Witchcraft - Forum ezoteryczne
Pasjans - Wersja do druku

+- Witchcraft - Forum ezoteryczne (http://witchcraft.com.pl)
+-- Dział: Dywinacja (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=98)
+--- Dział: Inne metody wróżenia (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Wątek: Pasjans (/showthread.php?tid=869)Pasjans - Iza6 - 01-11-2012

Pasjanse. Bardzo popularną wróżbą ze zwykłej talii kart jest stawianie pasjansów. Ich celem jest odpowiedzenie na konkretne pytanie, przy czym musi ono przybrać taką formę, żeby odpowiedź brzmiała „tak” – jeśli uda się ułożyć pasjans lub „nie” – jeśli pasjans nie wyjdzie. Zasadą udanego pasjansa jest wykorzystanie wszystkich kart. W zależności od danego rodzaju bierze się pod uwagę podobieństwo kolorów, figur lub wartości kart. Popularnym typem pasjansa jest na przykład zasada par. Całą talię (52 karty) rozkłada się zakryte po cztery w każdym rzędzie, a następnie odkrywa się je, zaczynając od góry. Szukamy par – kiedy je znajdziemy, składamy je i możemy odkrywać kolejne rzędy. Jeśli zbierzemy wszystkie karty, odpowiedź brzmi „tak”.

Wróżba klasyczna. Popularną wróżbą ze zwykłej talii kart jest rozkład czterech rzędów po 8 kart. Pierwszy rząd odnosi się do przeszłości, drugi do teraźniejszości, a dwa kolejne to przyszłość. Możliwy jest również układ z 24 kart rozłożonych w trzech rzędach po 8. Na wstępnie należy wybrać kartę, jaka będzie reprezentować osobę, której się wróży. Bierze się tu pod uwagę wiek i kolor włosów, na przykład jasnowłosa, młoda kobieta to dama kier. Wróżba klasyczna polega na interpretacji lokalizacji karty symbolicznej oraz jej najbliższego otoczenia. Najbardziej korzystne położenie karty to strona prawa, neutralne – środek układu, a negatywne – strona lewa.

Symbolika kart. Aby właściwie zinterpretować wróżbę, istotna jest szczegółowa znajomość symboliki kart. Liczy się w niej nie tylko rodzaj figury, ale także karciany kolor. Piki wróżą zawsze coś negatywnego: czekające kłopoty, straty, pech, zdradę. Kara oznaczają najczęściej jakąś życiową zmianę (np. 10 – w finansach). Trefle mają zdecydowanie pozytywną wymowę: powodzenie, korzyści, przyjaźń. Najbardziej optymistyczną wymową obdarzone są kiery: miłość, szczęście, spełnienie marzeń.
Źródło: www.spec.pl


RE: Pasjans - Olimpia - 01-11-2012

Kier - miłość, szczęście, powodzenie
Karo - sprawy materialne
Trefle i Piki - mogą mówić o tym samym, chorobie, pechu, sprawach urzędowych itp.

Kiedyś wróżyłam z kart klasycznych. xD Co nie co jeszcze pamiętam. :D