Witchcraft - Forum ezoteryczne
Ketos Trojanski - Mit o tym jak Herakles go zabił - Wersja do druku

+- Witchcraft - Forum ezoteryczne (http://witchcraft.com.pl)
+-- Dział: Magia (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Istoty (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=19)
+---- Dział: Istoty Greckie (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=238)
+---- Wątek: Ketos Trojanski - Mit o tym jak Herakles go zabił (/showthread.php?tid=7501)Ketos Trojanski - Mit o tym jak Herakles go zabił - dragonis - 30-01-2016

Posejdon nasłał tego potwora na Troje, by ukarać jej króla za oszustwo. Apollo dbał o stada. Posejdon pomagał wznosić mury miasta gdyż z powodu kłótni Zeus wygnał go na ziemie na dziesięć lat. Gdy przyszedł czas powrotu i mury miasta zostały ukończone Władca oceanów zwrócił się do króla o zapłatę. Laomendon oszukał boga mórz nie tylko nie płacąc tego, co w był Mu winien, ale też wyganiając Posejdona ze swych włości. Rozgniewane bóstwo nasłało na miasto Ketosa by je zniszczył. Leomedona ogarnął strach i postanowił ułaskawić wściekłego boga. W zamian za danie jednej dziewicy co roku potworowi miasto miało ocaleć. Zdecydować miał los kto zostanie ofiara morskiego stwora . Poprzez losowanie orzeczono, że Hezjone córka Leomendona miała paść ofiarą stwora. Herkules wracał właśnie z wyprawy od Amazonek. Leomendon zawarł umowę z herosem. W zamian za trzodę, która Apollo się opiekował Herakles miał zabić morskiego potwora. Herakles zabił potwora i uratował Hezjone. Król Troi nie chciał wywiązać się ze swej umowy. Herakles odszedł z miasta, by po pewnym czasie powrócić z sześcioma statkami. Zabił on Leomadona i wszystkich jego synów, prócz którego Priama wziął w niewole. Hezjome wykupiła brata z niewoli Heraklesa, a ten odpłyną wraz z resztą statków.
Tak oto życie postradał Ketos trojański zabity przez Heraklesa. Wysłany, bo śmiertelnik próbował oszukać bogów.

( wersje tu przedstawione są takie jak ja znam i mogą się różnic od wersji znanych przez innych . Tak to jest z mitami )