Witchcraft - Forum ezoteryczne
Oko Horusa - Wersja do druku

+- Witchcraft - Forum ezoteryczne (http://witchcraft.com.pl)
+-- Dział: Magia (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Dyskusje (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=326)
+--- Wątek: Oko Horusa (/showthread.php?tid=8051)Oko Horusa - kamilo5 - 22-02-2017

Witam.
Mam pytanie odnośnie oka Horusa, co o nim wiecie, czy symbol sam w sobie ma działanie takie jak piszą w internecie czy trzeba go 'poświecić', nadać mu mocy?
I co z tatuażem oka Horusa, mowa tu o prawym, które symbolizuje słońce i przyszłość.
Dzięki za informację i odpowiedzi,
Pozdrawiam.


RE: Oko Horusa - borbast - 19-09-2017

Z chęcią sam bym się czegoś o nim dowiedział..._________________________
POŻYCZKA ONLINE


RE: Oko Horusa - Daratin - 06-12-2017

Wszelkie symbole starożytnego Egiptu są mocno przesiąknięte magią, gdyż była ona dla Egipcjan nieodłączną częścią ich życia, jak chleb powszedni. Same nawet hieroglify można śmiało wykorzystać w magii. Jeśli chcesz zorientować się w znaczeniu symbolu to proponuję szukać jak najbliżej jego źródła. Internet internetem, jest w nim wszystko i nic. Ciężko naciąć się na elementy całkowicie bezużyteczne. Polecam jednak trochę się poświęcić i znaleźć oraz przeczytać rzeczową książkę, mitologię. Nawet na podstawie samego mitu samemu można się doszukać różnych innych znaczeń.


RE: Oko Horusa - Asriel Veir Semis - 06-12-2017

Oko Horusa jest powiązane z szyszynką (rysunek w załączniku), którą można łatwo uaktywnić. Możesz skupić się na niej i wlewać w nią energię, możesz jeść surowe kakao , albo aktywować 3 oko. Teraz najważniejsze. Za wszelką cenę unikaj fluoru. Czyli alkohole, tanie pasty do zębów, czy też zwykła woda butelkowana, to rzeczy, których nie powinieneś używać. Z wodą w Polsce jest problem, bo w kranowej i pospolitej butelkowanej jest fluor. Najlepiej kupić filtr, albo pić wodę bez fluoru (w składzie nie ma fluoru). Mam nadzieję, że pomogłem Uśmiech