Witchcraft - Forum ezoteryczne
Rytuał Egipski - Wersja do druku

+- Witchcraft - Forum ezoteryczne (http://witchcraft.com.pl)
+-- Dział: Magia (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Zaklęcia i rytuały (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=26)
+---- Dział: Miłosne (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=107)
+---- Wątek: Rytuał Egipski (/showthread.php?tid=8448)

Strony: 1 2 3 4 5


Rytuał Egipski - thefaithinlove - 13-02-2018

Witajcie,

Czy ktoś z Was miał styczność z tego typu rytuałem miłosnym?
Znalazłem szczątkowe informację na jego temat jak do tej pory.
Podzielcie się proszę jeżeli coś na jego temat wiecie.

Rafael


RE: Rytuał Egipski - Cyjanek987 - 13-02-2018

Rytuały egipskie to bardzo obszerny zakres. Zostały nam pewne elementy i narzędzia, z których korzystali magowie z Khem oraz konstrukcje rytuałów jak bardzo dynamiczne inwokacje, wykorzystywanie masek przyzywanych bytów czy też atrybuty Ozyrysa jako Klejnotu Chesed i Gewury (Ozyrys w końcu reprezentuje Tiferet i formułę INR). Tak więc szukanie jednego rytuału miłosnego mając wiedzę tylko taką, że jest powiązany z Egiptem (stawiam na wykorzystanie lustra Hathoor w rytuale) jest trochę jak szukanie igły w stogu siana.


RE: Rytuał Egipski - thefaithinlove - 13-02-2018

Dziękuję za wypowiedź.
Zatem.. jeżeli ktoś w naszym kraju praktykuje tego typu magię miłosną i przez lata doświadczeń twierdzi, że w wielu przypadkach jest ona skuteczna to jest to prawda?
Dodam, że ta osoba wykorzystuje rekwizyty z Egiptu.


RE: Rytuał Egipski - Cyjanek987 - 13-02-2018

Lata praktyki nie gwarantują poprawności i efektów; gwarantują to lata POPRAWNEJ praktyki. W końcu jeśli masz zamiar przez 30 lat obierać jajka obieraczką do warzyw, to nie sprawi to, że Twoja opinia w obieraniu jajek będzie miała obiektywnie jakąkolwiek wartość i że będziesz mógł się obwieszczać profesjonalnym obieraczem jajek. Tak, magia egipska jest jak najbardziej efektywna jeśli potrafisz ją stosować. Nie bez powodu Mathers wplótł ją w praktyki Złotego Brzasku do tego stopnia, że dziś wiele osób korzysta z jej elementów nawet o tym nie wiedząc. A co do rekwizytów; nawet ostrze ze stali damasceńskiej w rękach beztalencia wiele nie zdziała w walce.


RE: Rytuał Egipski - thefaithinlove - 13-02-2018

Oczywiście, masz rację.
Wszedlem w dłuższa konwersacje z tą osobą.
Podał mi przykłady, w których wykorzystał efektywnie rytuał egipski i pomógł tym samym osobom, które wykorzystały wszystkie możliwości naturalne i rytuały o mniejszej wadze.
Ta osoba twierdzi, że w przypadku gdy ten rytuał nie pomoże, to nie ma już takiej siły, która jest w stanie wskrzesic dany związek.

Czy osobiście miałeś styczność z tego typu magia?


RE: Rytuał Egipski - Cyjanek987 - 13-02-2018

Tak, osobiście korzystam z magii egipskiej zarówno w formie czystej jak i w formie eklektycznej. Personalnie nie zgodzę się z osobą, o której mówisz, bo zawsze można skorzystać z bytów potężniejszych i sama forma rytuału nie jest elementem kluczowym, bo jednym mogą odpowiadać techniki egipskie, a innym szamańskie.


RE: Rytuał Egipski - thefaithinlove - 13-02-2018

Generalnie wychodzi na to, że rytuał egipski nie jest ostatnią deska ratunku.
Wspomniałeś, że korzystasz z tego typu magii..
Jak dlugi jest to okres czasu? Czy Twoja praktyka przynosi skutki, które Cię zadowalają?


RE: Rytuał Egipski - Cyjanek987 - 13-02-2018

W formie świadomej i w pełni wykorzystującej wszystko będzię już rok, choć wcześniej jeszcze korzystałem z praktyk Złotego Brzasku, przez co też korzystałem z pewnych jej elementów. Tak, jak najbardziej, praktyka w pełni mnie zadowala i jest efektywna, a moim zdaniem każdy praktykant magii ceremonialnej powinien mieć chociaż pewne podstawy jej dotyczące.


RE: Rytuał Egipski - MaryJane - 13-02-2018

Czy to magia egipska, czy też naturalna, ceremonialna, jej moc, siła czy jak to nazwać, nie zależy od rytuału, a od maga, jego praktyki, wtajemniczenia. Cyjanek ma tu rację, każdy system magiczny posiada słabsze i mocniejsze rytuały.
Wracając do rytuałów egipskich kilka lat temu pojawiła się książka o magii egipskiej. Jednakże nie wynosiła praktycznie żadnych informacji, a zawarte w niej rytuały nie dawały praktycznie żadnych efektów.
Domyślam się z kim miałeś kontakt w sprawie tejże magii.


RE: Rytuał Egipski - thefaithinlove - 13-02-2018

Z własnego doświadczenia - czy w życiu mogą być takie przypadki, gdy użycie magii nazwijmy to zaawansowanej może nie przynieść efektów? Zakładając, że osoba, która się tym zajmuje ma na swoim koncie wiele powodzeń?

MaryJane - myślę, że oboje wiemy kogo mam na myśli w sprawie tejże magii.