nazywamy czarami, oni nazywają reklamą.
4. Rytuały mające na celu 'Zatrzymanie Miasta', kradzieże sklepowe, strajki lub uszkodzenia komputerów są dużo bardziej zabawne niż wszystkie te zwyczajne rzeczy. Sprawdź, czy byłbyś w stanie stworzyć poltergeista, który zasiedliłby się w miejscowym urzędzie podatkowym.
5. Eksperymentuj z fałszywymi wiadomościami radiowymi. Nagraj zapowiedzi rzeczy dziwnych i zakręconych, po czym puszczaj je w zatłoczonych pociągach i autobusach. Oglądaj ludzi zastanawiających się 'czy ja to rzeczywiście słyszałem?' i uchwyć chwilowe zawieszenie rzeczywistości.
6. Być może potrzeba nam rewolucji w magii?"

Techno-Szamanizm to nurt dosyć "współczesnej" magii, która zwraca swoje techniki do magii chaosu i szamanizmu. Tak... to podstawy. Jak to wygląda w praktyce? Zepsuł ci się komputer, i co? Nie opłaca się naprawiać, a masz hajs na nowy.
To co? Zaklinamy!
Rozłóż go na części, albo pracuj z całością.
-Czemu nie zrobisz z jego osłon(obudowy), amuletu na swoją osłonę?
-Na kościach pamięci umieść programy serwitorów! Kto ci zabroni?!
-Na USB wpisz modlitwy w plik txt. i powieś koło domu jako "nowoczesną ozdobę".
-O... chcesz się podłączyć do drzewa? użyj "zaczarowanego" kabla USB!
Co do USB, sam jego znak możesz uznać za uniwersalny łącznik, więc może być używany jako otwieranie bram, czy poprzedzać każdą akcję z manipulacją.
Wystarczy trochę praktyki i wyobraźni.

A teraz na poważnie.
Podam ciekawy przykład. Płyta główna to miejsce gdzie wszystkie informacje z twojego komputera, wgrane w różnorakiej postaci. Jest to też miejsce pamięci.
Przetnij ją, by zyskać cienki pas, i zaizoluj u podstawy, jak rączkę noża. Teraz wytwórz w jej astralnym odpowiedniku, worek na energię, oraz spraw by to co w niej umieścisz, dosłownie pożerało szkodliwe byty, gdy się z nimi zetknie.
Voila... zyskałeś ciekawy athame, który może łapać byty.
Inna kwestia... Możesz ewokować choroby i przesyłać je do kogoś... Czemu nie sprawisz komuś natłoku myśli, wysyłając mu reklamy czy wirusy jako myślokształty do jego głowy? Tak... ta wnerwiająca muzyczka z reklamy już nigdy nie wyjdzie mu z głowy!

Teraz coś z innej beczki.
Istnieje byt zwany "Ellis"(Hail ChaosNet!), jego sigil łatwo znaleźć. Malnij go na ścianie budynku, i drugi w swojej skrzyneczce na narzędzia/kartce z sigilem. Polecam jeżeli chcesz zyskać na sile w swoich akcjach.
Sam byt zwany jest LS (Linking sigil) i przekazuje energię do drugiej postaci/kopii, która jest zestrojona z akcją (polecam poczytać).

Odnosząc się do punktu numer 5.
"KLĄTWA CZARNEGO DŻINA
autorstwa Hakima Beya (skopiowana z magazynu Nox 4/Chaos)

Jak zesłać straszliwą klątwę na szkodliwą instytucję.
Wyślij do firmy paczkę zawierającą butelkę, zakorkowaną i zapieczętowaną czarnym woskiem. W jej środku: martwe insekty, skorpiony, jaszczurki itp.
Worek cmentarnej ziemi oraz innych obrzydliwych substancji; jajko poprzekłuwane żelaznymi gwoźdźmi i szpilkami.


To sprowadzi Czanego Dżina, Mroczny Cień.

Dołączona wiadomość winna wyjaśniać, że urok ten skierowany jest przeciwko instytucji, a nie pojedynczym osobom. Jednakowoż, póki instytucja będzie czynić szkody, doputy klątwa, niczym lustro będzie nasyłała nań niepowodzenia - miazmę negatywności.
Przygotuj nową wiadomość wyjaśniającą klątwę oraz to, że została ona rzucona na prośbę pewnej zmyślonej społeczności. Wyślij kopie do wszystkich pracowników i wybranych mediów. W noc poprzedzającą ich otrzymanie poobklejaj siedziby instytucji kopiami emblematu Czarnego Dżina wszędzie, gdzie będą mogły być zauważone przez pracowników przybywających rano do pracy.

"To, co nas zniewala musi zostać w jakiś sposób zniszczone... Wszystkie fomy magicznej zemsty nastawione są na terminację, w różnym znaczeniu tego słowa, gnębiciela. Jeśli nie możemy dorównać czemuś poziomem, zdegradujmy to do naszego!"
-Stephen Sennit, Nox."

Trochę przekombinowane, ale jakże ciekawe dla swoich praktyk.
"Co z tego że coś nie istnieje, skoro może być tak łatwo wykreowane i użyte?"

Tylko tyle chciałem przekazać. sam dokument jest ciekawy i pozwala na wiele wariacji, a jego koncepcje są dosyć praktyczne
Oto link do pełnego tłumaczenia:
http://pl.chaosfera.wikia.com/wiki/APIKORSUS