Witchcraft - Forum ezoteryczne
Traktat o wrodzonym talencie - Wersja do druku

+- Witchcraft - Forum ezoteryczne (http://witchcraft.com.pl)
+-- Dział: Powiązane z magią (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=343)
+--- Dział: Nasze Teorie (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=196)
+--- Wątek: Traktat o wrodzonym talencie (/showthread.php?tid=992)Traktat o wrodzonym talencie - konidziu - 15-11-2012

Talent wrodzony.

Co to jest ?
Talent wrodzony, to coś, do czego po prostu mamy od samego początku talent.
Czym jest uwarunkowane ?
Uwarunkowane jest tym, jaki mamy charakter, czyli w jakich proporcjach została stworzona nasza dusza i kim byliśmy w poprzednim wcieleniu, na przykład ( ludzka dusza składa się z 4 elementów żywiołów, które razem tworzą tak zwany eter 5 element, który jest jednocześnie pierwotną cząsteczką, z której wywodzą się żywioły a zarazem sama nie jest żywiołem) czyjaś dusza w większym stopniu jest stworzona z żywiołów ziemi i wody, czyli taka osoba ma wrodzony talent do magi ziemi i wody i wszystkich systemów wywodzących się z tych właśnie żywiołów. Dalej, również duży wpływ na nasze wrodzone talenty ma to, kim byliśmy w poprzednim wcieleniu, czyli znowu posłużę się przykładem. Ktoś w poprzednim wcieleniu był dajmy na to kowalem, czyli już w kolejnym wcieleniu ma większy talent do kowalstwa, ponieważ po prostu dusza pamięta, co robiła w poprzednim wcieleniu.
A jak określić nasze wrodzone talenty ? Najskuteczniejszym sposobem jest po prostu zabranie się za różne rzeczy i przekonaniu samemu, co nam dobrze wychodzi można również użyć kart, albo zrobić to poprzez dogłębne poznanie siebie samego.


RE: Traktat o wrodzonym talencie - Amber - 15-11-2012

W końcu ktoś opisał czym jest "talent wrodzony". Dziękuję Konidziu. Uśmiech Dodam do tego, że niektóre talenty są również dziedziczone w genach np. muzyczny, artystyczny itd. No ale to już można określić jako "talent dziedziczny". Pozdrawiam Uśmiech


RE: Traktat o wrodzonym talencie - Irbis - 15-11-2012

W genach można dziedziczyć również "pamięć miejsca". Czasami się zdarza tak iż znajdziemy się w miejscu które jest nam bliskie ale nigdy tu nie byliśmy. Może to być związane również z poprzednimi wcieleniami chociaż pamięć miejsca dziedziczona w genach po przodkach którzy tam przebywali jest dużo bardziej prawdopodobna bo od jednego wcielenia do drugiego może minąć wiele lat, a wygląd miejsca ulega często zmianie.


RE: Traktat o wrodzonym talencie - konidziu - 15-11-2012

Dzięki wielkie, że wspomnieliście o talentach dziedziczonych genetycznie, ponieważ kompletnie o tym zapomniałem napisać, oraz dzięki za dobrą ocenę mojego postu.