Witchcraft - Forum ezoteryczne
Strzelające świece - Wersja do druku

+- Witchcraft - Forum ezoteryczne (http://witchcraft.com.pl)
+-- Dział: Magia (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Pytania i problemy (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Wątek: Strzelające świece (/showthread.php?tid=7625)

Strzelające świece - marianna000 - 03-20-2016

Hej. Uśmiech
Zastanawiam się jakie jest Wasze odczucie co do strzelających świec.
Przypadek z dzisiejszego dnia, a właściwie z wczorajszego:
Podczas rytuału świeca puszczała iskry, nie ukrywam, że sprawdzałam w rożnych źródłach znaczenie takiego zdarzenia i w zależności od owego źródła podawano bardzo różne powody oraz znaczenia takiego zjawiska.
Źródła jak to źródła, jedne są mniej a inne bardziej wiarygodne ale zależy mi na Waszej opinii.
Jako, że tutaj, na tym forum mam wrażenie,że jest cały tzw. "beef" czyli konkretne informacje i takie mega ścisłe i konkretne dane na tematy które nas wszystkich interesują to pozwalam sobie na kontakt z Wami, niezwykłymi zjadaczami zwykłego chleba o pomoc i rozjaśnienie owego tematu i własne spostrzeżenia, które wynikają z obserwacji i własnego doświadczenia - nie tylko to co gdzieś wyczytaliście - if you know what i mean. Oczko

Z góry dziękuję, pozdrawiam i dobranoc. Uśmiech

RE: strzelające świece - Kamis - 03-20-2016

No Hej. Powiem Ci że to raczej dobry znak ,,te strzelanie,,. Kojarzy mi się z energią.. energią użytą w konkretnym celu, czy to urok czy klątwa czy coś do polepszenia bytu ale... ale słyszałem o przypadkach kiedy to świeca ledwo się pali i kadzidło i właśnie strzela wiążąc koniec z końcem. Powiem że zdarzają się świece które strzelają bo mają np sporo wody w sobie lub tym podobne. Mi ostatnio kadzidełko (w patyczkach) strzelało non toper, ale zorientowałem się że tak jest w przypadku każdej sztuki akurat taki sort kupiłem trafny. Szukanie wyjaśnienia w nadprzyrodzonych siłach to też nie wyjście... Faktem jest że zdarzyło się to podczas rytuału... ale sprawdź jeśli możesz czy np bliźniacza świeca też nie strzela. Jeśli nie to w takim przypadku najlepiej polegać na intuicji. Jeśli czujesz że świeca wiąże koniec z końcem strzelając iskrami to odpowiedz będzie negatywna, a jeśli strzela energicznie to pozytywna. Uśmiech

RE: strzelające świece - marianna000 - 03-20-2016

Dzięki Kamis.
Przyznam, że nie bardzo wiem co masz na myśli pisząc o tym wiązaniu końca z końcem.. czy chodzi o to że słabo strzela?
Świeca nie strzelała cały czas ale tak okazjonalnie i szły wtedy iskry. Nie jest to też kwestia partii świec bo pozostałe tak nie miały.
Trudno mi powiedzieć cz było to energiczne strzelanie czy nie jako ze wystrzał iskry sam w sobie jest spowodowany jakąś siłą ergo jest to z natury energiczne zjawisko - tak mi się wydaje...

RE: Strzelające świece - Shadow - 03-20-2016

Kamisowi chodziło chyba o to, że wiąże koniec z końcem bo jest na skraju zgaśnięcie, nie domaga i te iskry wyglądają jak ostatnie agonalne zipanie.

RE: Strzelające świece - marianna000 - 03-20-2016

Aa możliwe, ale świeca strzelała gdy było jej jeszcze sporo, a i ogień był dobry.

RE: Strzelające świece - Magnus - 08-28-2016

Gdy świeca pali sie równo i nie strzela, to znak, że proces przechodzi prawidłowo, gdy strzela to oznaka spalania wydzielających się negatywnych energii.