Witchcraft - Forum ezoteryczne
Poszukuję osób do pomocy w badaniu - Wersja do druku

+- Witchcraft - Forum ezoteryczne (http://witchcraft.com.pl)
+-- Dział: Powiązane z magią (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=343)
+--- Dział: Teorie i przemyślenia (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=196)
+--- Wątek: Poszukuję osób do pomocy w badaniu (/showthread.php?tid=7806)Poszukuję osób do pomocy w badaniu - Sol- InVictus - 22-09-2016

Witajcie. Poszukuje niezależnej opinii, a raczej wyników badania, zagadnienia, które obecnie badam.

Pokrótce: poszukują osób które za pomocą dostępnych sobie środków (ewokacja, medytacja, podróże astralne, dywinacja) być może inne talenty które jednostkowo przejawiacie.

Temat: Tożsamość istoty zwanej Lucyferem.
Lucyfer to Jeden z najbardziej znanych Istot Demonicznych u nas na ziemi. Jeden z Wielkich Królów Piekła, Pan Południowego Tronu, Upadły etc...

Jednakże Lucyfer to nazwa łacińska, a jego kult, jak udało mi się ustalić jest znacznie starszy.

Sam jestem Okultystą i prowadzę badania nad tym zagadnieniem. Posługując się ewokacjami i dywinacją. Jednakże - nie wszystkie istoty chcą się podporządkować w każdej kwestii, a zdobycie imion graniczy z cudem. Ci co znają temat wiedza o czym mowa.

Cel badania: Nie proszę o wykonywanie niebezpiecznych, czy skomplikowanych rytuałów w celu dowiadywania się Prawdziwych imion. Uśmiech
Proszę tylko o pomoc w ustaleniu jednej rzeczy:

- Czy Lucyfer i Sumeryjski bóg Ea - Enki to ta sama istota?


Wiedza którą badam byłą w posiadaniu organizacji Thule, jednakże nie posiadam kontaktów by do niej dotrzeć.
Proszę o pomoc tych z Was,którzy posiadają umiejętności by poradzić sobie z tematem.

Proszę również by przy wyniku jaki wam wyjdzie podać sposób zdobycia tj. informacji - tzn. Technikę której użyliście.

Z góry dziękuję za pomoc w badaniach. Obiecuję podzielić się innymi ciekawymi spostrzeżeniami z tych badań (dotyczą całego rzędu istot) w stosownym czasie.

Okultyzm to swojego rodzaju nauka. Potrzebuje niezależnych badań tematu by stwierdzić z pewnością z czym mamy do czynienia. Wiedza Ludzkości ulega zatarciu na przestrzeni minionych lat, języków i religii. To czym dysponujemy dzisiaj, wiedza którą możemy nazwać "ezoteryczną wiedzą powszechną" to już wiedza zatarta, odkrywana na nowo, tożsamośc bogów (demonów) jest już tematem częściowo zatartym.

PS. Dziękuję wszystkim za swoje własne rozmyślania - szczególnie teoretykom - Obejdzie się. Teorii mam aż nadto. Oczko Niepotrzebne są kolejne komplikacje w tym temacie, który jest i tak już dość pokomplikowany ^^

Po znaku interpunkcyjnym naciskaj spację bo później się to za bardzo zlewa. Emotka nie kończy zdania, więc staraj się tam też wstawiać kropki itp. - Neaxx


RE: Poszukuję osób do pomocy w badaniu - Void - 22-09-2016

Zależy jaki Lucyfer. Wbrew pozorom tożsamość kulturowa nie jest równa astralnej sile, a wiele osób dla zabawy czy światopoglądu tak nazywa swoje serwitory. Obiektywność tego badania jest w ch* niska.

A Ea i Lucyfer to nie te same byty, całkowicie inna energia, choć charaktery delikatnie zbliżone.

Powodzenia w organizowaniu badań. Oczko

+Jedna kwestia. Pracując z ewokacją na pewno to wiesz, ale im więcej symboli zgromadzisz, szczególnie z oryginalną istotą, tym lepiej pójdzie praca. Użycie ścieżkowania zamiast ewokacji może być lepsze na początek - z góry przepraszam za "zbędną teorię".


RE: Poszukuję osób do pomocy w badaniu - Sol- InVictus - 22-09-2016

Tego typu "zbędne teorie" są mile widziane. Uśmiech Oczko


RE: Poszukuję osób do pomocy w badaniu - Void - 22-09-2016

To było powiedziane pół sarkazmem, ale ciesze się że mogłem pomóc. Oczko
PS: Obczaj Drzewo śmierci w kabale LHP, spodoba ci się jeżeli interesuje cię ta strona okultyzmu.


RE: Poszukuję osób do pomocy w badaniu - Sol- InVictus - 25-09-2016

Znam LHP jak własną kieszeń,jednakże nie podzielam tego systemu. Oczko


RE: Poszukuję osób do pomocy w badaniu - Void - 26-09-2016

"Nie ma tego złego..." ale rozumiem. Uśmiech


RE: Poszukuję osób do pomocy w badaniu - Cathubodua - 28-09-2016

(22-09-2016, 11:12)Sol- InVictus napisał(a): - Czy Lucyfer i Sumeryjski bóg Ea - Enki to ta sama istota?

Nie.

„W okresie patrystycznym tradycja chrześcijańska nadała Szatanowi imię Lucyfer. Pochodzi ono z „Satyry na śmierć tyrana” z księgi Izajasza. Znajduje się tam fragment: „Jakże to spadłeś z niebios, Jaśniejący, Synu Jutrzenki? Jakże runąłeś na ziemię, ty, który podbijałeś narody?Ty, który mówiłeś w swym sercu: Wstąpię na niebiosa; powyżej gwiazd Bożych postawię mój tron. Zasiądę na Górze Obrad, na krańcach północy. Wstąpię na szczyt obłoków, podobny będę do Najwyższego. Jak to? Strąconyś do Szeolu na samo dno Otchłani!” (Iz 14, 12-15).

Kontekst nie pozostawia wątpliwości, że ów Jaśniejący Syn Jutrzenki (hebr.Helel Ben Szachar) to w tym miejscu ironiczne określenie władcy babilońskiego, którego pycha zaowocowała złudnym przeświadczeniem, że może być większy od Boga.[...]
Septuaginta tłumaczy wyrażenie helel ben szachar z hebrajskiego tekstu Księgi Izajasza jako „gwiazda poranna” (gr. ho phos-phoros), natomiast św.Hieronim w Wulgacie oddał hebrajskie słowo helel i greckie ho phosphoros przez łacińskie lucifer („niosący światło”, od łac. lux-światło, ferre- nieść).

Orygenes, dokonując egzegezy tego fragmentu (Homoiliae in Ezechielem 13, 2) uznał satyrę na upadłego tyrana z Księgi Izajasza (14, 3-17) za alegoryczną wypowiedź o buncie najpotężniejszych z aniołów, wiążąc ją za słowami Jezusa o upadku Szatana z Ewangelii wg św.Łukasza (10, 18) („Widziałem Szatana, spadającego z nieba jak błyskawica”).

Podobną wykładnię Księgi Izajasza (14, 12) podali inni ojcowie kościoła: św.Hieronim, Euzebiusz z Cezarei, św.Augustyn, Grzegorz I Wielki, Tertulian.[...]

Później uznano, że słowo”lucyfer” należy traktować jako imię określające stan pierwotny Szatana.[...]

Termin lucifer w łacińskich tekstach starożytnych i średniowiecznych określa przymiot Chrystusa - jako niosącego światło prawdy.”

(Źródło - Roman Zając „Przewodnik po niebie, piekle i ich mieszkańcach” Wydawnictwo m Kraków.)


Początkowo Szatan rozumiany jest jako jeden z najwyższych Serafinów którego rolą jest oskarżanie bytów indywidualnie istniejących przed Bogiem.
Natomiast tę Złą konotację jaką dzisiaj uważamy za odpowiednią dla Niego zaczęto tworzyć dopiero około pięćdziesiątego roku przed naszą erą.

Skoro jak wcześniej napisałeś/napisałaś (masz w swoim profilu płeć niezweryfikowaną) że Okultyzm to swego rodzaju nauka, to chyba jasne że opieramy się na źródłach historycznych. Te źródła są bardzo dobrze opisane i tożsamość bogów czy bytów nie została (jak napisałeś/napisałaś) zatarta, bo nadal są obecni. Natomiast widać że Ty szukasz im nowej tożsamości. Tymczasem z bogami, a zwłaszcza ze starymi bogami nie ma takich zabaw. Z bytami tym bardziej.

W tym pomyśle projektu pojawiają się wyraźne nieścisłości, tak że wolę się odezwać, niż patrzeć jak kolejne osoby i inni czytający ten temat są wprowadzani w błąd.

Skąd pewność że tak stary, ponad 2000 letni (i doświadczony) byt poda, w ogóle będzie chciał podać Tobie czy komuś innemu swoje (prawdziwe) imię.
Co mu za to w zamian ofiarujesz i czemu namawiać ludzi który nie mają (w większości) doświadczenia okultystycznego do pójścia w takie działania, skoro dla nich każde działanie będzie niebezpieczne, patrząc (z doświadczenia) jak niebezpieczne są takie byty.
Co dla Ciebie oznacza skomplikowany rytuał albo niebezpieczny rytuał - myślisz że Lucyfera czy byty tego pokroju wzywa się o tak. No chyba że mowa o badaniach (w) wyobraźni.
Czy może sumeryjskiego boga, którym królowie składali ogromne ofiary żeby zdobyć Jego uwagę i przychylność, to użytkownik tego forum bez wiedzy o całym tym zapleczu historycznym wezwie i ot tak go sobie przywoła, a On przyleci i będzie chciał rozmawiać za darmo.
Dobrze jest mieć świadomość natury takiego boga, a do tego nie wystarczy info z Wikipedii, trzeba być aktywnym uczestnikiem takiej tradycji, albo rekonstruować dane obrzędy, lub iść ścieżką Zakonu okultystycznego.

Patrząc na Twoją propozycje uważam, że masz bardzo małe doświadczenie w okultyzmie.
Cały ten pomysł z badaniem oraz założony przez Ciebie temat jest dziwny.

Sądzę że jeśli już szukasz to bytu, który podaje Ci się za Lucyfera i wkręca Cię w poszukiwania swojego prawdziwego imienia, przy czym każe Ci naganiać mu innych ludzi - pomagających w poszukiwaniach, a będących dla niego formą energetycznego pożywienia.


RE: Poszukuję osób do pomocy w badaniu - Magician7 - 28-09-2016

Zgadzam się że temat jest dziwny, ALE, bardzo dobrze że wogule bierze się za badania. Jeżeli będzie robić to z głową, to napewno dojdzie do wartościowych wniosków. Jeżeli nie, wkońcu się sparzy i zabierze za coś innego. Tak czy tak, nie ma powodu twierdzić że istnieje realne zagrożenie, gdyż wielu urzytkowników przywołuje sobie Bogów Egipskich, Greckich czy duchy natury. To samo tyczy się innych forów. Do tej pory nikt nie napisał że jest prześladowany przez żadnego ofiary Boga. Stąd nie ma powodu twierdzić że byty stanowią takie zagrożenie jak ludzie sobie nawzajem czy też większe. A jeśli chodzi o drogi wyznaczane przez grupy okultystyczne czy daną tradycję okultystyczną, to wiedz że magia = / = okultyzm. Ja nie jestem okultystą, jak i większość osób na tym forum. Dlaczego? Ponieważ nie skupiam się w swojej praktyce na pojmowaniu zjawisk poprzez doświadczenia, tylko na metodologicznej analizie oraz p raktyczności i efektywności danych działań. Dlatego można mnie zaszufladkować do psioniki. Mimo to, nie identyfikuje się w taki sposób. A fakt braku przynależności do grupy, nie wpływa na jakość mojich metod i wiarygodność wiedzy.