Witchcraft - Forum ezoteryczne
Gnoza - Wersja do druku

+- Witchcraft - Forum ezoteryczne (http://witchcraft.com.pl)
+-- Dział: Magia (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Pytania i problemy (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Wątek: Gnoza (/showthread.php?tid=7865)

Strony: 1 2 3

RE: Gnoza - Rasphul - 12-11-2016

Początkowe ćwiczenia mają być nudne, by odróżnić ludzi, którym naprawdę zależy od nienadających się do rzemiosła dyletantów. Uśmiech

RE: Gnoza - Eryk88896 - 12-11-2016

ale ja usypiam, nie chce usypiac ale usypiam XD
Glownie wtedy gdy mam sie np koncentrowac na oddechu to zamykam oczy i oddycham xD I usypiam :D jeszcze szybciej XD poprobuje jeszcze moze cos z tego wyjdzie, ale jak bede znow siedzial godzine i probowal i usne to sie zdenerwuje xD

Na tym polega ćwiczenie Uśmiech
Na początku każdy zasypia Uśmiech

Istnieje kilka metod radzenia sobie z tym, np. przed ćwiczeniem moczenie twarzy w lodowatej wodzie Uśmiech

Spróbuj punktowej koncentracji na płomieniu świecy. Wtedy masz otwarte oczy, rób to na siedząco. Jeśli koniecznie musisz to mrugaj. Ćwiczenie wykonuj dwa razy dziennie po 10 minut. Nie ma sensu na początku robić tego dłużej.

Magiczny sukces nie polega na jednorazowym długim ćwiczeniu,a na sumiennym codziennym powtarzaniu, nawet krótko trwających ćwiczeń.

nie mam swiecy xDD moze byc to cokolwiek innego? Jakis przedmiot?? czy to musi byc koniecznie swieca xD jak tak to dlaczego? xd

Może być cokolwiek, choć świeca jest o tyle lepsza, że płomień się delikatnie rusza, co sprawia, że doznajemy nieco zmienionych bodźców Uśmiech

czyli moge patrzec na dlonie np, bo to przypomina swiece wtedy XD tak samo jak zarowka XD no dobra zobaczymy co z tego wyjdzie :D

Najlepiej, żeby obiekt znajdował się w odległości około pół metra od Ciebie, więc dłonie średnio się nadają.
Cholera, kup sobie świeczkę i tyle. Uśmiech

mam ten problem ze usypiam ile kroc probuje XD to odlatuje xD miesza mi sie wzrok i nie moge wytrzymac xD moze dlatego ze leze, moze na siedzaco bedzie okej. i nie zasne xd

Oczywiście, że masz siedzieć!

Nie wiem skąd wzięło się to przekonanie, że dobrze jest leżeć przy ćwiczeniach, to absurd. Usiądź na krześle, plecy i głowa prosto, kolana i stopy razem, ręce na kolanach. Pozycja będzie się wydawała niewygodna, do czasu. Jeśli i to nie pomoże, przed przyjęciem pozycji zamocz twarz w zimnej wodzie i wytrzyj.

Ps. ta pozycja to asana "Bóg" Uśmiech

RE: Gnoza - Eryk88896 - 13-11-2016

Dobra dobra jestem xd Probowalem tak jak powiedziales z ta swieca
Zalatwilem sobie taka mala swieczke siedzialem na krzesle, w tej pozycji ktora mi powiedziales czulem sie nie wygodnie zaczalem w takiej zwyczajnej na siedzaco bylo okej. Bo ta pozycja do siedzenia co powiedziales mialem wrazenie jakbym musial trzymac sie i byc spietym, jakos tak.. Nie dalo rady sie nie skupiac na nogach i rekach..

Nie moglem stlumic dzwiekow znowu. Siedzialem nwm ile z godzine i sie patrzylem. Po jakims dluzszym czasie mialem jakies dziwne schizy, myslalem ze plomien do mnie mowi, macha do mnie, zerka na mnie, zmienia ksztalty cos tam jest, co chwile sie ruszalo pokazywalo, naprawde dziwne.. Chwilami zapominalem co robie, nie slyszalem dzwiekow, ale po chwili jak cos glosniej to odrazu slysze. Mialem wrazenie jakbym sie chysial do przodu i do tylu caly czas, ale nie robilem tego, tak jakby mi w srodku tak walilo i sie chysiam XDD co jakis czas mialem cos takiego jak pykniecie w nosie?? Podobnie mam gdy jestem przeziebiony i zatoki mi sie odtykaja, pare razy tak bylo nwm czemu.. Mialem wrazenie jakby swieczka co jakis czas sie poruszala, krecila bardziej w kolko lub lekko w lewo i w prawo.. No jakies dziwne rzeczy ale nie moglem tych dzwiekow sie pozbyc.. Oo i po dlugim czasie widzialem dokladnie swoje mysli ktore mnie w glowie kraza i rozpraszaja, moglem je ocenic, ale pozbyc sie ich nie moglem. Moze sie zmeczylem albo gdy je widzialem to sie na nich koncentrowalem i nie moglem ich wyrzucic..

Jak mam zrobic ta pustke w glowie i calkowicie wyciszyc te dzwieki.. Probowac dalej tak jak probuje?? Czy cos zmienic, skupic sie na czyms? Jakies porady?? Dodam ze bardzo ciekawe zajecie, gapienie sie w plomien, i nie ma tu zadnego sarkazmu.. Pochlonelo mnie to na dlugi czas, siedzenie przed kompem, granie czy ogladanie filmow to zupelnie inny swiat, pelen emocji wkurwienia, halasu w glowie.. A tutaj totalny spokoj opanowanie, chwila innosci, taka chwila czegos innego.

Powiedzcie czy dobrze robie, czy jakies bledy popelniam, nic sie na tym nie znam, ale chce sie poznac :P robie wedlug tego poradnika co mi Rasphul wrzuciles, w ktoryms temacie troche taki obrysowany jak dla dziecka nie kumatego, ale to plus, bo przeciez nic z tego jeszcze kumac, nie kumam :D
"http://aetherius.pl/podrecznik-psychonauty/"