Witchcraft - Forum ezoteryczne
Rytuał Relaksacji wg. Magija Współczesna - Wersja do druku

+- Witchcraft - Forum ezoteryczne (http://witchcraft.com.pl)
+-- Dział: Magia (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Podstawy Magii (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=67)
+---- Dział: Praktyczne ćwiczenia (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=68)
+---- Wątek: Rytuał Relaksacji wg. Magija Współczesna (/showthread.php?tid=7612)Rytuał Relaksacji wg. Magija Współczesna - Adair - 10-03-2016

Witam,

Pozwoliłem sobie dodać tutaj Rytuał Relaksacji z książki Magija Współczesna. Zauważyłem, że nie jest on tutaj dokładnie przybliżony a komuś może pomóc i się przydać. Tekst tłumaczyłem słowo w słowo z angielskiego.

KROK PIERWSZY. Usiądź, bądź połóż się wygodnie w miejscu odosobnionym w którym nikt nie będzie przeszkadzał Ci przez przynajmniej 5 minut. Pamiętaj o wyłączeniu telefonu. Jeśli siedzisz powinieneś mieć wyprostowane plecy. Nogi oraz ręce nie powinny być skrzyżowane niezależnie od tego czy siedzisz czy leżysz. Jeśli siedzisz połóż dłonie na kolanach. Zdejmij okulary bądź soczewki kontaktowe. Twoje oczy powinny być zamknięte.

KROK DRUGI. Wyobraź sobie złotą kulę pięknego, ciepłego światła otaczającego twoje stopy. Jeśli nie potrafisz sobie owej kuli wyobrazić, nic nie szkodzi. Po prostu wiedz, że ona tam jest. Zawsze niesie ona ukojenie i pozwala się całkowicie zrelaksować. Nie ważne w które miejsce przesunie się kula, całe napięcie znika. Pozwól jej całkowicie rozluźnić twoje stopy, wypełnić je ciepłem oraz spokojem.

KROK TRZECI. Teraz pozwól kuli światła przemieścić się w górę twoich nóg i wyżej do klatki piersiowej. Następnie pozwól jej przesunąć się w dół do twoich ramion, palców i w końcu do szyi oraz głowy póki w całości nie będziesz wypełniony ciepłym, złotym blaskiem całkowitego spokoju i rozluźnienia. Pozwól kuli poruszać się powoli, nie spiesz się.

KROK CZWARTY. Poświęć kilka chwil na eksplorowanie swojego ciała. Jeśli w jakimkolwiek miejscu wyczujesz napięcie, po prostu wyślij tam kulę a napięcie zniknie. Z każdym oddechem postaraj się być coraz bardziej zrelaksowany.

KROK PIĄTY. Pozostań zrelaksowany przez kilka chwil. Wiedz, że zawsze możesz wrócić do tego stanu, po prostu powtarzając rytuał relaksacji. Może skorzystać z niego nawet w nocy gdy masz problemy z zaśnięciem. Zjednocz się z samym sobą.

KROK SZÓSTY. Kiedy jesteś gotowy wyjść ze stanu całkowitego rozluźnienia, weź trzy głębokie oddechy i poczuj nową energię napływającą do twojego ciała z każdym oddechem. Niech energia całkowicie przez ciebie przepłynie od końcówek twoich włosów aż do palców u rąk i nóg. Bądź świadomy otaczającego Cię świata i oddychaj głęboko.


Rytuał w tej formie należy powtarzać raz dziennie, pomimo swojej prostoty jest on bardzo ważny.