Witchcraft - Forum ezoteryczne
Elektrokineza - Podstawy - Wersja do druku

+- Witchcraft - Forum ezoteryczne (http://witchcraft.com.pl)
+-- Dział: Magia (/F-magia--10)
+--- Dział: Magia energii (/F-magia-energii--29)
+---- Dział: Praktyka (/F-praktyka--333)
+---- Wątek: Elektrokineza - Podstawy (/T-elektrokineza-podstawy--8253)

Strony: 1 2 3 4


Elektrokineza - Podstawy - Asriel Veir Semis - 11-27-2017 18:13

Jak w temacie chciałem Wam dzisiaj przedstawić podstawy elektrokinezy.


Zacznijmy od prostego ćwiczenia:
1. Elektryczny psiball.


Stworzenie takiego psiballa nie wymaga wielkich umiejętności, najłatwiej jest wyciągnąć ręce przed siebie i kazać energii zgromadzić się między rękoma. Powinniście czuć lekkie mrowienie. Jeżeli czujecie, że między rękoma powstała kula energii, każcie jej przeobrazić się elektryczność. Można użyć wizualizacji i wyobrazić sobie że trzymacie kulę z błyskawicy, jednak musicie to czuć. Tylko uwaga bo czasem może kopnąć Język Gdy macie takiego elektrycznego psiballa możecie go wyrzucić, albo spróbować wchłonąć.


2. Błyskawica


Wyciągnijcie wybraną rękę przed siebie i przybliżcie do siebie kciuk i małego palca. Każcie zgromadzić się energii w małym palcu. Następnie spróbujcie przekazać energię z jednego do drugiego pod postacią elektryczności. Raczej za pierwszym razem się nie uda, ale jeżeli już to powinniście czuć takie jakby kopnięcie.
Można spróbować zamiast palców użyć rąk ale to jest dużo cięższe.


To tyle jeżeli chodzi o podstawy elektrokinezy Oczko


RE: Elektrokinza - Podstawy - Goutek - 11-27-2017 18:36

"możemy być magami i czarownikami, ale musimy zachować resztki racjonalności"

Ja to tu tylko zostawie Język


RE: Elektrokinza - Podstawy - Asriel Veir Semis - 11-27-2017 18:41

(11-27-2017 18:36)Goutek napisał(a):  "możemy być magami i czarownikami, ale musimy zachować resztki racjonalności"

Ja to tu tylko zostawie Język

Ćwiczenia stworzone na podstawie tego, co zaobserwowałem i poczułem. U mnie działają, ale nie każdy jest taki sam. Mimo wszystko pewnie znajdzie się kilka osób, którym to zadziała Oczko


RE: Elektrokinza - Podstawy - Cyjanek987 - 11-27-2017 19:52

Dla jaskiniowca nieracjonalnym jest opowiadanie, że ktoś może rozpalać ogień. Dla aborygena żyjącego przed naszą erą niewyobrażalnym jest jak człowiek może stać "W metalowym szałasie, w którego uderzają pioruny wywołane przez inne metalowe pręty, podczas gdy człowiekowi, który jest w szałasie, nic się nie dzieje". Tymczasem dla współczesnego wyobrażalnym jest latanie na inne planety. Racjonalizm jest ostateczny - coś nie musi wydawać się realne, aby być prawdziwe. Dla mnie oczywistym jest możliwość oddziaływania na elektryczność i elektromagnetyzm (oczywiście z wzajemnością), bo różne rzeczy przeżyłem i różne rzeczy racjonalnie wydedukowałem. Mimo wszystko przychylę się do ustosunkowania Goutka - ćwiczenia te nie wydają mi się jakieś efektywne i dopracowane, a tym bardziej na tyle, aby oscylacje energii astralnej będącej pod wpływem maga wytworzyła zaburzenia o naturze elektrostatycznej lub elektromagnetycznej. No ale - to tylko moje stanowisko.


RE: Elektrokinza - Podstawy - koles - 11-27-2017 20:17

(11-27-2017 18:13)Asriel Veir Semis napisał(a):  Jak w temacie chciałem Wam dzisiaj przedstawić podstawy elektrokinezy.


Zacznijmy od prostego ćwiczenia:
1. Elektryczny psiball.


Stworzenie takiego psiballa nie wymaga wielkich umiejętności, najłatwiej jest wyciągnąć ręce przed siebie i kazać energii zgromadzić się między rękoma. Powinniście czuć lekkie mrowienie. Jeżeli czujecie że między rękoma powstała kula energii, każcie jej przeobrazić się elektryczność. Można użyć wizualizacji i wyobrazić sobie że trzymacie kulę z błyskawicy, jednak musicie to czuć. Tylko uwaga bo czasem może kopnąć Język Gdy macie takiego elektrycznego psiballa możecie go wyrzucić, albo spróbować wchłonąć.


2. Błyskawica


Wyciągnijcie wybraną rękę przed siebie i przybliżcie do siebie kciuk i małego palca. Każcie zgromadzić się energii w małym palcu. Następnie spróbujcie przekazać energię z jednego do drugiego pod postacią elektryczności. Raczej za pierwszym razem się nie uda, ale jeżeli już to powinniście czuć takie jakby kopnięcie.
Można spróbować zamiast palców użyć rąk ale to jest dużo cięższe.


To tyle jeżeli chodzi o podstawy elektrokinezy Oczko
jakie napiecie i o jakim natezeniu udalo ci sie wytworzyc?

pytam bo domowe uniwersalne mierniki to koszt 20-30 zlotych a nagroda randiego to 1 milion dolarow - wiec inwestycja zwraca sie z nawiazka - chociazby aby przekazac na dowolna fundacje...


RE: Elektrokinza - Podstawy - Asriel Veir Semis - 11-27-2017 20:53

(11-27-2017 20:17)koles napisał(a):  jakie napiecie i o jakim natezeniu udalo ci sie wytworzyc?

pytam bo domowe uniwersalne mierniki to koszt 20-30 zlotych a nagroda randiego to 1 milion dolarow - wiec inwestycja zwraca sie z nawiazka - chociazby aby przekazac na dowolna fundacje...

Napięcie na tyle słabe, że ledwo można je poczuć. Sceptyki pewnie i tak znalazłyby jakieś wytłumaczenie dla tego "czegoś", albo rozłupałyby mi głowę, żeby sprawdzić co odpowiada za magię Język


RE: Elektrokinza - Podstawy - Goutek - 11-27-2017 21:16

Taka prawda, że wszystkie ćwiczenia z energiami zostały stworzone po to aby nauczyć maga podzielności uwagi i wywoływaniu odpowiednich odczuć, a to później przydaje sie w praktycznych rytach. Np w takim mropie musisz wizualizować, gestykulować i wibrować jednocześnie, do tego własnie zostały stworzone te ćwiczenia.

No ale new age jak to new age zaczął tworzyć z tego jakiś szajs w stylu fizycznych psiballi i walk magów rzucających w siebie swoimi wyobrażeniami. Nie popadajmy w obłęd, czasami warto popatrzeć na swoje działania krytycznym okiem i zadać sobie pytanie czy to aby na pewno nie nasze urojenia. Nie przecze, że "energetyką" można coś osiągnąć, ale nie przesadzajmy i nie wmawiajmy sobie, że możemy wytwarzać odczuwalne ładunki elektryczne czy elektromagnetyczne.


RE: Elektrokineza - Podstawy - Olimpia - 11-27-2017 23:21

New Age wcale nie jest New Age, to tak naprawdę coś starego, o czym ludkowie zapomnieli, ale mniejsza... xD
Właśnie to MROP itp. są stosunkowo nowymi metodami i dla wielu początkujących niezbyt wyczuwalnymi, a na dodatek skomplikowanymi i czasochłonnymi. Nie każdy też musi lubić Magię Ceremonialną i Crowleya.

Żadna z tych metod nie jest zła, każda droga do celu jest dobra. Nie ważne czy stara czy nowa, ważne czy działa.

Ćwiczenia przez Ciebie zamieszczone, uczą kontroli energii - to ważne, zwłaszcza dla początkujących.
Dobrze jest się zaznajomić z naszą energią, z narzędziem swojej pracy.

Ja czasem pokazuje niektórym jak zrobić psi balla. Uśmiech
I każdy bez żadnych wcześniej sugestii co mają czuć, mają podobne odczucia.


RE: Elektrokineza - Podstawy - Cyjanek987 - 11-28-2017 07:59

Powiem Goutku tak; krytykować możemy wszystko zawsze. Dzisiaj krytykowane jest praktycznie wszystko, włącznie z poglądami. Pentagramy w MROPie służą do pobudzenia konkretnych partii Twojego umysłu, a imiona do konkretniejszych jego partii. Efekt energetyczny w MROPie Jest, ale jest on następstwem pobudzeń różnych partii umysłu. Podzielność uwagi i wywoływanie konkretnych odczuć można osiągnąć na wiele innych sposobów (bardziej efektywnych), więc nie wiem dlaczego akurat ta metoda.

Co do samej energetyki; ja akurat rozwijałem się wśród niej, więc trochę ją ogarniam, tym bardziej, że że znajomym jakby ją rozwijałem przez pryzmat pewnych doświadczeń i rozmyśleń i nie jest to energetyka, którą znasz od tęczowych wróżek na sms. Krytykować możemy wszystko, więc czemu tego nie zrobimy? Nasz własny egocentryzm nie pozwala nam sobie wyobrazić jak coś może nie mieścić się w zakresie naszej wiedzy. Może zamiast krytykować, przejdźmy sceptycystycznie; pytaj jak i dlaczego, aż do upadłego (ależ mi rym wyszedł). Większość lubi krytykować poglądy innych, podczas gdy ich samych często są bardzo spłycone. Pan Jan może powiedzieć nigdy nie znając Gośki i pierwszy raz o niej słysząc, że na pewno nie ma niebieskich włosów - ale czy to prawda, skoro nic o niej nie wie? Na tej zasadzie widzę wszystkich, którzy krytykują pomimo własnego nierozbudowania. Ktoś twierdzi, że jakiś demon jest w stanie manipulować umysłami? Zapytaj go jak ten demon to robi. Dopytuj się w nieskończoność - aż poznasz najdrobniejsze i najbardziej elementarne poglądy tej osoby oraz zasady działania jej poglądu. Większość odpadnie dosyć szybko, ale - im kto później odpadnie tym bardziej rozwinięty ma pogląd. Niektórzy powiedzą - no dobrze, ale po co mi wiedza jak działa mikrofalówka, skoro nie muszę tego wiedzieć aby z niej skorzystać? Nie musisz, ale nie krytykuj w takim wypadku czyiś poglądów na temat jej działania. Dodatkowo, zrozumienie mechanizmów nią rządzących pozwoli Ci lepiej wykorzystywać jej (i nie tylko) możliwości. A potem okultyści mają fochy, bo niektórzy nie traktują ich na poważnie, a sami okultyści hipokrytycznie szydzą z katolików, anielskich indygo wróżek i innych poronień naszych czasów. Nie bądźmy hipokrytami i wiedzmy jak działa to, czym się paramy. A jeśli nie chcemy - nie krytykujmy poglądów innych. Nie powinniśmy mieć jakiegoś poglądu, bo ktoś szanowany tak powiedział - powinniśmy mieć taki a nie inny dlatego, że jest najpełniej wszystko tłumaczący. W okultyzmie nigdy nie było i nigdy nie będzie miejsca na autorytety (przekształcony cytat Dion Fortune). Wskaż mi (dosłownie, kawa na ławę) pogląd, który będzie tłumaczył wszystko logiczniej niż mój - bez problemu rzucę cały swój pogląd w pizdu i przejdę na wskazany przez Ciebie. Ale wskaż i uzasadnij. Dogłębnie. Nie ukrywam, popełniałem błędy (i może dalej popełniam) lub nie potrafiłem odpowiednio wytłumaczyć pewnych aspektów mojego przekonania, przez parę razy skończyłem z rumieńcem na twarzy i zastanowieniem co zrobiłem źle. Dzięki tym błędom jednak jestem ciągle otwarty na nowe poglądy i doświadczenia.

Goutku, życzę Ci szczerze, żebyś przeżył coś czego nie będziesz mógł zrozumieć. Z całego serca Ci tego życzę, bo magia jest pełna niespodzianek i nie raz mnie zaskakiwała, aż w końcu przestałem się dziwić jej niespodziankom. W oczach profana wszystko jest cudem - wtajemniczony widzi w tym tylko zjawisko naturalne.

Kolesiu - nagroda Randiego jest od roku 2015 nieaktualna, ale sama fundacja z chęcią nadal oferuje pomoc w weryfikowaniu zjawisk.

Oli - ćwiczenia z energią ćwiczeniami, ale autor pretenduje do wytwarzania tymi metodami warunków potrzebnych do przepływu prądu.

Asrielu - sceptycyzm akurat się by przydał. Wiara nie wystarcza - tu trzeba mieć argumenty za tym. Jeśli uważasz, że byłeś to Ty - ćwicz dalej aż do momentu, gdy będziesz mógł z dużą pewnością stwierdzić, że byłeś to Ty.


RE: Elektrokineza - Podstawy - koles - 11-28-2017 10:01

(11-27-2017 20:53)Asriel Veir Semis napisał(a):  Napięcie na tyle słabe, że ledwo można je poczuć. Sceptyki pewnie i tak znalazłyby jakieś wytłumaczenie dla tego "czegoś", albo rozłupałyby mi głowę, żeby sprawdzić co odpowiada za magię Język
jak zapewne pamietasz z zajec fizyki (druga klasa gimnazjum) odczuwanie przeplywu pradu nie zalezy od napiecia lecz jego natezenia - dlatego tez 12V o duzym natezeniu moze byc smiertelne a 10000V o malym natezeniu (stosowane np w palarizatorach) juz nie - dlatego tez moje pytanie dotyczylo obu parametrow

tak czy inaczej jestem ciekaw co pokazal ci miernik - bo jako praktyk magii z pewnoscia weryfikowales nim swoje odczucia, prawda?