Witchcraft - Forum ezoteryczne
Homoseksualizm a dusza i rozwój duchowy - Wersja do druku

+- Witchcraft - Forum ezoteryczne (http://witchcraft.com.pl)
+-- Dział: Magia (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Dyskusje (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=326)
+--- Wątek: Homoseksualizm a dusza i rozwój duchowy (/showthread.php?tid=8820)

Strony: 1 2

Homoseksualizm a dusza i rozwój duchowy - Nightmare - 05-31-2018

Przyznam szczerze, że tak jestem lesbijką. Magię praktykuje od niedawna ale siedzę w temacie od kilku lat. Dopiero teraz nadszedł mój czas nauki i dyscypliny, ale do rzeczy. Ciekawi mnie skąd bierze się homoseksualizm w jakim celu reinkarnujac się dusza przyjmuję taką orientacje. Nie wiem może źle się wyraziłam. Nie dusza tylko... Nasze ciało przyjmuje taką orientacje? xD
Obecnie jestem na etapie ślepca. xD To znaczy muszę pracować nad sobą i nic nie wiem.
Jeśli ktoś ma jakieś teorie lub na poważnie wie o co chodzi w tym temacie - zapraszam do dyskusji. <3

RE: Homoseksualizm a dusza i rozwój duchowy - Ingwar - 05-31-2018

Z doświadczenia wiem, że to trudny temat, bo uprzedzenia żadzą człowiekiem.
Jestem gejem, i sam próbowałem zagłębić się w tej tematyce. Osobiście myślę, że z duchowością to nie ma nic wspólnego. Homoseksualizm występuję u większości gatunków zamieszkujących naszą planetę, a jedyna nauka która w jakimś stopniu odkrywa tę tajemnicę, to genetyka. Jednak ten rodzaj nauki jest młody, i mało rozwinięty. Jak na razie odkryto tylko 2 geny które są powiązane z orientacją seksualną. Ten drugi, w zasadzie niedawno, bo chyba na początku tego roku.

Jeśli chodzi o reinkarnację, to chyba kwestia bardziej złożona. Gdy zacząłem dojrzewać, i interesować się swoją seksualnością, starałem się zmienić ją na różne sposoby. Koniec końców, zacząłem wchodzić mocniej w temat okultyzmu, i religii świata. Nie wiem co by było gdyby, ale wiem, że moja orientacja miała znaczny wpływ na to, kim teraz jestem, i co myślę. Reasumując, duch wybiera takie życie, ponieważ ma taką a nie inną drogę, myślę że orientacja jest tylko sposobem, w który uczysz się pewnych rzeczy w tym życiu.
W sumie jestem ciekaw co myślą inni. xd

RE: Homoseksualizm a dusza i rozwój duchowy - MaryJane - 05-31-2018

Po części zgodzę się z tobą Ingwar, ale to czy jesteś osobą hetero czy homoseksualną osobą wynika nie tylko z tego co pochodzi z umysłu, ale i z duszy. Dusza poniekąd determinuje też nasze preferencje seksualne, inny pogląd na uczucia do ludzi, inne preferencje.
Ale czy reinkarnacja ma na to wpływ to nie wiem, jednak wśród niektórych podlaskich znachorów homoseksualizm to rodzaj choroby duszy i ciała, wynikającej z chorób lub grzechów naszych przodków.

Ja myślę, że to nie pochodzi z duszy czy umysłu, ale właśnie z ciała, czyli z genów. Może się to przekładać na umysł, ponieważ geny wpływają również na hormony. Co do uczuć to nie wiem jak to jest w psychologii, ale orientacja seksualna określa przede wszystkim pociąg fizyczny. To oczywiście ma jakiś wpływ na uczucia, ale generalnie człowiek jest zdolny zauroczyć sie, czy zakochać w innej osobie, bez względu na płeć i orientację.
Być może dusza rzeczywiście ma na to wpływ, jednak myślę że jest to wpływ mało istotny. Trochę tak jak z leworęcznością.

Zapomniałem dodać we wcześniejszym poście, że moje próby zmiany orientacji były oczywiście bezskuteczne, i że tego nie da się zmienić, przynajmniej na współczesnym poziomie nauki.
Również z punktu widzenia genetyki, homoseksulaność ma prawo bytu, i dlatego ewolucja sprawiła, że homoseksualność istnieje, i istnieć będzie.

Są u będą. Nie negujmy jednak wpływu duszy na to kogo kochamy. Nasza świadomość i osobowość ma duży wpływ na to.
Z własnych obserwacji ludzi po rozstaniach, odejściach widzę, iż ludzie poszukują osób o podobnych cechach charakteru i wyglądu przypominające osoby, z którymi się rozstały. Rozmawiając z takimi osobami często pojawia się fakt, że szukały podobnych osób do ex, ale dlaczego, to nie potrafiły powiedzieć. Tak jakby coś je kierowało do tych osób.
Podejrzewam, że w tym przypadku może być dokładnie tak samo.

Może to właśnie podświadomość ma na to wpływ, a nie świadomość. Być może podświadomość, stara się powrócić do wcześniejszego stanu, w którym było idealnie w związku. Też byłem i jestem świadkiem takich sytuacji. Osobiście nie miałem wcześniej udanych związków, i zaczynając od pierwszego każdy następny był zupełnie inny. Dlatego idąc dalej, moja podświadomość nie chcę ponownych związków, które były toksyczne i duszące od samego początku, więc ciągnie mnie do zupełnie innych osób.

Widzisz, nie zawsze tak jest. Podświadomość w pewien sposób determinuje również nasze preferencje seksualne. Ale dusza w pewnien sposób również.

Rozwiń proszę tę myśl, bo chyba nie rozumiem.

RE: Homoseksualizm a dusza i rozwój duchowy - MaryJane - 06-01-2018

To dość zawiłe, ale postaram się wyjaśnić. Dusza stara, po reinkarnacji, przy kolejnym powrocie na ziemię wpływa na naszą świadomość, a co za tym idzie na podświadomość i nadświadomość również. Cała osobowość człowieka zależy w pewnym stopniu więc od duszy, jej wieku i jakby to ująć - doświadczenia z poprzedniego życia.

RE: Homoseksualizm a dusza i rozwój duchowy - Ingwar - 06-01-2018

Aaa, no tak. Zgadzam się z tobą.