Witchcraft - Forum ezoteryczne
Małe BHP pracy z wahadełkiem - Wersja do druku

+- Witchcraft - Forum ezoteryczne (http://witchcraft.com.pl)
+-- Dział: Powiązane z magią (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=343)
+--- Dział: Radiestezja (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=65)
+--- Wątek: Małe BHP pracy z wahadełkiem (/showthread.php?tid=818)



Małe BHP pracy z wahadełkiem - xPietrekx - 27-10-2012

Witajcie. :)

Co zrobić, żeby pracować w "czystości" z wahadełkiem ? Wystarczy zastosować się do kilku zasad, a nasze wyniki będą poprawne, niestosowanie tych zasad może negatywnie wpłynąć na odczyty i rezultaty naszych praktyk.

1) Nigdy nie dajemy nikomu naszego wahadełka, jest to nasze wahadełko i nikt nie może go dotykać.

2) Co każdą operacje z wahadełkiem oczyszczamy je np Po wróżeniu. Możemy to zrobić przez najbardziej popularną metodę, czyli stuknięcie nim o kant stołu (Uwaga nie dotyczy wahadełek samo-oczyszczających np Izys).

3) Co jakiś czas oczyszczamy je dogłębnie np. wrzucamy do słoiczka i zasypujemy solą, zakręcamy i zostawiamy na noc. Takie oczyszczanie wykonujemy jak najczęściej, ale myślę, że wystarczy raz w tygodniu (Uwaga nie dotyczy wahadełek samo-oczyszczających).

4) Gdy chcemy popracować dłużej chwytamy sznureczek krócej, żeby nie marnować aż tak dużej ilości energii, w końcu może nam jej zabraknąć i koniec "zabawy". :)

Myślę, że te 4 zasady to podstawy i każdy powinien się ich trzymać.
Ja mimo, że mam wahadełko Izys oczyszczam je w soli raz w tygodniu. :)

Pozdro xPietrekx


RE: małe BHP pracy z wahadełkiem - Irbis - 27-10-2012

A sól z oczyszczania wahadełka wywalić czy można zostawić do kolejnego oczyszczania ?


RE: małe BHP pracy z wahadełkiem - xPietrekx - 27-10-2012

Ja wywalam, wydaje mi się że wywalić.


RE: Małe BHP pracy z wahadełkiem - qGaara - 16-01-2013

Hyyym, ja używałem wahadełka Ojca. Z radiestezją stykam się od małego. Nigdy nie czyściłem go w żadnej soli czy czymś podobnym i zawsze tak samo pokazywało, a z czasem rozbudowywania umiejętności coraz lepiej i dokładniej.


RE: Małe BHP pracy z wahadełkiem - Omori - 16-01-2013

Każdy uważa inaczej... Jedni nie mają żadnych oporów przed pożyczaniem swojej różdżki/wahadełka, a inni traktują je jako cześć siebie, której nigdy nie oddadzą... Indywidualna sprawa. :D

Co do nie oczyszczania... Bez tego procesu wahadełko działa, bo dlaczego nie? Problem w tym, że może działać wadliwie... Energia którą wchłonie wahadełko, może pochodzić od niezbyt przyjaźnie nastawionych bytów, które mogę fałszować nasze wyniki. (Np. Pytasz się o to, czy wybranie wody po prawej (która jest czysta), czy tej po lewej (która jest np. zarażona) będzie dla Cb lepsze... Wahadełko chce wskazać że tą po prawej, bo to lepiej dla CB, ale zła energia sprawia, że wynik jest odwrotny, a co za tym idzie, mamy problemy bo nie możemy porozumieć się efektownie z naszą podświadomością.) :D


RE: Małe BHP pracy z wahadełkiem - Olimpia - 17-01-2013

Wilk nie traktował swojego wahadełka jako część siebie a jak ja wzięłam go w łapska to przestało mówić prawdę. xD Myśleliśmy, że skoro jestem bliską osobą to, to się nie stanie. xD

Natomiast karty też mogą się buntować jak ktoś inny ich dotknie... ale Wilk nie raz korzystał z mojego Tarota i wszystko jest ok... Po wielu takich doświadczeniach, mogę powiedzieć że to wygląda jakby narzędzie żyło - bo niektóre się ''fochnie'' a inne nie...


RE: Małe BHP pracy z wahadełkiem - lechlech - 24-02-2016

Przy bhp wahadła pasuje też wspomnieć o ograniczeniu czasowym ( np jeśli pracuje się z ciekami wodnymi ).
W zależności od siły cieku zaleca się by pracować od 15-30 min dziennie bezpośrednio na żyłach wodnych


RE: Małe BHP pracy z wahadełkiem - monika11 - 18-09-2018

Ja zawsze się uziemiam przed pracą z wahadełkiem i oczyszczam umysł


RE: Małe BHP pracy z wahadełkiem - Olimpia - 18-09-2018

Jakie masz sposoby na uziemianie się?